Вільногірський гурт “Іржаве яблуко”: панк-рок та концерти для військових

Єва Буянова 15:17, 26 Лютого 2025
“Іржаве яблуко”/ фото Вільногірськ.IN.UA

Вільногірський гурт “Іржаве яблуко” організував благодійний концерт.  Ми поспілкувалися з одним з учасників гурту Андрієм Пилипко. 

Деталі читайте на Вільногірськ.IN.UA

Історія створення гурту

Гурт існує вже 7 років. Його заснували троє музикантів – Андрій Пилипко, Віталій Жушман та Костянтин Філатов. Андрій на той час вже грав в різних гуртах, а Віталій та Костянтин мали наміри почати грати скейт-панк. Музичні смаки співпали, так музиканти і зібрали свою компанію. Певний час вони грали в гурті “Сливарез”, потім розійшлися. Через 3 роки хлопці зібрали “Іржаве яблуко”. Назва “Іржаве яблуко” народилася випадково – під час святкового застілля. 

“Там лежало якесь надгризане яблуко. І воно поіржавіло, і все. О, “Іржаве яблуко”. Все, готова назва. А ми якраз сиділи, думали, як назвати”, – посміхаючись згадує Андрій. 

Склад гурту та основний стиль

  • Андрій Пилипко – гітара, вокал;
  • Віталій Жушман – барабани;
  • Костянтин Філатов – бас-гітара, вокал.

Основний стиль гурту – панк-рок, веселий і важкий. Однак для виступів у військових частинах вони підготували акустичну програму. Саме на цьому концерті і побували наші журналісти

Репертуар складається виключно з власних пісень. Своєю найуспішнішою композицією вважають “Сморід брудної лярви”.

“Ця пісня розповідає про будні далекобійників”, – каже в перервах між виконанням пісень Костянтин Філатов.

В невеличкому підвальному приміщенні зібралося багато прихильників вільногірського андеграунду, панувала дружня атмосфера, музиканти не лише виконували пісні, а й спілкувалися з слухачами, шуткували, говорили про історії створення композицій.

“Сумна” – композиція, яка призиває не слухати російських виконавців.

“Нехай панк-року пісня лине, русня навіки згине!”, – каже Андрій Пилипко і додає, що не треба слухати російські пісні, а краще ходити на їхні концерти. 

Також звучали такі пісні, як “Каблук” – про справжніх чоловіків, бо всі справжні чоловіки каблуки, шуткує соліст “Іржавого яблука”, “Юність” – про складний вибір, що і як робити зі своїм життям, “Зарплата та субота” – коли виплата зарплати та вихідний день співпадають, про бомжа, якого музиканти зустріли в електропотягу та допомогли йому скоріше вийти. Всі пісні народжуються в процесі життя, все що бачать навкруги, з ким спілкуються і від того вони виходять справжні.

Виступ гурту “Іржаве яблуко”/ відео Вільногірськ.IN.UA

Концертна діяльність

Гурт активно гастролює Україною: виступали у Житомирі, Києві, Харкові, Сумах, Чернівцях та інших містах. У рідному Вільногірську їхні концерти проходять в укритті, яке надав Палац культури “Металург”.

“У нас не так добре розвинута ця культура андеграунда. Нам вистачає цього залу. Це своя андеграундна культура і тут дуже легко організовувати концерти, тому що це вже укриття і відпадає одразу ціла купа зайвих паперів”, – зізнається музикант. 

Майбутні плани

Після концерту у Вільногірську, першого березня гурт виступить у Дніпрі в закладі “Махно”. Також музиканти планують поїздку до військових, щоб зіграти для них акустичну програму.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Як Лихівська громада підтримує внутрішніх переселенців: соціальні ініціативи та допомога від місцевої влади

Анастасія Гришкова 14:10, 21 Квітня 2025
Лихівська громада/ фото, Fecebook селищної ради

У Лихівській громаді вже понад рік працює Рада з питань внутрішньо переміщених осіб (ВПО), створена у квітні 2024 року. Очолює її Наталія Ільїна, переселенка з Луганської області, яка приїхала до громади у 2022 році. За цей час рада вже досягла реальних результатів у роботі з переселенцями, незважаючи на свою відносно молоду діяльність.

Про це повідомила Наталя Ільїна, голова Ради з питань ВПО при Лихівській селищній раді під час розмови з журналісткою Вільногірськ ІN.UA.

Підтримка внутрішніх переселенців

Для підтримки ВПО в громаді успішно працює програма “Турбота”, яка допомагає людям з вразливих категорій, у тому числі переселенцям, отримувати матеріальну допомогу на лікування та інші потреби.

Також на земельних ділянках громади вирощують овочі та фрукти, які потім переробляються, виготовляються соки і консервація, що передаються як гуманітарна допомога.

Як повідомили представники громади, Лихівською селищною радою було реалізовано Програму забезпечення населення продуктами харчування в рамках Всеукраїнської Програми ” Сади Перемоги”. На комунальній земельній ділянці було висаджено картоплю, огірки, помідори, кабачки, квасолю.

Робітники з благоустрою та працівники КУ ” Центр надання соціальних послуг”займалися збиранням та консервуванням огірків та помідорів, а також виготовлення сухофруктів для забезпечення потреб військових, внутрішньо переміщених осіб та жителів громади.

Скільки внутрішніх переселенців проживає в громаді

Зараз у Лихівській громаді проживають 120 внутрішньо переміщених осіб, всі вони зареєстровані й отримують необхідну підтримку.

“Усе почалося ще у 2022 році, коли в Всеукраїнській спілці прихистків був опублікований контактний номер прихистку для охочих отримати допомогу. Відтоді інформація про гостинність нашої громади поширюється “із вуст в уста” — так званою “циганською поштою”, а також через міжнародні організації. На сьогодні громада стикається з новим викликом — все більше людей із Донеччини, звертаються з проханням поселитися саме тут”, – каже Наталя Ільїна, голова Ради з питань ВПО при Лихівській селищній громаді.

Крім того, спільно з Центром надання адміністративних послуг переселенці можуть оформлювати документи, субсидії та вирішувати побутові питання.

Служба у справах дітей також допомагає: у 2024 році п’ятеро дітей з родин ВПО отримали статус постраждалих внаслідок воєнних дій. Загалом у громаді проживають 24 дитини-переселенця, 10 з яких навчаються в Лихівському ліцеї, всі забезпечені технікою для дистанційного навчання.

З лютого 2024 року в громаді працює соціальний автобус, який безкоштовно перевозить мешканців до міст Вільногірськ і П’ятихатки. Окрім того, для літніх людей, які часто приїжджають до громади через евакуаційний хаб у Павлограді, важливим є доступ до житла на нижніх поверхах. Багато з них не можуть орендувати житло, тому шукають можливість оселитися в МТП, проживання в якому безкоштовне.

Приватна забудова переважає в громаді, є лише один багатоквартирний будинок. Деякі переселенці вже придбали житло, одна сім’я купила будинок, а донька влаштувалася медсестрою. Інша родина — придбала будинок у розстрочку.

Представники громади наголосили, що Лихівська громада не робить різниці між місцевими мешканцями та переселенцями — всі охоплені єдиною соціальною програмою “Турбота”.

Зокрема, цього року вже виділено 100 тисяч гривень на оздоровлення п’яти дітей вразливих категорій в таборах за межами громади.

Наразі триває пошук відповідних закладів для відпочинку.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Вільногірську відзначили 65-річчя місцевого фахового коледжу

Єва Буянова 11:00, 20 Квітня 2025
65-річчя Вільногірського фахового коледжу/ фото Вільногірськ IN.UA

18 квітня 2025 року у КЗ “Центр культурних послуг” відбулися урочистості з нагоди 65-річчя Вільногірського фахового коледжу Українського державного університету науки і технологій. Захід зібрав випускників різних поколінь, студентів, викладачів, батьків і гостей міста.

На заході побувала журналістка Вільногірськ IN.UA 

Святкова програма розпочалася із яскравого хореографічного номеру, що задав урочистий настрій події. Присутнім продемонстрували відео-історію коледжу, яка зворушила багатьох присутніх спогадами про роки навчання та досягнення навчального закладу.

Після цього пролунали слова привітань. Із промовою виступив проректор університету, а також секретар Вільногірської міської ради Антон Боклаг, який підкреслив роль коледжу у розвитку громади:

“Я хочу, щоб ви працювали і будували майбутнє цієї країни”, — зазначив Боклаг.

На сцену виходили представники підприємств-партнерів коледжу: Гірничо-металургійного комбінату, ТОВ “Скляний альянс” та ПриватБанку. Вони вітали педагогічний колектив та студентів, висловлюючи готовність до подальшої співпраці.

Вручення почесних нагород/ фото Вільногірськ IN.UA

Під час урочистостей відбулося вручення почесних нагород викладачам, працівникам коледжу та партнерам. Участь у церемонії взяв і військовий, який передавав відзнаки від імені бригади, з якою співпрацює заклад.

Ювілей став нагодою згадати шлях, пройдений коледжем, а також засвідчити його цінність для Вільногірської громади. Свято завершилося щирими оплесками і побажаннями ще багатьох років успішної праці.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Як Лихівська громада підтримує внутрішніх переселенців: соціальні ініціативи та допомога від місцевої влади

У Лихівській громаді вже понад рік працює Рада з питань внутрішньо переміщених осіб (ВПО), створена у квітні 2024 року. Очолює її Наталія Ільїна, переселенка з […]