Як психологічно підготувати майбутніх першачків до школи: поради психолога

Олександра Зоз 10:00, 23 Березня 2024
Поради батькам
Поради батькам майбутніх першокласників/ фото Вільногірськ IN.UA

Психологічна готовність малечі до школи важлива для плідного навчання. Починати говорити з дитиною про школу психологи радять заздалегідь, щоб знизити навантаження на нервову систему на початку навчального року. 

Як говорити з дітьми про школу та як підготувати психіку малечі до навчання розповів Вільногірськ IN.UA психолог Олександр Зінченко.

Поради батькам майбутніх першокласників

Психологічна готовність дитини до школи — важливий показник для сумлінного навчання. Зазвичай українські діти йдуть у перший клас в шести років, проте можуть йти й з семи, бо психологічний та фізіологічний розвиток у кожного індивідуальний. 

Вільногірський психолог Олександр Зінченко каже, якщо дитина не досягла необхідного рівня розвитку, їй буде складно інтегруватися у школі.  

Зверніть увагу на розвиток дитини. Немає нічого поганого, щоб відвести дитину до першого класу на рік пізніше. Психологічне здоров’я важливіше.

Олександр Зінченко // психолог

Перед тим як віддавати дитину у перший клас, необхідно звернути увагу на такі ознаки розвитку:

  • дитина знає своє повне ім’я та прізвище, імена батьків і бабусь з дідусями;
  • дитина знає пори року, орієнтується у місяцях та днях тижня;
  • дитина впевнено називає навколишні предмети: меблі, посуд, тварини, рослини;
  • розрізняє кольори та відтінки;
  • розбиратися в напрямках: праворуч, ліворуч, вниз, вверх;
  • знає основні фігури: круг, квадрат, прямокутник, трикутник, овал.

Фізіологічними ознаками готовності до школи можуть бути:

  • зміна п’яти зубів на кореневі;
  • міцний імунітет;
  • дитина може дістати рукою до мочки протилежного вуха через голову;
  • вміє грати з м’ячем — кидати та ловити;
  • добре розвинена дрібна моторика — дитина вміє зав’язувати шнурки та застібати ґудзики;
  • помітний різкий «стрибок» у рості.

Як підготувати дітей до можливих складнощів у школі

Починати готувати дітей до школи та правил, яких дітям доведеться дотримуватися, необхідно заздалегідь. Часто навесні у школах проводять спеціальні підготовчі заняття для майбутніх першокласників. Якщо такі відвідувати не вдається, психолог радить займатися з дітьми вдома. 

У школі діти стикнуться з певними правилами та труднощами, проте батькам важливо створити позитивне уявлення про школу у своїх дітей, щоб їх навчання у майбутньому приносило задоволення та користь.

Олександр Зінченко радить батькам гру у школу. 

Діти у віці 5-6 років пізнають світ через гру, тому ефективніше буде пояснити щось за допомогою гри. Грати можна за допомогою іграшок, або сюжетно рольової гри, як-то школа для тваринок. В процесі гри ви м’яко зможете ввести в сюжет ситуації, до яких ви хочете підготувати вашу дитину. Крім того, ви зможете дослідити на скільки дитина готова до навчального процесу. В сюжет гри рекомендую вводити змагальні елементи, тим самим навчити дитину вигравати й програвати, іноді бути найкращою, а іноді розуміти, що їй не вистачало прикладених зусиль.

Олександр Зінченко // психолог

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

Як отримати допомогу військовим, звільненим з полону, та їх рідним у Вільногірську: інструкція

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 17:00, 20 Листопада 2024
військові звільнені з полону у 2022 році / фото Служба безпеки України

Послуги надаються як у центрах реінтеграції чи закладах охорони здоров’я, так і після повернення до місця проживання. Родини звільнених отримують підтримку як під час полону їхніх рідних, так і після їх повернення.

Про це повідомляє Вільногірська міська рада.

Після отримання інформації про звільнення з полону Координаційний штаб протягом трьох днів повідомляє структурний підрозділ з питань соціального захисту населення та приймаючу громаду, щоб організувати надання соціальних послуг.

Які соціальні послуги може отримати людина, звільнена з полону, члени її сім’ї, члени сім’ї полоненого, який продовжує перебувати в полоні?

Які послуги доступні?

Після подачі заяви чи звернення уповноваженої особи, звільнена людина чи члени її сім’ї можуть отримати такі послуги:

  • Консультування;
  • Представництво інтересів;
  • Догляд вдома та натуральна допомога;
  • Соціальний супровід;
  • Соціальна адаптація;
  • Соціальна реабілітація;
  • Послуга паліативного догляду;
  • Транспортні послуги;
  • Фізичний супровід осіб з інвалідністю;
  • Переклад жестовою мовою;
  • Персональний асистент.

Усі послуги допоможуть адаптуватися та відновити життєві функції людини, яка звільнилася з полону. Соціальні послуги визначаються індивідуально до потреби кожної окремої людини чи родини.

військові звільнені з полону у 2022 році / фото Служба безпеки України

Військовополонені, цивільні особи, яких незаконно утримує агресор та члени їхніх родин мають право на додаткові виплати від держави:

  • Соціальна стипендія особам, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та їхнім дітям.
  • Пенсія у зв’язку з втратою годувальника непрацездатним членам родини зниклої безвісти за особливих обставин особи.

Крім тієї психологічної реабілітації, яку колишні полонені отримують в центрах реабілітації, існують безплатні номери соціальної підтримки:

  • 0 800 10 01 02 – Лінія Національної психологічної асоціації з 10:00 до 20:00 щодня;

Лінії «Блакитний птах» для тих, хто пережив полон, незаконні затримання та тортури, їхніх родин та членів сімей зниклих безвісти осіб:

  • 0 663 62 14 85 з питань соціальної підтримки та медичної допомоги, понеділок-п’ятниця з 10:00 до 19:00;
  • 0 950 16 26 22 психологічна допомога, понеділок-п’ятниця з 10:00 до 19:00;
  • 0 505 09 40 49 психологічна допомога, понеділок-п’ятниця з 10:00 до 19:00;
  • 0 509 37 53 70 юридична допомога, понеділок-п’ятниця з 10:00 до 19:00.

Більш детальну інформацію можна отримати  у «Єдиній приймальні» управління соціального захисту населення Департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області за адресою: вул.Юрія Устенка, 29  м.Вільногірськ  або за телефоном: 066 11 63 476.

Читайте також:

Підписуйтесь

Нові житлові права для ВПО та реформування МСЕК: що ухвалила Верховна Рада

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 14:00, 20 Листопада 2024
фото ілюстративне / Pexels

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що розширює житлові права для внутрішньо переміщених осіб. Документ передбачає створення бази нерухомості, придатної для проживання, а також можливість оренди невикористаних приміщень освітніх закладів. Міжнародні організації отримали право допомагати ВПО із розміщенням та ремонтом житла. Також прийнято рішення про передачу функцій Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) до нових медичних комісій у кластерних і надкластерних лікарнях.

Про це повідомляє народний депутат Олексій Гончаренко.

Нові житлові права для ВПО дають змогу обирати серед наявних об’єктів, де саме вони б хотіли проживати, а міжнародні організації тепер мають право в цьому допомагати та проводити необхідний ремонт. 

Законопроєкт передбачає облік нерухомості всіх форм власності для розміщення ВПО. За підсумками якого буде створена база придатного до проживання майна. Заявку на житло можна буде подати через пів року після набуття чинності закону.

Також закон дає можливість надавати в оренду ВПО майно освітніх закладів, яке не використовується за призначенням рік поспіль, для особистих цілей.

Крім того, Рада підтримала законопроєкт, який передбачає що функції Медико-соціальної експертної комісії перейдуть на інші комісії, що формуватимуться в кластерних та надкластерних закладах охорони здоров’я.

Довідково:

Кластерна лікарня – це лікарня по принципу районної, в якій пацієнт зможе отримати медичні послуги при найбільш поширених хворобах в близько 20 різних напрямах.

Надкластерна лікарня – це більше розвинений варіант попередньої, який оснащений сучасним обладнанням та надає пацієнту найширший спектр послуг.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як отримати допомогу військовим, звільненим з полону, та їх рідним у Вільногірську: інструкція

Послуги надаються як у центрах реінтеграції чи закладах охорони здоров’я, так і після повернення до місця проживання. Родини звільнених отримують підтримку як під час полону […]

17:00, 20.11.2024 Бойцун Дмитро

Нові житлові права для ВПО та реформування МСЕК: що ухвалила Верховна Рада

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що розширює житлові права для внутрішньо переміщених осіб. Документ передбачає створення бази нерухомості, придатної для проживання, а також можливість оренди невикористаних […]

14:00, 20.11.2024 Бойцун Дмитро

Ветерани війни з Вільногірська пройдуть безплатний курс з розмінування (ОНОВЛЕНО)

З 2 по 19 грудня ветерани війни проходитимуть спеціалізований курс з механізованого розмінування. Програма передбачає як теоретичні знання, так і практичні навички, необхідні для роботи […]

09:45, 20.11.2024 Бойцун Дмитро

Зеленський у Раді представив “План стійкості” з 10 пунктів

Сьогодні президент України Володимир Зеленський представив “План стійкості” у Верховній Раді України. До плану ввійшли 10 основних пунктів.  Про це повідомляє народний депутат Ярослав Железняк. […]

14:00, 19.11.2024 Бойцун Дмитро
Рятувальники вікових хвороб

Рятувальники вікових хвороб: 5 продуктів, які потрібно їсти людям за 50

Фахівці зі здорового харчування назвали п’ять продуктів, які варто додати до раціону після 50 років, щоб підтримувати здоров’я, зміцнити імунітет і уповільнити процеси старіння. Більше […]

15:30, 17.11.2024 Буянова Єва