Заступник мера Вільногірська Ростислав Варницький: про благоустрій міста та інфраструктуру

Наталія Москаленко 10:56, 28 Листопада 2024
Благоустрій та інфраструктура
Благоустрій та інфраструктура міста / фото з особистого архіву

Сьогодні Вільногірська міська рада голосуватиме за продовження перебування Ростислава Варницького на посаді заступника мера з питань житлово-комунального господарства до кінця 2025 року. Ми поспілкувалися з посадовцем про його першочергові завдання у сфері благоустрою, виклики комунальної сфери та плани на майбутнє.

Читайте на Вільногірськ IN.UA 

Плани на майбутнє

Які першочергові завдання ви плануєте реалізувати в разі затвердження вашої кандидатури? 

Планів багато, але все залежить від фінансування. З першочергових питань — ремонт доріг, зокрема поточне асфальтування, а також обрізка аварійних дерев. Це дуже важливо для безпеки мешканців. Уже працюємо з департаментом екології. Спільно подали проєкт на будівництво станції для перероблювання твердих побутових відходів. Це дозволить виробляти альтернативне паливо й електроенергію. Також вирішуємо питання поводження з відходами відповідно до нового законодавства.

Як ви оцінюєте поточний стан сфери ЖКГ у місті? Чи є в планах закупівля нової техніки?

Загальний стан ЖКГ потребує значних вкладень. Зокрема, бракує нової комунальної техніки. Зараз ми змушені залучати підрядників або використовувати техніку, якій уже 50–60 років. Наразі в бюджеті на 2025 рік коштів на придбання техніки не закладено. Але ми продовжимо шукати можливості для залучення фінансування.

Чи зміниться благоустрій міста? Які плани надалі? 

Зміниться підхід, є ідеї кардинальних змін. Але все поки що на стадії обговорення. В загалом планується створення зеленої зони. 

Яка ситуація зі сміттям поблизу парку та кафе “Олімп”? І хто займається благоустроєм парку? 

Купу сміття біля «Олімпу» та поблизу парку вже частково вивозять. Цим займається “УК “Жилкомсервіс”, користуючись незалученими сміттєвозами. Парк на цей час знаходиться на стадії будівництва. І його завершення поки неможливе через брак фінансування. Тому доводиться проводити благодійні прибирання, а цим займаються всі, хто не байдужий. 

Коли ж запрацює контейнерний збір? 

Згідно із законодавством, потрібно розробити план поводження з відходами. Це планується зробити у березні наступного року. Якщо фінансування дозволить виділити кошти на розробку цього плану, то ми це зробимо і вже будемо рухатися до контейнерного збору сміття. 

Як щодо програм реформ чи нових проєктів на наступний рік?

У нас є кілька програм: із благоустрою, капітального будівництва, містобудування та землевпорядкування. Але для їх реалізації потрібні кошти. Через складну економічну ситуацію бюджету не вистачає.

Критична інфраструктура

Що саме планується зробити для покращення водопостачання, стану доріг та освітлення в місті?

Водопостачання: У різних районах планується будівництво свердловин для резервного водопостачання. Також працюємо над проєктом нового водогону, який має забезпечити якісну воду та знизити тариф.

Освітлення: Продовжуємо заміну ламп на енергоощадні світлодіодні. Уже близько 85% міста перейшло на сучасне освітлення.

Дороги: Центральні дороги потребують капітального ремонту. Є проєкти для деяких ділянок, але все залежить від фінансування.

Чи плануються підвищення тарифів на комунальні послуги?

На воду тарифи вже підвищили в жовтні, бо закупівельні ціни зросли. Щодо інших тарифів, поки змін не планується, хоча ми розуміємо, що нинішні тарифи не покривають собівартості послуг.

Критика і досягнення

Як ви реагуєте на критику?

Критику сприймаю нормально, якщо вона конструктивна. Звісно, не всі питання можна вирішити одразу, адже є бюджетні обмеження та регуляторні вимоги. Але ми завжди відкриті до діалогу.

Що ви вважаєте своїм найбільшим професійним досягненням?

У 2011 році я був головним спеціалістом у відділі капітального будівництва. З 2012 був вже начальником капітального будівництва. Напевно, це будівництво модульних котелень із 2011 по 2013 роки. Тоді я був головним спеціалістом у відділі капітального будівництва, а потім його начальником. Ми повністю перейшли на автономне опалення, і це стало одним із найбільших кроків у модернізації теплопостачання.

Читайте також:

Підписуйтесь

Євробачення-2025: де і коли дивитися музичний конкурс

Анастасія Гришкова 13:00, 10 Травня 2025
Євробачення / скріншот Instagram

У травні мільйони глядачів знову зберуться біля екранів, щоб побачити одне з шоу року — “Євробачення-2025”. Цього разу конкурс пройде у швейцарському місті Базель на арені St. Jakobshalle, яка вже готується приймати гостей з усього світу.

Коли та на яких платформах дивитися Євробачення читайте у матеріалі Вільногірськ IN.UA.

Коли відбудеться фінал

Перший півфінал відбудеться 13 травня, другий півфінал — 15 травня, а гранд-фінал призначений на суботу, 17 травня.

Україну цьогоріч представить гурт Ziferblat, який переміг у Національному відборі.

Де дивитися Євробачення-2025 в Україні

  1. У прямому ефірі на телеканалі “Суспільне Україна”.
  2. Онлайн на YouTube-каналі “Євробачення Україна”.
  3. У соцмережах — на Facebook-сторінках “Суспільного” та “Євробачення Україна”.

Читайте також:

Підписуйтесь

Турбота, що зігріває з перших днів життя: вільногірки передали вишиванки до пологового будинку Дніпра

Анастасія Гришкова 16:00, 9 Травня 2025
Майстрині передали вишиванки у пологовий Дніпра

Упологовий будинок Дніпра було передано вишиті сорочки, створені майстринями з Вільногірська в рамках волонтерської акції “Народжені у вишиванках Непереможні!”. Ця акція організована “Розмовним клубом “Файно”та приурочена до Дня Вишиванки, який традиційно відзначають у третій четвер травня.

Як вільногірські майстрині долучилися до акції

Майстрині з Вільногірська стали частиною всеукраїнського волонтерського руху, який щороку об’єднує людей навколо створення національного одягу для малюків. Вони зазначають, що така робота – це не просто рукоділля, а спосіб зберегти культуру та підтримати українські сім’ї у складні часи.

Серед тих, хто працював над вишиванками у Вільногірську, були Борщ Світлана, Овчаренко Олена, Дудник Наталя, Мусієнко Оксана, Єщенко Алла. Також є ті, хто не вишивав, а в’язав, це Марчук Світлана та Гречко Вікторія.

Майстрині передали вишиванки у пологовий Дніпра

Одна з учасниць акції Світлана Борщ розповіла, що дізналася про акцію ще минулого року та охоче долучилася до процесу.

“Я питала, чого ніхто цього року не вишиває? Виявилося, що вишивають, і повинні передати роботи у Дніпро. Дізналася, скільки залишилося льоль, і взяла сім для вишивання,” — розповіла Світлана.

За її словами, вона вишивала приблизно одну льолю на день, тож весь процес зайняв близько тижня.

Світлана Борщ зазначила, що її надихнула ця акція, адже вона б раділа, якби подібний подарунок отримали її діти.

“Мені було б приємно, якби хтось подарував моїм дітям вишиту сорочечку, коли вони народилися,” — сказала вона.

Майстрині передали вишиванки у пологовий Дніпра

“Народжені у вишиванках Непереможні!” – збереження традицій через волонтерство

Ініціатива має на меті не лише підтримку немовлят у їхні перші дні життя, а й популяризацію традиції вишиванки як символу української культури. У межах акції майстрині з різних міст об’єднуються для створення вишитих сорочечок, які дарують новонародженим.

До Дня Вишиванки волонтери особливо активно працюють над виготовленням льоль, щоб кожен малюк міг отримати свій перший національний символ ще в пологовому будинку.

Майстрині передали вишиванки у пологовий Дніпра

Вишиванка – символ спадковості та єдності

Традиція вишиванки передається з покоління в покоління, символізуючи родинний зв’язок, добробут і захист. У давнину вишиті сорочечки для немовлят створювали з особливою увагою, адже вони мали оберегову функцію.

Кожен орнамент, що з’являється на льолях, має своє значення. Вишиті символи можуть уособлювати добру долю, захист або зв’язок поколінь.

Вільногірські майстрині вклали у свою роботу любов та майстерність, щоб кожна дитина отримала часточку національної спадщини.

Майстрині передали вишиванки у пологовий Дніпра

Спільна мета – збереження традицій та єднання українців

Організатори наголошують, що вони прагнуть зробити акцію ще масштабнішою, щоб у кожному місті, селі чи містечку знаходилися майстрині, які готуватимуть сорочечки для немовлят.

“Наша мета – не тільки подарувати вишиванку новонародженим, а й зберегти традиції, нагадати про силу українського духу та підтримати нашу культуру,” — зазначають організатори.

Підписуйтесь

Євробачення-2025: де і коли дивитися музичний конкурс

У травні мільйони глядачів знову зберуться біля екранів, щоб побачити одне з шоу року — “Євробачення-2025”. Цього разу конкурс пройде у швейцарському місті Базель на […]

Турбота, що зігріває з перших днів життя: вільногірки передали вишиванки до пологового будинку Дніпра

Упологовий будинок Дніпра було передано вишиті сорочки, створені майстринями з Вільногірська в рамках волонтерської акції “Народжені у вишиванках Непереможні!”. Ця акція організована “Розмовним клубом “Файно”та […]

Спортсмени Авангарду виконали нормативи у кандидати в майстри спорту

Спортивні розряди / фото, Наталія Зінчук Спортсмени з Вільногірська – вихованці відділення пауерліфтингу КДЮСШ “Авангард” виконали нормативи відповідних спортивних розрядів. Про це повідомила тренер Наталія […]

Новини

У Вільногірську присвоїли звання “Почесний громадянин” двом загиблим захисникам

У вівторок, 29 квітня, двом полеглим захисникам з Вільногірської громади присвоїли звання “Почесний громадянин”. Таке рішення прийняли на 81-ї черговій сесії Вільногірської міської ради. Звання […]

Спортсмени з Вільногірська вибороли перші місця на змаганнях з класичного пауерліфтингу у Дніпрі

26-27 квітня 2025 року в місті Дніпро відбувся Відкритий Чемпіонат Дніпропетровської області з класичного пауерліфтингу серед дорослих та ветеранів. На змаганнях виступила команда з Вільногірська. […]