Як Доля знайшла свій дім

Єва Буянова 11:00, 16 Лютого 2025
Доля/ фото з особистого архіву Олександра

Самотня собака на узбіччі дороги привернула увагу Олександра Словачевського ще в грудні 2023 року. Вона не підходила до людей, а поруч стояли миски з їжею та водою, ніби хтось намагався допомогти. Олександр не зміг забути про тварину і почав регулярно приїздити, щоб підгодувати її. Так почалася історія порятунку собаки на ім’я Доля, яка після багатьох спроб нарешті знайшла новий дім.

Деталі цієї історії читайте на Вільногірськ.IN.UA

Перша зустріч із Долею

Чоловік вперше побачив собаку Долю в грудні 2023 року, коли їхав до Жовтих вод з іншими тваринами. 

“Ми побачили собаку, вирішили до неї підійти, покликали, але вона не підходила. На узбіччі траси стояли миски з їжею та водою. Тоді ми зрозуміли, що собака сидить тут вже давно. Вона так і не підійшла до наших рук і ми поїхали далі”, – каже Олександр. 

Спроби порятунку 

Чоловік зізнається, що собака не виходила з його думок, тож через деякий час він знову приїхав уже з їжею та водою. Відтоді Олександр періодично навідувався до собаки – або цілеспрямовано, або коли проїжджав повз.

“Написали в соцмережах допис про цю собаку із закликом її годувати. Поставили їй будку, але вона не захотіла в неї йти. Дівчата їй давали сімпаріку, щоб відігнати кліщів”, – розповідає чоловік. 

Згодом Олександр вийшов на відловлювача тварин. Він приїхав та намагався піймати її пів дня, але це було безуспішно. 

“Потім, коли в наше місто приїздила стерилізація, ми попросили їх, щоб вони впіймали Долю. До неї навідувалися два рази. Перший раз в неї потрапили з шприцемета, але забігла в соняшники. Другий раз приїхали і також стріляли з шприцемета, вона знову забігла в соняшники”, – ділиться Олександр Словачевський.

Пізніше чоловік домовився з відловлювачем з Кривого Рогу на імʼя Володимир і все вийшло. 

“До ветеринара собаку не повезли, оскільки у нас в місті немає кваліфікованого ветеринара та ми не знали, як вона відреагує на те, що ми повеземо її в інше місто”, – каже Олександр. 

Собаку відвезти до нової власниці – жінки, яка також підкормлювала тварину та мешкає в селі Райдужне. 

“Після того, як ми врятували цю собаку, декілька жінок написали мені, що також годували її. Одна з них сказала, що помітила її ще в березні 2022 року, коли люди масово виїзжали з країни і скоріш за все її там залишили”, – повідомляє Олександр. 

Також Олександр надав пораду, як діяти у випадку, якщо ви побачили поранену тварину. 

“Коли людина бачить поранену людину, вона викликає швидку допомогу або везе людину в лікарню, так само треба поводитися із тваринами”, – радить чоловік. 

Читайте також: 

Підписуйтесь

Вільногірські спортсменки здобули “срібло у складі збірної Дніпропетровщини на чемпіонаті України з пауерліфтингу

Єва Буянова 14:00, 19 Квітня 2025
Чемпіонат України з пауерліфтингу/ фото Наталія Зінчук

Вихованки відділення пауерліфтингу КДЮСШ “Авангард” міста Вільногірськ здобули “срібло” на чемпіонаті України з класичного пауерліфтингу серед юнаків, дівчат, юніорів, юніорок та студентів закладів вищої освіти. Змагання проходили у місті Коломия Івано-Франківської області.

Про це повідомляє Наталія Зінчук, тренерка з пауерліфтингу. 

Тренує дівчат Наталія Зінчук — досвідчена наставниця, яка багато років розвиває пауерліфтинг у Вільногірську.

На всеукраїнському помості честь Дніпропетровського регіону представили спортсменки Альбіна Ніхаєнко та Вероніка Стороженко. Завдяки їхнім виступам збірна області здобула друге місце у командному заліку серед дівчат, ставши срібним призером змагань.

 Варто також відзначити внесок Альбіни Ніхаєнко не лише як спортсменки, а й як судді першої категорії, що свідчить про її багаторічний досвід у спорті. А суддя-асистент Олександр Носач забезпечив підтримку спортсменів безпосередньо на помості.

Наталія Зінчук висловила вдячність прихильникам залізного світу, які не лише поруч, а й надихають спортсменів на нові досягнення. 

Також команда висловила щиру вдячність Збройним Силам України за мужність і відвагу, які дозволяють українським спортсменам змагатися, тренуватися і перемагати під мирним небом.

Читайте також: 

Підписуйтесь

З попелу війни — до мистецтва: у Вільногірську відкриють незвичну експозицію

Єва Буянова 12:30, 19 Квітня 2025
У Вільногірську відкриють незвичну експозицію/ фото з особистого архіву героїні

Скоро у Вільногірську відкриють незвичну експозицію — на ній покажуть гільзи, які стали мистецтвом. Авторка робіт — вільногірка, яка перетворює залишки війни на символи відродження, миру й весни.

На бажання героїні ми не розголошуємо імʼя. 

Деталі читайте на Вільногірськ IN.UA

Ідея створювати щось нове з гільз з’явилася не випадково — її підказала родичка. Первинно вона була адресована синові жінки, який навчається на художника. Однак через брак часу юнак не зміг втілити задум. Тоді майстриня взялася за справу самостійно. 

“Так і розпочалося. Одна за іншою гільзи виходили”, — згадує вона.

Розписані гільзи — це не лише художні об’єкти, а й спосіб переосмислення досвіду війни. 

“Мені хотілося, щоб на кожну річ можна було звернутись і поглянути з іншого ракурсу. І те, що вчора ще нас вбивало, сьогодні можна переробити і перетворити на щось інше”, — каже майстриня.

Тематика робіт змінювалася з часом. Спочатку з’являлися символічні образи, пов’язані з українською національною традицією — зокрема, ляльки-мотанки. Але з приходом весни жінку потягнуло до квітів.

“Я розпочинала малювать те, що в мене йшло зсередини. Так мені хотілося нарешті, щоб прийшло щось нове, щось таке квітуче”, — пояснює вона.

Квітковий розпис/ фото з особистого архіву героїні

Для авторки важливо не лише створювати красиві речі, а й змінювати ставлення до болючих спогадів: 

“Щоб це не так було важко згадувати. Щось додати, якусь деталь — і це вже заграє іншими фарбами”.

Хоча жінка не має художньої освіти, її близькі підтримали ініціативу. На перший план для неї виходить не професійність, а щирість. 

“Я просто робила те, що я хотіла, і все”, — каже вона.

Від майбутньої виставки майстриня очікує не слави, а надії. 

“Я би хотіла побажати все ж таки миру. І щоб ми залишили все погане в минулому і на деякі речі дивились по-новому — з розквітом нового життя”.

Як побажання для читачів та майбутніх відвідувачів виставки, вільногірка ділиться віршем: 

Люби. Ціни. Даруй. Тримай.”

Люби себе і поважай ти інших

Люби життя і радуйся за всіх.

Ціни все те, що маєш на сьогодні ти

Життя воно таке… як сплине не вернеш.

Даруй добро і відкривай все серце

Віддай своє, повернеш у сто раз.

Тримай в собі лиш саме сокровенне і…

Безцінний дар ти пронеси скрізь час.

VVV 04.08.24

Читайте також:

Підписуйтесь

У Дніпрі розширюють доступ до реабілітаційних послуг для дітей і дорослих

У Дніпрі ще один із центрів первинної медико-санітарної допомоги підписав договір з Національною службою здоров’я України за пакетами “Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в амбулаторних […]

Актуальні новини

Масована атака дронів на Дніпропетровщину: є загиблі та поранені

У ніч на 17 квітня ворог здійснив масовану атаку безпілотниками по Дніпропетровській області. Сили протиповітряної оборони знищили 10 ворожих БпЛА над регіоном. Про це повідомляє […]