120 балаклав за тиждень: волонтерка з Вільногірська працює над літніми балаклавами для захисників

Наталія Філоненко 15:32, 3 Квітня 2024
Літні балаклави шиє майстриня
Неля Фурман розробляє літні балаклави/ колаж Вільногірськ IN.UA

Волонтерка Неля Фурман за тиждень планує пошити 120 балаклав, які відправить на фронт військовослужбовцям. Гроші на 30 метрів тканини їй допомогли зібрати жителі Вільногірська.

Більше про вироби журналістам Вільногірськ IN.UA розповіла волонтерка Неля Фурман.

Літні балаклави для військовослужбовців

У березні до вільногірки Нелі Фурман почали звертатися дружини військових та самі захисники з проханням пошити літні балаклави. Не вагаючись волонтерка відкрила збір на тканину, за добу небайдужі зібрали 6 тисяч гривень, замість 4 запланованих. 

«Від Дениса я отримала смс: «Неля танцюй, гроші зібрали». Я одразу замовила тканину — 30 метрів. Фурнітура в мене є з попередніх замовлень», — розповідає Неля Фурман.

Збір коштів Неля відкривала за підтримки волонтера Дениса Шеремета, який почав волонтерити ще до початку війни.

«Це та людина, яка одразу відкликається на допомогу. Пише текст посту, поширює і збирає майже за день потрібну суму. А люди в нас неймовірні, рада, що вони продовжують донатити», – ділиться швачка.

Тканину для балаклав майстриня замовила у Вінниці. Це трикотаж з піксельним принтом. Неля планує пошити 120 балаклав протягом тижня. Їх передасть на фронт, а також хоче подарувати особисто військовим, яких зустрічатиме містом. 

«Дружини військових часто замовляють сорочки, які потім вони вишивають для своїх коханих. Я в подарунок до кожної сорочки, покладу ще й балаклаву»,  — каже волонтерка.

Понад 25 років Неля Фурман професійно шиє дитячий, жіночий та чоловічий одяг. Також відшивала сценічний одяг для танцювальних колективів.

З початком повномасштабного вторгнення почала допомагати військовим Вільногірська. Шиє для них балаклави, прапори, бафи та сорочки. З березня 2022 року швачка виготовила понад 5 тисяч виробів.

«У боковому шві балаклави я завжди вставляю стрічку жовто блакитного кольору. Це своєрідний оберіг для хлопців та нагадування нашим військовослужбовцям, що їх чекають вдома рідні та мешканці Вільногірська», — ділиться Фурман.

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

У боях за Україну загинув захисник з Вільногірська

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 13:16, 10 Березня 2025
Євгеній Філоненко / фото Вільногірська міська рада

Під час виконання бойового завдання, 10 лютого 2025 року, в районі населеного пункту Піщане Куп’янського району Харківської області загинув уродженець Вільногірська, військовослужбовець Збройних Сил України Євгеній Геннадійович Філоненко.

Про це повідомляє Вільногірська міська рада.

Історія Вільногірського захисника

Євгеній Філоненко народився 19 червня 1994 року у Вільногірську. Навчався у загальноосвітній школі №2. З 2009 по 2013 роки навчався у цьому закладі за спеціальністю “Монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств і цивільних споруд”. Отримав кваліфікацію техніка-електрика. Проходив військову службу у Полтаві, після демобілізації працював у ТОВ “Скляний Альянс” та на Вільногірському гірничо-металургійному комбінаті.

У 2022 році після початку повномасштабного вторгнення росії, він добровільно пішов на фронт. Служив у 43-й окремій механізованій бригаді ЗСУ, брав участь у визволенні населених пунктів Донецької та Харківської областей.

“Глибокі щирі співчуття мамі Євгенія – Ірині Миколаївні, сестрі, бабусі, всім близьким, друзям, колегам по роботі, бойовим побратимам. Для всіх нас це страшна втрата, за яку ворогам не буде прощення ніколи. Дякуємо нашому землякові за гідність, мужність, стійкість, за вірність військовій присязі та громадянському обов’язку”, – висловили співчуття рідним та близьким захисника у Вільногірській міській раді.

Церемонія прощання з Євгенієм Філоненком відбудеться у вівторок, 11 березня, о 12:00 на площі перед Палацом культури та спорту “Металург”. Захисника поховають на Алеї Слави міського кладовища.

Читайте також:

Підписуйтесь

Відновлення соціальної сфери України потребує 39 мільярдів доларів

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 13:15, 6 Березня 2025
Сім’я / фото ілюстративне, Микола Лукашук

Результати Четвертої швидкої оцінки завданої шкоди та потреб на відновлення України (RDNA 4), показують, що загальні витрати на відновлення країни становлять 524 мільярди доларів США. З них 39 мільярдів необхідні для відновлення соціального захисту, включаючи підтримку вразливих груп населення та модернізацію соціальної інфраструктури.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

Відновлення соціальної сфери

У сфері соціального захисту війна завдала збитків на 500 мільйонів доларів, що включає пошкодження або руйнування об’єктів соціальної інфраструктури. Найбільше постраждали внутрішньо переміщені особи (ВПО), яких на кінець 2024 року зареєстровано 4,6 мільйона в Україні, а ще 6,8 мільйона перебувають за кордоном. Для підтримки цих категорій уряд продовжив виплати на проживання та запровадив субсидії на оренду житла.

Люди старшого віку та особи з інвалідністю також зазнали значного впливу війни. В Україні проживають близько трьох мільйонів осіб з інвалідністю, багато з яких втратили доступ до необхідних соціальних та медичних послуг. У 2024 році уряд спрямував 88 мільярдів гривень на підтримку таких громадян та розпочав реформу медико-соціальної експертизи (МСЕК), що спрощує встановлення інвалідності.

Кількість військових ветеранів значно зросла з початку повномасштабного вторгнення, і уряд виділив понад 10 мільярдів гривень на пільги з оплати комунальних послуг, одноразові виплати та реабілітаційні програми. Також діє система соціальної адаптації ветеранів для їхнього повернення до цивільного життя.

Читайте також:

Підписуйтесь

У боях за Україну загинув захисник з Вільногірська

Під час виконання бойового завдання, 10 лютого 2025 року, в районі населеного пункту Піщане Куп’янського району Харківської області загинув уродженець Вільногірська, військовослужбовець Збройних Сил України […]

13:16, 10.03.2025 Дмитро Бойцун

Відновлення соціальної сфери України потребує 39 мільярдів доларів

Результати Четвертої швидкої оцінки завданої шкоди та потреб на відновлення України (RDNA 4), показують, що загальні витрати на відновлення країни становлять 524 мільярди доларів США. […]

13:15, 06.03.2025 Дмитро Бойцун

Україна отримає 400 тисяч євро на дослідження наслідків від удару ворога по ЧАЕС

З рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля виділять 400 тисяч євро на дослідження пошкодження Арки нового безпечного конфайнменту (НБК), якого завдала російська атака. Тоді в конструкцію […]

13:10, 04.03.2025 Дмитро Бойцун

Україні знадобиться 524 мільярди доларів на відновлення після війни

Відновлення України за наступні 10 років коштуватиме 524 мільярди доларів – таку оцінку дали Світовий банк, Єврокомісія та ООН. Рік тому сума була меншою – […]

13:17, 25.02.2025 Дмитро Бойцун

Українці мають можливість подати свідчення про злочини рф на платформі “Svidok.org”

Громадяни України отримали можливість фіксувати воєнні злочини за допомогою нового додатку “Свідок”, який дозволяє безпечно зберігати особисті свідчення про життя під час російського вторгнення. Про […]