5 успішних людей, які прокидаються до 6 ранку

Вікторія Вікторія Пасайлюк 18:21, 19 Травня 2024
Тім Кук / Фото з відкритих джерел

Успішні люди часто прокидаються дуже рано. Можливість почати день раніше дає, зокрема, час для тренувань та спокійної роботи, а експерти кажуть, що це ще й корисно для здоров’я. 

Телеграм-видання Почни Щось ділиться добіркою відомих «ранніх пташок» та розповідає, як саме вони проводять свої ранкові години.

Тім Кук: прокидається між 4 і 5 ранку, щоб прочитати листи

«Я читаю електронні листи від клієнтів і співробітників. Клієнти розповідають мені, що їм подобається в нас або що вони хочуть змінити. А співробітники підказують мені ідеї. Це спосіб “заземлитися” в те, що відчуває спільнота, і мені це подобається», — пояснює головний виконавчий директор Apple

Решта його ранку передбачає силові тренування, підготовку до роботи, каву та легкий сніданок.

Ісса Рей: прокидається о 4 ранку, щоб потренуватися

Авторка серіалу «Біла ворона», виконавиця ролі президентки у фільмі «Барбі» та співзасновниця компанії Sienna Naturals розповідає, що її улюблений спосіб приділяти час собі — це ранній підйом.

«Я встаю о четвертій, і це мій час для тренувань, — каже вона. — І одразу після цього я беру каву, щоденник і просто сиджу зі своїми думками».

Еван Шпіґель: встає близько 5 ранку заради «часу для Евана»

Генеральний директор Snap Inc. так описує свою мотивацію ранніх підйомів: 

«Я встаю дуже рано, тому що це єдиний “час Евана”, коли інші люди ще не прокинулися. Я отримую пару годин між 5 і 7 ранку, щоб робити все, що я хочу».

Боб Айгер: встає о 4:15 ранку, щоб насолодитися тишею

Генеральний директор Disney розкрив свої методи ефективного використання часу: «Щодня потрібно мати спокійний час для роздумів, коли вас не бомбардують зовнішні сили».

«Це мій найбільш творчий час. Я також намагаюся перед тренуванням не переглядати пошту. Це може відвернути увагу або й змінити настрій. Мені потрібен цей час для ясності думок», — додає Айгер.

Джон Донахью: прокидається о 5:45 ранку і п’є воду та каву

Генеральний директор Nike, який сам себе називає «створінням звички», прокидається щодня о 5:45. 

«Перше, що я роблю, це випиваю 33 унції [приблизно літр] води та дві чашки кави, а потім роблю розтягування за допомогою масажеру. Я медитую 10 хвилин, а потім займаюся з персональним тренером Nike — з 7 до 8 ранку, чотири рази на тиждень», — розповідає Донахью.

Читайте також:

Підписуйтесь

В Дія з’явиться нова послуга: можна буде повідомити про початок будівельних робіт

Анастасія Гришкова 15:00, 23 Червня 2025
Нова послуга в Дія / фото ілюстративне/ Rexels

Відтепер власники будинків і господарських споруд можуть подавати повідомлення про початок будівництва та реєструвати готовність будинку прямо у застосунку Дія.

Про це повідомили на сайті державних послуг Дія.

В Дія з’явиться нова послуга

Раніше послуга була доступна лише на порталі Дія або в ЦНАПі. У застосунку оформлення документів стане простішими, а дані підтягуватимуться з реєстрів автоматично.

Дія одразу покаже, якщо щось не так, і підкаже, як виправити. А ще — надсилатиме push-сповіщення, коли документ відправлено, розглянуто чи прийнято на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕСББ).

Для чого потрібно подавати повідомлення про початок будівництва

Якщо плануєте зводити власний житловий будинок до 500 м² до двох поверхів і без мансарди та господарські споруди — гараж, сарай або літню кухню, ви маєте отримати будівельний паспорт — на порталі Дія або через ЦНАП.

Будпаспорт визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог, яких ви повинні дотримуватися під час будівництва. Після видачі будівельного паспорта необхідно подати повідомлення про початок виконання будівельних робіт.

Читайте також:

Підписуйтесь

Хто має право на відстрочку від мобілізації у 2025 році

Анастасія Гришкова 09:00, 20 Червня 2025
Наталія Чернявська — завідувач сектора “Вільногірське бюро правничої допомоги”

У 2025 році в Україні чоловікам призовного віку більше не потрібно повторно подавати документи для продовження відстрочки від мобілізації. Якщо відстрочка вже є, її автоматично оновлять у системі “Резерв+”.

Про це повідомила редакції Вільногірськ IN.UA Наталія Чернявська — завідувач сектора “Вільногірське бюро правничої допомоги”.

Хто має право на відстрочку у 2025 році

  • чоловіки з інвалідністю або тимчасово непридатні за станом здоров’я;
  • батьки трьох і більше дітей, одинокі батьки, а також ті, хто доглядає за людьми з інвалідністю, якщо немає інших родичів, здатних це робити;
  • студенти денної або дуальної форми навчання, аспіранти, докторанти (до 25 років, лише на першу освіту);
  • педагоги, які працюють на постійній основі (до 1 січня 2025 року);
  • працівники важливих сфер — медицини, енергетики, оборони, держслужби тощо;
  • ветерани, родичі загиблих, колишні військовополонені.

Що змінилося у 2025 році

– Призовний вік знизили з 27 до 25 років.
– Студентам більше не потрібно підтверджувати статус кожного кварталу — дані перевіряють автоматично.
– Ті, хто отримує другу чи третю освіту одного рівня після 25 років, уже не мають права на відстрочку.
– Медичним інтернам стало простіше оформити відстрочку — достатньо довідки з місця практики.

Як це працює

  1. Якщо ви маєте офіційну відстрочку за чинними підставами – її автоматично продовжують в електронному реєстрі, без подання нових документів.
  2. 2. Якщо ж ви тільки плануєте оформити відстрочку – треба звернутися в ТЦК з відповідними паперами (довідки, свідоцтва, підтвердження освіти, праці тощо). Комісія має 7 днів на розгляд.
  3. 3.Перевірку статусу можна зробити через додаток Резерв+, який показує оновлені дати дії вашої відстрочки.

Також слід переконатися, що ваша інформація в ЄДЕБО або в реєстрі працівників критичних галузей актуальна, стежити за датами — якщо ви отримуєте відстрочку як студент чи педагог, то вам має бути до 25 років і бути лише перший диплом, а також перевіряти статус у “Резерв+”, щоб упевнитися, що ТЦК внесли оновлення автоматично.

Читайте також:

Підписуйтесь

В Дія з’явиться нова послуга: можна буде повідомити про початок будівельних робіт

Відтепер власники будинків і господарських споруд можуть подавати повідомлення про початок будівництва та реєструвати готовність будинку прямо у застосунку Дія. Про це повідомили на сайті […]

Хто має право на відстрочку від мобілізації у 2025 році

У 2025 році в Україні чоловікам призовного віку більше не потрібно повторно подавати документи для продовження відстрочки від мобілізації. Якщо відстрочка вже є, її автоматично […]

Держава виплачує компенсацію на житло ветеранам та родинам загиблих захисників

Держава надає грошову компенсацію на придбання житла для окремих категорій ветеранів, а також членів сімей загиблих, зниклих безвісти чи померлих Захисників і Захисниць. Ця допомога […]

У Вільногірську надають безоплатну правничу допомогу: хто має право і як її отримати

У Вільногірську мешканці можуть безкоштовно отримати правову допомогу — консультації, роз’яснення, допомогу з документами та навіть представництво в суді. Про це редакції Вільногірськ IN.UA повідомила […]

Українці, яким встановлено інвалідність через війну, можуть отримати одноразову грошову допомогу — до 1 мільйона гривень

Допомога надається працівникам об’єктів критичної інфраструктури, державні службовці та посадовці місцевого самоврядування, які постраждали внаслідок збройної агресії росії. Про це повідомляє Пенсійний фонд України. Розмір […]