Всесвітній день хустки: хустка як давній український символ

Буянова Єва 10:30, 7 Грудня 2024
Всесвітній день хустки/ фото ілюстративне, Freepik

Хустка — не просто аксесуар, а символ української жіночності, свободи та національної ідентичності. У Всесвітній день хустки згадуємо її давнє коріння, роль у традиціях і сучасне значення, яке об’єднує жінок різного віку та поколінь по всій Україні.

Редакція Вільногірськ.IN.UA зібрала цікаві факти, більше в нашому матеріалі.

Українська хустка

Хустка завжди була важливим елементом української культури. Вона символізувала достаток, статус і служила прикрасою. Спочатку хустки були переважно білими, згодом їх почали вишивати шовком — найчастіше червоними, синіми, жовтими та зеленими нитками. Популярними були геометричні орнаменти, а з XVIII століття — рослинні мотиви: троянди, васильки, гвоздики.

Хустки такоє мали значення і в побуті козацької старшини. В описах майна часто згадували коштовні шовкові хустини, вишиті золотом і сріблом. Наприклад, у реєстрі полковника Семена Палія зазначено десятки таких хусток, отриманих як подарунки.

Хустка в традиціях українців

Хустка супроводжувала людину протягом усього життя. Нею перев’язували руки майстрам під час будівництва хати, дарували кумам на хрестинах, використовували під час похорону як символ гідності, закриваючи померлому очі або прикріплюючи до хреста на могилі.

Хустка також вважалася символом любові, вірності, скорботи та оберегом, що відігравав важливу роль у житті українців. У давнину великі хустки з тонкого полотна коштували дорого, тому їх носили лише заможні люди на свята, такі як Різдво чи Великдень. Хустка часто ставала весільним подарунком від батька дочці або чоловіка дружині й передавалася як родинна реліквія.

Молоді дівчата носили світлі або яскраві хустки, старші жінки — темні, а вдови — чорні. Орнаменти змінювалися з часом: від геометричних візерунків до популярних у XVIII столітті рослинних мотивів — троянд, гвоздик, васильків. Хустки також різнилися за розміром: маленькі використовували щодня, а великі — для тепла або щоб загорнути дитину.

Сьогодні українська хустка не втратила своєї актуальності. Вона залишається важливим елементом святкового образу, особливо на Різдво та під час коляди. Сучасні хустки, хоч і мають нові форми та візерунки, зберігають традиційні кольори та орнаменти, продовжуючи підкорювати серця модниць не лише в Україні, а й у світі, стверджуючи українське як глобальний тренд.

Читайте також:

Підписуйтесь

Чи дійсно Новий рік – час для змін: як правильно ставити цілі на рік

Буянова Єва 17:00, 21 Грудня 2024
Цілі/ фото ілюстративне, Freepik

Новий рік часто асоціюється з новими стартами, прагненням до самовдосконалення та великими планами. Але що саме в цьому періоді надихає нас на зміни? Редакція Вільногірськ.IN.UA підготувала матеріал про те, як зробити поставлені цілі реальністю, а не залишити їх лише у форматі святкових мрій.

Редакція Вільногірськ.IN.UA зібрала поради щодо того як правильно ставити цілі на рік. 

Як ставити цілі на рік

Щоденник або планер

Візуалізація допомагає розставити пріоритети та чітко усвідомити свої прагнення. У цьому чудово допоможуть щоденник або планер. Регулярні записи сприятимуть вашій продуктивності протягом року, а досягнення підвищуватимуть самооцінку.

Аналіз досягнень попереднього року

Аналіз успіхів і невдач є важливим кроком до самовдосконалення. Розглядаючи власні досягнення, ви зможете виділити ключові фактори, що допомогли реалізувати плани в минулому році. Вивчення помилок дозволить зрозуміти, що не спрацювало, і відкрити нові можливості. Усвідомлення своїх досягнень сприятиме підвищенню ефективності впродовж року.

Конкретність цілей

Цілі у вашому планері повинні бути чіткими, позитивно сформульованими, реалістичними та прив’язаними до конкретного часу. Важливо, щоб ви могли легко відстежити виконання кожного пункту, адже це впливає на вашу ефективність у досягненні мети. 

Розставлення пріоритетів

Визначте пріоритети. Що у вашому списку потребує негайної уваги? Що можна відкласти на потім? Які завдання слід виконати сьогодні, а які розраховані на тиждень, місяць чи навіть цілий рік?

Читайте також: 

Підписуйтесь

Як прикрасити дім до Нового року: креативні ідеї

Буянова Єва 14:00, 21 Грудня 2024
Декор/ фото ілюстративне, Freepik

Декор до Нового року – це чудова нагода створити святкову атмосферу та додати затишку вашому дому. Креативний підхід дозволяє перетворити навіть найпростіші елементи декору на справжні витвори мистецтва. 

Редакція Вільногірськ.IN.UA зібрала топ-3 трендові ідеї прикрашання дому до Нового року. 

Бантики на ялинці

Бантики на ялинці/ фото ілюстративне, Pinterest

Щоб прикрасити ялинку такими бантиками, спершу оберіть стрічки бажаного кольору та ширини, які гармоніюють із загальним декором. Зробіть бантики потрібного розміру, акуратно формуючи петлі й фіксуючи їх посередині тонким дротом або ниткою. Готові бантики закріпіть на гілках ялинки, використовуючи дротяні кріплення або тонку стрічку. Розмістіть їх рівномірно по всій ялинці, чергуючи з іншими прикрасами, щоб створити гармонійний вигляд.

“Подарунок” на дверях

«Подарунок» на дверях/ фото ілюстративне, Pinterest

Для створення такої прикраси на двері знадобиться стрічка з новорічним візерунком, клейка стрічка або двосторонній скотч, а також декоративний бант. Спочатку визначте центр дверей і розмістіть стрічку вертикально, закріпивши її з обох кінців. Потім додайте горизонтальну стрічку, перетинаючи її з вертикальною, щоб створити ефект подарункової упаковки. У місці перетину прикріпіть бант. Для меншого декору можна використати лише одну стрічку по діагоналі, прикріпивши її вгорі та внизу дверей.

Візерунки на вікні

Візерунки на вікні/ фото ілюстративне, Pinterest

Для створення таких візерунків на склі знадобиться трафарет, штучний сніг у спреї та малярний скотч. Спочатку очистіть поверхню скла, щоб спрей лягав рівномірно. Закріпіть трафарет на склі за допомогою скотчу, щоб він не рухався. Рівномірно розпиліть штучний сніг на трафарет, тримаючи балончик на відстані, щоб отримати акуратний малюнок. Після завершення акуратно зніміть трафарет, щоб не пошкодити візерунок.

Читайте також: 

Цілі

Чи дійсно Новий рік – час для змін: як правильно ставити цілі на рік

Новий рік часто асоціюється з новими стартами, прагненням до самовдосконалення та великими планами. Але що саме в цьому періоді надихає нас на зміни? Редакція Вільногірськ.IN.UA […]

17:00, 21.12.2024 Буянова Єва
Декор

Як прикрасити дім до Нового року: креативні ідеї

Декор до Нового року – це чудова нагода створити святкову атмосферу та додати затишку вашому дому. Креативний підхід дозволяє перетворити навіть найпростіші елементи декору на […]

14:00, 21.12.2024 Буянова Єва
Кутя

Кутя на всі смаки: як готують головну різдвяну страву в різних регіонах України

Кутя — традиційна різдвяна страва, яка об’єднує родини за святковим столом. Однак у кожному регіоні України її готують по-своєму: десь додають мак і мед, а […]

11:05, 21.12.2024 Буянова Єва

Святкуй Новий Рік смачно: 5 безалкогольних коктейлів до святкового столу

Кожен господар та господиня бажає накрити свій особливий святковий стіл на Новий рік. Раніше ми писали, як урізноманітнити святковий стіл оригінальними коктейлями на основі алкоголю. […]

17:00, 20.12.2024 Бойцун Дмитро

У Вільногірську можливі перебої зі світло: що відомо

У Вільногірську 23, 26 та 27 грудня пройдуть планові роботи, під час яких можливі перебої в електропостачанні. Про це повідомляє Приватне акціонерне товариство “ПЕЕМ”ЦЕК” Планові […]

14:00, 20.12.2024 Бойцун Дмитро