60% кіберзлочинів пов’язані з електронною поштою: як не стати жертвою шахрайства

Олександра Зоз 10:53, 15 Березня 2024
Безпека в інтернеті
Безпека в інтернеті/ ілюстративне фото з відкритих джерел

Шахраї в інтернеті вигадують нові схеми виманювання грошей з використанням електронної пошти. Аби не потрапити у шахрайські схеми, фахівці кіберполіції радять подбати про безпеку електронної пошти та збереження конфіденційності даних.

Як захистити електронну пошту — читайте у матеріалі Вільногірськ IN.UA

Електронна пошта: безпека в інтернеті

За даними Radicati Group кількість користувачів E-mail зростає з кожним роком. Так у 2010 році зареєстрованих користувачів у світі було 2,9 мільярда людей, а станом на 2022 рік — 4,2 мільярда.

Щодня пересилається 333 мільярди електронних листів. 

Часто електронну пошту прив’язують до соцмереж та інтернет-банкінгу.

За даними кіберексперта Віталія Якушева, 60% шахрайств в інтернеті пов’язані з використанням електронної пошти.

«Через неї можна дізнатися багато інформації для подальших атак. Зламавши електронну пошту, прочитавши листування людини, на що вона підписана, чим вона цікавиться, а потім зателефонувати та використовувати сценарій побутової довіри до людини більш точково», — пояснює кіберексперт.

Аби уберегти свою пошту від злому спеціалісти нагадують основні правила:

  • не відкривати повідомлення від незнайомих людей;
  • не відкривати та не завантажувати файли, які можуть знаходитися у даних повідомленнях;
  • не переходити за посиланнями сумнівних електронних листів, це може бути фішинг — перенаправлення на шахрайські сайти, які спеціально створили для злочинів;
  • не користуватися безкоштовними точками доступу Wi-Fi для входу в електронну пошту;
  • увімкнути двофакторну аутентифікацію;
  • в паролі уникати послідовних символів на клавіатурі, як-то «1,2,3,4,5» або «qwerty»;
  • не зберігати паролі у «блокноті» або файлі на «робочому столі»;
  • не пересилати конфіденційну інформацію електронною поштою.

Файли та зображення в електронних листах є основним джерелом вірусів та шкідливих програм, тому кіберполіцейські радять їх ігнорувати.

Для реєстрації на маловідомих сайтах чи інтернет-магазинах можна використовувати одноразову поштову скриньку. Та бажано мати резервну особисту електронну пошту, а для роботи використовувати корпоративну.

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

Вербна неділя 2025: коли святкують, традиції та звичаї

Єва Буянова 17:26, 5 Квітня 2025
Вербна неділя 2025/ фото ілюстративне, Pexels

Вербна неділя 2025 — це поєднання християнських традицій і прадавніх українських обрядів, що уособлюють прихід весни, оновлення та духовне очищення.

Детальніше про Вербну неділю 2025 – читайте на Вільногірськ.IN.UA

Коли святкують Вербну неділю у 2025

Дата Вербної неділі змінюється щороку, оскільки залежить від Великодня. Великдень святкують у першу неділю після першого повного Місяця, що настає після весняного рівнодення. У 2025 році це буде 20 квітня. Відповідно, Вербна неділя припадає на 13 квітня.

Традиції та звичаї

У Вербну неділю віряни приносять до храму гілки верби, які освячуються під час служби. Після цього їх зберігають удома цілий рік — як символ захисту для родини, оселі та господарства. Раніше такі гілки ставили за ікони, залишали в хлівах або на полях, а також використовували в обрядах і традиційних ритуалах.

В українській традиції Вербна неділя пов’язана з низкою символічних звичаїв. Після освячення вербових гілок діти часто з’їдають їхні пухнасті суцвіття, вірячи, що це сприяє зміцненню здоров’я. Також існує обряд легкого удару гілкою з примовкою: “Не я б’ю — верба б’є, за тиждень Великдень!” — як побажання сили, добробуту та життєвої енергії.

Читайте також: 

Підписуйтесь

ТОП-3 Великодніх фільмів для перегляду всією родиною

Єва Буянова 14:00, 5 Квітня 2025
ТОП-3 Великодніх фільмів для перегляду всією родиною/ фото ілюстративне, Pexels

ТОП-3 Великодніх фільмів для перегляду всією родиною: теплі історії про дружбу та відвагу, захоплюючі пригоди з Великоднім кроликом та його друзями. Ці фільми створять святкову атмосферу та подарують радість усім членам родини.

Редакція Вільногірськ.IN.UA зібрала підбірку фільмів до Великодня. 

“Собака, що врятував Великдень”, 2014

Сімейний комедійний фільм, який розповідає про пригоди пса на ім’я Макс, який разом зі своєю родиною святкує Великдень. Коли Великодні яйця та інші важливі атрибути свята зникають, Макс вирушає на порятунок, аби повернути святкову атмосферу і допомогти дітям насолоджуватися святом. У ході своїх пригод він стикається з різними труднощами, але завдяки відвазі та вірності друзям він врешті-решт знаходить спосіб врятувати Великдень, відновивши радість і надію в серцях людей. Це тепла історія про дружбу, сміливість та дух Великодня.

“Гоп / Бунт вухатих”, 2011

За сюжетом, тридцятирічний чоловік, якого вигнали з дому через нестерпні вибрики, збиває на дорозі кролика, який нещодавно втік з острова Пасхи, тому що йому не до душі карʼєра великоднього кролика. Він мріє стати барабанщиком. Між хлопцем та кроликом

зав’язуються справжня дружба, а разом можна

подолати будь-які перешкоди на шляху до мрії. 

“Кролик Петрик”, 2018

Головний герой — чарівний кролик, який живе разом з сестрами та кузеном на фермі пана МакГрегора. Кролик Петрик і його родичі регулярно навідуються в сад старого фермера, щоб прихопити парочку фруктів або овочів. А коли МакГрегор вмирає, тварини на радощах вирішують привласнити його будинок і в лічені дні втілюють план в реальність. Але незабаром в маєток приїжджає Томас — племінник покійного чоловіка, який отримав будинок і прилеглу до нього територію у спадок. Він не хоче жити в будинку дядька, а планує вигідно продати його, щоб потім відкрити в Лондоні магазин дитячих іграшок. Коли герой фільму виявляє, що на ділянці завелися гризуни, він вирішує боротися з ними.

Читайте також: 

Підписуйтесь

ТОП-3 Великодніх фільмів для перегляду всією родиною

ТОП-3 Великодніх фільмів для перегляду всією родиною

14:00, 05.04.2025 Єва Буянова

Українська молодь може взяти участь у програмі обміну з Литвою

Міністерство молоді та спорту України розпочало прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у межах українсько-литовського молодіжного обміну. Програма обміну реалізується відповідно до Угоди між […]

13:15, 02.04.2025 Дмитро Бойцун