Внесення змін щодо надання допомоги на проживання: як це вплине на ВПО у Вільногірську

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 09:27, 10 Жовтня 2024
фото ілюстративне / Pexels

Тепер сім’ї військовослужбовців, які є ВПО, отримають можливість оформляти або продовжувати виплати, оскільки дохід військових враховуватися в сукупний дохід сім’ї не буде.

Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України.

При наданні виплат на проживання переселенцям вперше або за їхнього продовження враховується “майновий” критерій. Якщо сукупний дохід сім’ї перевищує 9444 гривень – у виплатах відмовляють.

Щоб усунути випадки, коли сім’я потребує допомоги, але не може її оформити, уряд вніс низку змін до правил отримання виплат на проживання для переселенців, розширивши коло сімей, які тепер зможуть розраховувати на фінансову підтримку.

Зокрема, допомогу від держави не могли отримувати сім’ї, у складі яких є військовослужбовці, або сім’ї, хтось із членів яких проживає за кордоном.

Виходячи з тексту постанови, при змінах у складі сім’ї необхідно повідомити про це органи соціального захисту або уповноважену особу виконавчого органу. Зробити це можна як особисто, так і онлайн.

Внесення ясності до поняття “склад сім’ї”

З 1 вересня виплати для ВПО розраховуються за новими правилами, внесеними постановою Кабінету міністрів №989. Змінами було визначено коло осіб, які входять до складу сім’ї під час оформлення виплат та дохід яких впливає на сукупний дохід. 

Відповідно до постанови, до складу сім’ї при розрахунку середньомісячного сукупного доходу більше не включаються:

  • особи, які не проживають разом із одержувачем та не пов’язані з ним загальним побутом, що підтверджено документально;
  • особи, які сплачують аліменти;
  • особи, які перебувають у полоні або вважаються зниклими безвісти;
  • особи, які виїхали за кордон або депортовані з України;
  • особи, які мешкають на окупованих територіях.

Що буде з виплатами?

Як це працюватиме на практиці – поки що невідомо. Але теоретично, у ВПО з Лисичанська, Сєвєродонецька, Рубіжного та інших окупованих населених пунктів, які втратили виплати через те, що в сукупний дохід враховувалася зарплата військовослужбовців, тих, хто виїхав за кордон або платить аліменти, тепер є шанс отримати допомогу з врахуванням змін у визначенні складу сім’ї.

Читайте також:

Підписуйтесь

Чи треба міняти по батькові дитини, якщо батько змінив ім’я

Анастасія Гришкова 09:30, 29 Квітня 2025
Чи треба міняти по батькові, якщо батько змінив ім’я / ілюстративне фото, Rexels

Зміна по батькові дитини у разі зміни імені батька — не є обов’язковою процедурою. Водночас її рекомендують провести для спрощення підтвердження родинних зв’язків. Якщо зміни не внести, усі наявні документи дитини залишаються чинними, а родинні стосунки підтверджуватимуться додатково — за допомогою свідоцтва про зміну імені батька.

Про це йдеться на сайті Міністерства юстиції України.

Що варто знати при зміні імені батька

Під час подання заяви на зміну імені батька працівник ДРАЦС роз’яснює можливість одночасного внесення змін до актових записів про народження дітей.

Після реєстрації зміни імені батька для оновлення по батькові потрібно подати окрему заяву та отримати нове свідоцтво про народження дитини.

У період дії воєнного стану в Україні подати заяву на зміну імені або зміну по батькові дитини можна до будь-якого відділу ДРАЦС незалежно від місця проживання. Заявнику необхідно мати паспорт громадянина України.

Процедура зміни по батькові залежить від віку дитини:

До 14 років — за спільною заявою обох батьків або одного з них у передбачених законом випадках.

Від 14 до 16 років — дитина може самостійно звернутися із заявою за письмової згоди батьків або одного з них.

Від 16 років — дитина має право самостійно змінити по батькові без згоди батьків.

Для оформлення зміни по батькові потрібно подати відповідний пакет документів, зокрема свідоцтва про народження, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені тощо, фотокартку та квитанцію про сплату державного мита.

Після реєстрації зміни імені особа має протягом місяця звернутися до Державної міграційної служби для обміну паспорта.

Читайте також:

Підписуйтесь

Коли святкують День матері в Україні

Єва Буянова 16:00, 27 Квітня 2025
День матері/ фото ілюстративне, Pexels

Хоча календар зазнав змін, відзначення Дня матері залишиться, як раніше, адже це свято не пов’язане з церковними подіями. Як і раніше, українці вшановуватимуть матерів у другу неділю травня. У 2025 році святкування припадає на 11 травня.

Детальніше про День матері читайте на Вільногірськ.IN.UA

Походження та історія свята

Традиція святкувати День матері має давнє коріння: у різних культурах вшановували богинь-матерів. У Стародавній Греції, наприклад, це була Рея — мати олімпійських богів, а в Римі — богиня Кібела.

Сучасна історія Дня матері нараховує понад сто років. Ідея його заснування належить Анні Джарвіс із Філадельфії, яка прагнула вшанувати свою матір — Анну Марію Рівз-Джарвіс, активістку у сфері охорони здоров’я. Завдяки наполегливості Джарвіс у 1914 році президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом.

День матері швидко набув популярності в багатьох країнах світу. В Україні його почали святкувати у 1929 році за ініціативою української діаспори в Канаді. У 1939-му святкування заборонила радянська влада, однак із початку 2000-х традиція була відновлена.

Цікаві факти 

Щороку в другу неділю травня фіксують рекордну кількість телефонних дзвінків — близько 122 мільйонів, що більше, ніж у будь-який інший день року.

Анна Джарвіс, яка стала ініціаторкою Дня матері, з часом почала виступати проти комерціалізації цього свята. Вона вважала, що продаж квітів, листівок і солодощів спотворює його справжню суть — вшанування матерів особисто. 

Європейська громадська організація МаМа провела дослідження і встановила, що жінка, яка «сидить вдома з дитиною», насправді не сидить без діла, а щодня проходить у середньому 40 кілометрів, виконуючи близько 200 різних завдань.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Чи треба міняти по батькові дитини, якщо батько змінив ім’я

Зміна по батькові дитини у разі зміни імені батька — не є обов’язковою процедурою. Водночас її рекомендують провести для спрощення підтвердження родинних зв’язків. Якщо зміни […]

ТОП-5 фільмів на Netflix сьогодні: підбірка

ТОП-5 фільмів на Netflix сьогодні

14:00, 27.04.2025 Єва Буянова

Солодкий сніданок із засохлої паски: рецепт

Солодкий сніданок із засохлої паски

11:00, 27.04.2025 Єва Буянова