Як війна змінила життя вільногірського музиканта: історія митця

Наталія Москаленко 17:31, 8 Листопада 2024
Максим Антонов / фото з особистого архіву митця
Максим Антонов / фото з особистого архіву митця

Максим Антонов — талановитий виконавець і композитор з Вільногірська, який активно сприяє розвитку музичної культури нашого міста. Він регулярно виступає на благодійних концертах на підтримку ЗСУ, а його пісні поступово набирають популярність. 

Читайте більше про нього на Вільногірськ IN.UA.

Професійний шлях митця

Максим почав свій музичний шлях у юності, коли його дядько подарував йому гітару та показав три акорди. Без гаджетів, вони з друзями збиралися разом і співали пісні у дворі. Музика стала невіддільною частиною його життя, як повітря чи вода. Після вступу до медичного коледжу в Дніпрі він знайшов однодумців і заснував свій перший гурт. З того часу Максим завжди писав і виконував лише власну музику. У його репертуарі — рок-пісні з елементами фолку, інді та бардівської пісні. Творчо він надихався такими музикантами, як Леммі Кілмістер з Motorhead та Річі Блекмур з Deep Purple.

«Раніше життя мало більше рок-н-ролу. Зараз вже займаюсь більш спокійною та якісною музикою. Здебільшого завжди акцентую саме на тексті пісень. Через них я висловлюю свої думки, почуття, ну і просто те, що хочеться донести до людей. Тепер вже, на фоні інших нових артистів, які здебільшого роблять музику більш розважальною, моя є сумною. Звісно ж є пісні в мене і про любов, і про війну, просто про життя. Пишу про все, що відбувається в цьому житті», — розповідає Максим Антонов. 

Максим Антонов / фото з особистого архіву митця
Максим Антонов / фото з особистого архіву митця

З початком повномасштабної війни Максим зменшив кількість концертів, але не припинив виступати. Він регулярно дає концерти у рідному місті разом з іншими талановитими виконавцями. Щоб підтримувати форму, Максим раз на 1-2 тижні збирається з друзями на репетиції, а іноді грає на гітарі й самостійно.

Виконавець народився і провів більшу частину дитинства у Новосибірську, але завжди підтримував Україну й був готовий захищати її, якщо виникне потреба.

Раніше музикант був лідером гурту St П’ятки у П’ятихатках, де й розпочалася його музична кар’єра. Зараз він керує новим гуртом, склад якого змінюється через обставини: троє учасників основного складу тепер служать у ЗСУ, тому склад, назва та репертуар гурту постійно змінюються.

«Музика в нашому місті завжди була на рівні, талановитих людей насправді багато, чому я радію. Іноді думаєш, що вже все в цьому житті бачив, а потім зустрічаєш одну ось таку талановиту людину, з якою дуже цікаво спілкуватись», — ділиться Максим думками стосовно розвитку творчості у Вільногірську. 

Сім’я Максима

«Він надійний, дуже хороший чоловік і чудовий тато. У нас троє дітей, яких він дуже любить. І він надзвичайно спокійний. Ось, наприклад, він єдиний чоловік з моїх знайомих, який навчив свою дружину водити машину без нервів і криків. Мені з ним комфортно навіть коли я за кермом, а він сидить поруч. Думаю, дівчата-водійки мене зрозуміють», — розповідає дружина Максима Міла Антонова.

Жінка також займається музикою. У 36 років вона вирішила стати бек-вокалісткою у гурті Максима, але згодом почала виконувати пісні самостійно. В основному вона співає поп композиції, іноді виступаючи з гуртом або в дуеті з донькою Аріною, яка нещодавно закінчила музичну школу Вільногірська.

«Я теж виросла на рок-музиці, мене батько підсадив. З досвіду скажу, що ті, хто грає рок, зазвичай бувають дуже спокійними і врівноваженими людьми. Всі свої емоції вони виливають у своїх піснях. Особливо Макс, адже він сам пише пісні, і всі його думки та почуття виливаються на сцені. А вдома він спокійний. Я навіть жартую, що він зовсім не типовий козеріг», — поділилася Міла.

Найближчий виступ Максима

Максим, його дружина Міла та донька Аріна виступатимуть на благодійному концерті у Вільногірському ресторані Garage у неділю, 10 листопада. Метою заходу є зібрати кошти на придбання автівки для військового Євгена П’янкова, бійця 103-ї окремої штурмової бригади, 62 батальйону. Окрім Максима, на сцені виступлять й інші талановиті виконавці.

Редакція Вільногірськ IN.UA запрошує вас підтримати наших музикантів і героя ЗСУ на цьому важливому благодійному заході.

Читайте також:

Підписуйтесь

Військовослужбовці можуть отримати безкоштовне зубопротезування у Вільногірській ЦМЛ

Анастасія Гришкова 12:00, 3 Квітня 2025
Центральна міська лікарня / фото, Вільногірськ.IN.UA.

Українські захисники та захисниці мають право на безкоштовне зубопротезування в медичних закладах, що уклали договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

Про це повідомили в НСЗУ на запит редакції Вільногірськ.IN.UA.

Де у Вільногірську можна отримати стоматологічні послуги

Як йдеться у відповіді на запит журналістів, військовослужбовці можуть отримати послуги в КП “Вільногірська центральна Міська Лікарня”, що має відповідну угоду з НСЗУ.

Вартість стоматологічної допомоги не повинна перевищувати 34 966 гривень. Вартість послуги покривається за рахунок державного бюджету.

Крім того, як пояснили в НСЗУ, військові для отримання послуги з зубопротезування можуть безпосередньо звертатися до медичного закладу особисто або через представника, подавши заяву та оригінали документів.

Перелік документів, які необхідні для того, щоб скористатися послугою:

  • паспорт громадянина України;
  • облікова картка платника податків з Державного реєстру фізичних осіб платників податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті).
  • посвідчення встановленого зразка згідно з додатком 2 до Постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 р. № 302 “Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни” (ЗП України, 1994 р., № 9, ст. 218; 2022 р., № 19, ст. 1038).

Водночас, для отримання безоплатного зубопротезування військовослужбовець має надати такі посвідчення:

1. Посвідчення учасника бойових дій для осіб, які брали участь у бойових діях.

2. Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни для осіб, які отримали інвалідність під час війни.

3. Посвідчення учасника війни або військовий квиток для осіб рядового, сержантського та старшинського складу.

4. Довідка учасника бойових дій для осіб, які брали участь у захисті України під час антитерористичної операції або операції Об’єднаних сил.

Посвідчення має бути дійсне на момент подання заяви.

Контакти: Центральна міська лікарня знаходиться за адресою: вулиця ім. Ю. Устенка, 72, номер телефону 068 909 33 96.

Нагадаємо, у 2025 році Уряд продовжив проєкт з надання безоплатної стоматологічної допомоги та зубопротезування для захисників і захисниць. Витрата послуг на зубопротезування покривається за рахунок державного бюджету. Зокрема на Дніпропетровщині працює 10 лікарень, де військові та ветерани можуть безоплатно вилікувати зуби або зробити протезування.

Читайье також:

Підписуйтесь

Від захоплення у дитячому садочку до персональної виставки: історія Аріни Затульної з Вільногірська

Єва Буянова 12:30, 30 Березня 2025
Аріна Затульна/ фото з особистого архіву бабусі Світлани Іванівни

З 3 по 7 березня 2025 року у Вільногірському ліцеї №4 пройшов Тиждень мистецтв, у рамках якого свою персональну виставку представила Аріна Затульна, учениця 6-А класу. Редакція Вільногірськ.IN.UA поспілкувалася з бабусею Аріни Затульної, яка розповіла про перші кроки онуки у світі мистецтва, її улюблені техніки та натхнення.

Деталі читайте на Вільногірськ.IN.UA 

На персональній виставці, юна мисткиня представила свої малюнки, виконані в різних техніках, а також вироби декоративно-ужиткового мистецтва. 

Мистецький шлях Аріни розпочався ще в дитячому садочку, коли вона почала захоплюватися малюванням і ліпленням. Тоді дівчинку записали до гуртка з малювання у Палаці культури та спорту “Металург”. 

“17 квітня 2018 року Аріна почала малювати у гуртку, їй ще не було 5 рочків”, – каже бабуся дівчинки, Світлана Іванівна. 

Першою роботою Аріни був малюнок “Русалонька”. 

“У 2019 році Аріна почала приймати участь у конкурсах з малюнком “Русалонька””, – згадує Світлана Іванівна. 

“Русалонька”/ фото з особистого архіву бабусі

Найбільше юна мисткиня полюбляє малювати фломастерами, а надихається вона видатними українськими художницями. 

“Гапчинька, Марія Приймаченко та Катерина Білокур їй дуже подобаються”, – ділиться бабуся Аріни Затульної. 

Нещодавній малюнок/ фото з особистого архіву бабусі

Світлана Іванівна підтримує всі починання своєї онуки. Дівчинка займається танцями, вʼяже, ліпить з пластиліну, а також відвідує гурток інженерії і робототехніки. 

“Що їй подобається, тим вона і займається”, – каже Світлана Іванівна. 

Бабуся бажає своїй онуці, щоб у неї все завжди виходило. 

Читайте також:

Новини

Військовослужбовці можуть отримати безкоштовне зубопротезування у Вільногірській ЦМЛ

Українські захисники та захисниці мають право на безкоштовне зубопротезування в медичних закладах, що уклали договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Про це повідомили в […]

Новини

Підприємства Вільногірська сплатили понад 90 мільйонів гривень податків у 2024 році

До бюджету Вільногірської міської територіальної громади у 2024 році місцеві підприємства, що працюють у промисловій, будівельній та виробничій галузях, сплатили понад 91,3 мільйона гривень податків. […]