Вільногірка Ася Манучарян зміцнює здоров’я власним хобі — скандинавською ходою. Щоранку жінка ходить по 45-50 хвилин.
Про заняття спортом та його вплив на здоров’я Ася Манучарян розповіла журналістам Вільногірськ IN.UA.
Скандинавська хода: як вільногірські пенсіонери займаються спортом
64 річна Ася Манучарян понад 6 років веде активний спосіб життя. До того жінка мала проблеми зі здоров’ям. Прочитавши статтю в інтернеті, зацікавилася скандинавською ходою. Переглядала відео з технік виконання.
«Деякі люди скептично ставляться до такого виду спорту. Можна не вірити в те, що ніби то проста хода впливає на організм. Але з впевненістю повідомляю — у людини покращується самопочуття. Відчуваєш радість та легкість. Хочеться посміхатися», — розповідає Ася Манучарян.
Скандинавська хода – це кроки з використанням палиць певної довжини. Кроки доповнюють розмахи рук. Щоб не було зайвого навантаження спортсмени, які вже не один рік ходять зі скандинавськими палицями рекомендують слідувати інструкціям з техніки ходи. Треба підібрати правильно палиці, довжина яких співвідноситься до зросту людини.Також рекомендаціями є вживання води. Обов’язково перед ходою треба розігріти м’язи.
«Перші мої заняття були не довгими, до 40 хвилин. Але в кого є бажання схуднути, ходити можна понад 40 хвилин», – ділиться Ася.
Четверо жінок та 85 річний Віталій, який переніс інсульт, займаються скандинавською ходою цілорічно. Влітку частіше збираються для тренувань. На місцевому стадіоні ходять по колу, з шостої години ранку, каже Ася.
«Хода поставила Віталія на ноги. Він зараз ходить, як молодий хлопчина», – ділиться спортсменка.
У 2022 році з початком повномасштабного вторгнення Ася брала участь в онлайн марафоні. Такий досвід сподобався жінці. Згодом вона спробувала вже офлайн взяти участь в марафоні у Дніпрі. Там зібралися учасники з різних областей. Вже 10 червня 2023 року пенсіонерка пройшла скандинавською ходою до трьох кілометрів.
«Я відчуваю себе дуже добре і вільно, начебто ніякої важкості немає, труднощів теж. Зараз потеплішало, будемо щодня ходити та насолоджуватися життям. Моє бажання, щоб багато людей повірили у своє здоров’я. І дали змогу йому стати міцнішим. Завдяки скандинавській ході молодь та пенсіонери можуть відчути легкість в тілі», – радить жінка.
Читайте також: