На сайті Єдиної державної електронної бази з питань освіти можна дізнатися інформацію про вступ для здобуття вищої, фахової передвищої та професійно-технічної освіти.
Також для зручності розробили чат-бот «ОсвітаВсім», у якому можна переглянути всі необхідні дати вступної кампанії. Згодом там з’являться інформаційні гайди щодо реєстрації електронних кабінетів та онлайн-подання заяв.
На сайті Міністерства освіти і науки, у розділі «Вступна кампанія», зібрана корисна інформація для вступників. Зокрема, порядок прийому для здобуття вищої освіти у 2024 році.
Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт №9363, який спрямований на цифровізацію та автоматичний контроль за боржниками. ЗА – проголосували 271 народний обранець.
Законопроєкт, розроблений Кабінетом Міністрів, передбачає низку нововведень, які мають на меті спростити процедуру виконання судових рішень та оптимізувати процес стягнення боргів.
Серед основних положень:
Автоматичний арешт коштів боржників у банках, з обов’язковим підключенням фінансових установ до системи взаємодії;
Звернення стягнення на депозитні рахунки боржників, що тепер регламентуватиметься окремим порядком;
Інтеграція виконавчого провадження з системою обліку цінних паперів, що дозволить блокувати активи боржників;
Взаємодія Єдиного реєстру боржників з іншими реєстрами, щоб запобігти відчуженню майна боржниками;
Автоматизоване виключення з реєстру боржників та зняття арешту з рахунків після повного погашення заборгованості.
У Міністерстві юстиції позитивно оцінили ініціативу, наголошуючи, що її реалізація дозволить скоротити строки виконання дій, підвищити їхню ефективність та збільшити надходження до бюджету шляхом стягування боргів.
“При цьому реалізація проєкту Закону … слугуватиме збільшенню надходжень до нього за рахунок стягнутих із боржників коштів”, – зазначили у міністерстві.
Законопроєкт також спрощує процедуру повторного пред’явлення виконавчих документів і виключає дублювання записів у реєстрі боржників.
Послуги надаються як у центрах реінтеграції чи закладах охорони здоров’я, так і після повернення до місця проживання. Родини звільнених отримують підтримку як під час полону їхніх рідних, так і після їх повернення.
Після отримання інформації про звільнення з полону Координаційний штаб протягом трьох днів повідомляє структурний підрозділ з питань соціального захисту населення та приймаючу громаду, щоб організувати надання соціальних послуг.
Які соціальні послуги може отримати людина, звільнена з полону, члени її сім’ї, члени сім’ї полоненого, який продовжує перебувати в полоні?
Які послуги доступні?
Після подачі заяви чи звернення уповноваженої особи, звільнена людина чи члени її сім’ї можуть отримати такі послуги:
Консультування;
Представництво інтересів;
Догляд вдома та натуральна допомога;
Соціальний супровід;
Соціальна адаптація;
Соціальна реабілітація;
Послуга паліативного догляду;
Транспортні послуги;
Фізичний супровід осіб з інвалідністю;
Переклад жестовою мовою;
Персональний асистент.
Усі послуги допоможуть адаптуватися та відновити життєві функції людини, яка звільнилася з полону. Соціальні послуги визначаються індивідуально до потреби кожної окремої людини чи родини.
Військовополонені, цивільні особи, яких незаконно утримує агресор та члени їхніх родин мають право на додаткові виплати від держави:
Соціальна стипендія особам, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та їхнім дітям.
Пенсія у зв’язку з втратою годувальника непрацездатним членам родини зниклої безвісти за особливих обставин особи.
Крім тієї психологічної реабілітації, яку колишні полонені отримують в центрах реабілітації, існують безплатні номери соціальної підтримки:
0 800 10 01 02 – Лінія Національної психологічної асоціації з 10:00 до 20:00 щодня;
Лінії «Блакитний птах» для тих, хто пережив полон, незаконні затримання та тортури, їхніх родин та членів сімей зниклих безвісти осіб:
0 663 62 14 85 з питань соціальної підтримки та медичної допомоги, понеділок-п’ятниця з 10:00 до 19:00;
0 950 16 26 22 психологічна допомога, понеділок-п’ятниця з 10:00 до 19:00;
0 505 09 40 49 психологічна допомога, понеділок-п’ятниця з 10:00 до 19:00;
0 509 37 53 70 юридична допомога, понеділок-п’ятниця з 10:00 до 19:00.
Більш детальну інформацію можна отримати у «Єдиній приймальні» управління соціального захисту населення Департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області за адресою: вул.Юрія Устенка, 29 м.Вільногірськ або за телефоном: 066 11 63 476.
Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт №9363, який спрямований на цифровізацію та автоматичний контроль за боржниками. ЗА – проголосували 271 народний обранець. Про це […]
Послуги надаються як у центрах реінтеграції чи закладах охорони здоров’я, так і після повернення до місця проживання. Родини звільнених отримують підтримку як під час полону […]
Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що розширює житлові права для внутрішньо переміщених осіб. Документ передбачає створення бази нерухомості, придатної для проживання, а також можливість оренди невикористаних […]
З 2 по 19 грудня ветерани війни проходитимуть спеціалізований курс з механізованого розмінування. Програма передбачає як теоретичні знання, так і практичні навички, необхідні для роботи […]
Сьогодні президент України Володимир Зеленський представив “План стійкості” у Верховній Раді України. До плану ввійшли 10 основних пунктів. Про це повідомляє народний депутат Ярослав Железняк. […]