Як зареєструвати ФОП через Дію та офлайн: покроково

Марія Макарович 18:51, 9 Серпня 2024
Реєстрація ФОП
Реєстрація ФОП/ фото Дія

Реєстрація фізичної особи-підприємця — це важливий крок для старту власної справи в Україні. Маючи ФОП людина може вести власний бізнес офіційно, сплачуючи необхідні податки. Наразі оформити ФОП можна не лише офлайн, а й онлайн.

Про це йдеться на сайті Уряду.

Реєстрація ФОП: хто може стати підприємцем

Зареєструвати ФОП можуть українці віком від 18 років. Проте підлітки від 16 до 18 років також можуть стати підприємцями за умови нотаріально завіреної згоди батьків або піклувальників. Це дозволяє навіть неповнолітнім розпочати власний бізнес у випадках, передбачених законом.

Документи, які необхідно підготувати для реєстрації ФОП:

  • заява про державну реєстрацію ФОП;
  • письмова згода батьків або піклувальників (для осіб 16-18 років);
  • паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу.

Державна реєстрація ФОП проводиться незалежно від місця знаходження. Люди можуть подати заяву особисто, через Центр надання адміністративних послуг або в електронному форматі у застосунку Дія. 

Подання заявки на реєстрацію ФОП у застосунку Дія

Зареєструвати ФОП можна у декілька кліків у застосунку Дія. Реєстрація в такому випадку проходить автоматично і без участі державного реєстратора, що значно прискорює процес. Людині потрібно лише заповнити форму, підписати її кваліфікованим електронним підписом (КЕП) і чекати на підтвердження. 

Як це зробити:

  1. Спочатку потрібно зареєструватися або авторизуватися в особистому кабінеті на Порталі Дія, використовуючи кваліфікований електронний підпис.
  2. Після авторизації треба заповнити електронну форму на отримання послуги, обравши потрібні опції, наприклад, реєстрацію як платника ПДВ або вибір спрощеної системи оподаткування.
  3. Підписати заповнену заявку за допомогою КЕП.
  4. Заява автоматично надсилається до Єдиного державного реєстру для обробки. 

Статус заявки можна перевірити в кабінеті громадянина на Порталі Дія. Результати реєстрації також будуть надіслані на електронну пошту.

Подання заявки на реєстрацію ФОП у паперовій формі

Якщо людина вирішить подати документи на реєстрацію ФОП у паперовому вигляді, тоді варто дотримуватися наступної послідовності дій:

  1. Зібрати необхідні документи, зокрема, заповнену заяву про реєстрацію ФОП, а також, якщо необхідно, нотаріально засвідчену згоду батьків для осіб віком від 16 до 18 років.
  2. Подати документи особисто до державного реєстратора (у тому числі нотаріуса) або до центру надання адміністративних послуг (ЦНАП).
  3. Реєстратор перевіряє надані документи, вносить дані до Єдиного державного реєстру, перевіряє їх на наявність підстав для відмови в реєстрації.
  4. Після завершення процедури реєстрації людина отримає виписку з Єдиного державного реєстру у паперовій формі з підписом та печаткою реєстратора.

Після подачі документів їх розглядають протягом 24 годин, не враховуючи вихідні та святкові дні. За результатами реєстрації заявник отримає виписку з Єдиного державного реєстру, яка підтверджує офіційний статус ФОП.

Важливо пам’ятати, що інформація про реєстрацію ФОП буде публічно доступною через Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. У разі виникнення питань щодо процесу реєстрації ФОП, громадяни можуть звертатися до будь-якого ЦНАПу країни за консультацією або скористатися онлайн-ресурсами для отримання допомоги.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як українці можуть змінити ім’я та прізвище: деталі

Анастасія Гришкова 12:00, 4 Липня 2025
Паспорт / ілюстративне фото, Rexels

В Україні діє чіткий порядок зміни прізвища, імені чи по батькові — як для дорослих, так і для підлітків.

Про це повідомляє Міністерство юстиції України.

Як змінити ім’я

Для того щоб змінити ім’я треба звернутися до відділу ДРАЦС, підготувати необхідні документи й дочекатися розгляду заяви. З 14 до 16 років ім’я можна змінити за письмовою згодою батьків або піклувальника. З 16 років згода батьків не потрібна.

Які потрібні документи

  • перелік необхідних документів;
  • заява про зміну імені;
  • свідоцтво про народження заявника;
  • свідоцтво про шлюб (у разі, коли заявник перебуває у шлюбі);
  • свідоцтво про розірвання шлюбу (у разі, коли шлюб розірвано);
  • свідоцтва про народження дітей (у випадку, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей);
  • свідоцтва про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно раніше було змінено;
  • фотокартка заявника;
  • квитанція про сплату державного мита.

Зміна імені проводиться після сплати заявником державного мита.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як отримати свідоцтво про смерть людини, яка померла на окупованій території

Анастасія Гришкова 15:10, 3 Липня 2025
як отримати свідоцтво про смерть / ілюстративне фото, Rexels

Щоб отримати свідоцтво про смерть людини на тимчасово окупованій території потрібно звернутися до суду із заявою про встановлення факту смерті. Подати її можна до будь-якого суду України, незалежно від місця проживання.

Про це повідомила завідувачка сектору “Вільногірське бюро правничої допомоги” Наталія Чернявська.

Як подати заяву

Це можна зробити й онлайн — через систему “Електронний суд”.

До заяви варто додати докази: свідчення очевидців, медичні довідки, фото чи відео з місця поховання.

Справи про смерть на окупованих територіях розглядаються у пріоритетному порядку. Судовий збір у таких випадках не сплачується. Після рішення суду необхідно звернутися до відділу ДРАЦС (РАЦС). Там на підставі рішення суду зареєструють смерть і видадуть свідоцтво.

Наталія Чернявська наголошує: отримати свідоцтво про смерть без звернення до суду неможливо, якщо людина померла на окупованій території.

У разі потреби — можна звернутися за безоплатною правовою допомогою.

  1. Якщо смерть сталася у зоні бойових дій — може знадобитися допомога поліції.
  2. Якщо людина померла за кордоном — слід звернутися до консульства.
  3. Якщо потрібна лише інформація про смерть, а не документ — можна отримати витяг про смерть.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як українці можуть змінити ім’я та прізвище: деталі

В Україні діє чіткий порядок зміни прізвища, імені чи по батькові — як для дорослих, так і для підлітків. Про це повідомляє Міністерство юстиції України. […]

Як отримати свідоцтво про смерть людини, яка померла на окупованій території

Щоб отримати свідоцтво про смерть людини на тимчасово окупованій території потрібно звернутися до суду із заявою про встановлення факту смерті. Подати її можна до будь-якого […]

Постраждалі від рф можуть отримати фінансову допомогу: перелік категорій

Українці які постраждали внаслідок збройної агресії можуть отримати фінансову допомогу від держави. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України. Хто може отримати допомогу Родини загиблих […]

В Україні ветерани можуть отримати до 1,6 мільйона гривень на власну справу

В Україні ветерани та ветаранки, а також родини загиблих захисників можуть отримати фінансування на власну справу. Це стало доступним за програмою “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”. […]

У Вільногірській ЦМЛ відтепер приймає лікар-ендокринолог

У Вільногірській центральній міській лікарні тепер працює лікарка-ендокринолог — Лариса Коваль. Про це йдеться у сюжеті Вільногірської міської ради. Лікар-ендокринолог приймає в ЦМЛ “У своїй […]