Як зареєструвати ФОП через Дію та офлайн: покроково

Марія Макарович 18:51, 9 Серпня 2024
Реєстрація ФОП
Реєстрація ФОП/ фото Дія

Реєстрація фізичної особи-підприємця — це важливий крок для старту власної справи в Україні. Маючи ФОП людина може вести власний бізнес офіційно, сплачуючи необхідні податки. Наразі оформити ФОП можна не лише офлайн, а й онлайн.

Про це йдеться на сайті Уряду.

Реєстрація ФОП: хто може стати підприємцем

Зареєструвати ФОП можуть українці віком від 18 років. Проте підлітки від 16 до 18 років також можуть стати підприємцями за умови нотаріально завіреної згоди батьків або піклувальників. Це дозволяє навіть неповнолітнім розпочати власний бізнес у випадках, передбачених законом.

Документи, які необхідно підготувати для реєстрації ФОП:

  • заява про державну реєстрацію ФОП;
  • письмова згода батьків або піклувальників (для осіб 16-18 років);
  • паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу.

Державна реєстрація ФОП проводиться незалежно від місця знаходження. Люди можуть подати заяву особисто, через Центр надання адміністративних послуг або в електронному форматі у застосунку Дія. 

Подання заявки на реєстрацію ФОП у застосунку Дія

Зареєструвати ФОП можна у декілька кліків у застосунку Дія. Реєстрація в такому випадку проходить автоматично і без участі державного реєстратора, що значно прискорює процес. Людині потрібно лише заповнити форму, підписати її кваліфікованим електронним підписом (КЕП) і чекати на підтвердження. 

Як це зробити:

  1. Спочатку потрібно зареєструватися або авторизуватися в особистому кабінеті на Порталі Дія, використовуючи кваліфікований електронний підпис.
  2. Після авторизації треба заповнити електронну форму на отримання послуги, обравши потрібні опції, наприклад, реєстрацію як платника ПДВ або вибір спрощеної системи оподаткування.
  3. Підписати заповнену заявку за допомогою КЕП.
  4. Заява автоматично надсилається до Єдиного державного реєстру для обробки. 

Статус заявки можна перевірити в кабінеті громадянина на Порталі Дія. Результати реєстрації також будуть надіслані на електронну пошту.

Подання заявки на реєстрацію ФОП у паперовій формі

Якщо людина вирішить подати документи на реєстрацію ФОП у паперовому вигляді, тоді варто дотримуватися наступної послідовності дій:

  1. Зібрати необхідні документи, зокрема, заповнену заяву про реєстрацію ФОП, а також, якщо необхідно, нотаріально засвідчену згоду батьків для осіб віком від 16 до 18 років.
  2. Подати документи особисто до державного реєстратора (у тому числі нотаріуса) або до центру надання адміністративних послуг (ЦНАП).
  3. Реєстратор перевіряє надані документи, вносить дані до Єдиного державного реєстру, перевіряє їх на наявність підстав для відмови в реєстрації.
  4. Після завершення процедури реєстрації людина отримає виписку з Єдиного державного реєстру у паперовій формі з підписом та печаткою реєстратора.

Після подачі документів їх розглядають протягом 24 годин, не враховуючи вихідні та святкові дні. За результатами реєстрації заявник отримає виписку з Єдиного державного реєстру, яка підтверджує офіційний статус ФОП.

Важливо пам’ятати, що інформація про реєстрацію ФОП буде публічно доступною через Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. У разі виникнення питань щодо процесу реєстрації ФОП, громадяни можуть звертатися до будь-якого ЦНАПу країни за консультацією або скористатися онлайн-ресурсами для отримання допомоги.

Читайте також:

Підписуйтесь

Українці можуть подати заявку до Реєстру збитків про втрату нежитлової нерухомості

Анастасія Гришкова 17:00, 16 Травня 2025
Нежитлове приміщення / ілюстративне фото, Дніпропетровська ОВА

Відтепер українці, чиє нежитлове майно постраждало внаслідок збройної агресії рф, можуть офіційно зафіксувати збитки в міжнародному Реєстрі.

Про це повідомили на сторінці державних послуг Дія у Fecebook.

Заявку можна подати в Дія

У застосунку та на порталі “Дія” запрацювала нова послуга — подання заяви А3.2 “Пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна”.

Йдеться про гаражі, склади, прибудинкові споруди та інші об’єкти нежитлової нерухомості.

“Навіть якщо ваше майно розташоване в зоні бойових дій або ви не маєте всіх документів — варто подати заяву. Кожен зафіксований випадок посилює позиції України на міжнародному рівні й наближає майбутні компенсації”, — йдеться в повідомленні.

Подати заяву можна за посиланням.

Читайте також:

Підписуйтесь

Україців, які продають товари через інтернет можуть змусити платити податки

Анастасія Гришкова 13:04, 9 Травня 2025
Податки / ілюстративне фото, Rexels

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує громадян, що продаж товарів через інтернет із метою отримання прибутку підлягає оподаткуванню. Якщо така діяльність носить системний характер, вона розцінюється як підприємницька, а отже, вимагає реєстрації як суб’єкта господарювання.

Про це повідомили на сторінці Вільногірської міської ради.

У яких випадках треба реєструватися як ФОП

Зазначається, що важливо розрізняти поодинокий продаж вживаних речей, який не є об’єктом податкового контролю, та регулярну торгівлю однорідним асортиментом товарів через платформи на кшталт OLX, Prom.ua або соціальні мережі.

У разі здійснення підприємницької діяльності, громадяни зобов’язані:

  • зареєструватися як ФОП;
  • використовувати зареєстровані РРО/ПРРО для розрахунків;
  • дотримуватись вимог податкового законодавства.

Підписуйтесь

Українці можуть подати заявку до Реєстру збитків про втрату нежитлової нерухомості

Відтепер українці, чиє нежитлове майно постраждало внаслідок збройної агресії рф, можуть офіційно зафіксувати збитки в міжнародному Реєстрі. Про це повідомили на сторінці державних послуг Дія […]

Україців, які продають товари через інтернет можуть змусити платити податки

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує громадян, що продаж товарів через інтернет із метою отримання прибутку підлягає оподаткуванню. Якщо така діяльність носить системний характер, […]

Переробні підприємства можуть отримти грант на суму 8 мільйонів гривень

Мінекономіки схвалило нову хвилю фінансування в межах програми “Гранти для переробних підприємств”. Гранти загальною сумою понад 100 мільйонів гривень отримають 21 компанія, яка працює або […]

Травень у винограднику: як правильно доглядати за лозою, щоб зібрати щедрий врожай

Травень — один із найважливіших місяців для догляду за виноградом. Саме в цей період формується основа майбутнього врожаю: рослина активно нарощує зелену масу, закладає суцвіття […]

Коли садити полуницю навесні для врожаю

З приходом весни тисячі українців вирушають на дачі й городи, аби розпочати новий сезон вирощування ягід, овочів і зелені. Як правильно обрати час для весняної […]