Чорнобильська катастрофа: Міжнародний день пам’яті, події, факти

Олександра Зоз 10:51, 26 Квітня 2024
Аварія на Чорнобильській АЕС
Аварія на Чорнобильській АЕС/ фото з відкритих джерел

Минуло 38 років з дня аварії на Чорнобильській АЕС, яка розташована на території України. Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики. Вона спричинена тепловими вибухами та руйнуванням четвертого енергоблока. Тоді, 26 квітня 1986 року, радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи. 8,5 мільйонів жителів сучасної України та суміжних країн отримали значні дози опромінення, біля півмільйона з них померли від наслідків радіації. З населених пунктів евакуювали понад 100 тисяч людей, зона зараження стала безлюдною та відчуженою. 

Більше про пам’ятну дату та події у Чорнобилі — на Вільногірськ IN.UA

Аварія на Чорнобильській АЕС 1986 рік

В ніч на 26 квітня 1986 року сталася аварія на четвертому енергоблоці. Відбулися два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. Через це виникла пожежа, яка перекинулася на дах третього енергоблока. 

Катастрофа на ЧАЕС
Катастрофа на ЧАЕС/ фото з відкритих джерел

Тодішня радянська влада робила все, щоб приховати від світу наслідки катастрофи. Майже два дні світ нічого не знав про вибух. 27 квітня різке зростання радіаційного фону зафіксували у Данії та Швеції, після чого шведська влада звернулася до москви із вимогою надати пояснення. 

Відомо, що тоді, щоб показати світові, що нічого не сталося, у радіоактивному Києві 1 травня на святкову демонстрацію вивели тисячі людей з дітьми. 

Ні 26, ні 27 квітня влада не попередила й населення про небезпеку, не надали жодних порад про те, як слід поводитися, щоби зменшити вплив радіоактивного опромінення. Перше офіційне повідомлення зробили на телебаченні лише 28 квітня під тиском обставин та міжнародної спільноти, проте містило повідомлення дуже мало інформації.

Того ж дня, 28 квітня, евакуювали людей з Прип’яті. Вже на 3 травня евакуювали населення 10-кілометрової зони, а до 6 травня вивезли людей з населених пунктів у 30 кілометрах.

Евакуація
Евакуація населенння із заражених зон/ фото з відкритих джерел

Щоб запобігти подальшим викидам радіоактивних матеріалів, до кінця 1986 року четвертий реактор АЕС накрили спеціальним «саркофагом», який збудували сотні тисяч добровольців і мобілізованих солдатів, і Чорнобильську АЕС знову ввели в експлуатацію.

Пожежі та аварії у 1991 та 1996 роках призвели до зупинення другого, а потім і першого реактора. У 2000 році був зупинили останній третій реактор. Так Чорнобильська АЕС припинила свою роботу.

Відомо, що новий чорнобильський саркофаг почали будувати у 2012 році, у 2019 його поставили. Він має прослужити до 2120 року.

Купол над реактором у Чорнобилі
Купол над реактором у Чорнобилі/ фото з відкритих джерел

У ліквідації аварії на ЧАЕС брали участь понад 500 тисяч людей. День вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС в Україні відзначають 14 грудня.

Ліквідатори Чорнобильської катастрофи
Ліквідатори Чорнобильської катастрофи/ фото з відкритих джерел

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

Матері загиблого військового з Вільногірська вручили орден “Хрест Героя”

Анастасія Гришкова 17:40, 28 Травня 2025
Матір загиблого військового / фото, пресслужба3-ого прикордонного загону імені Героя України полковника Євгенія Пікуса

Матері загиблого військового підполковника Валерія Солдатенка, Ларисі Анатоліївні, урочисто вручили державну нагороду – орден “Хрест Героя”, яким був посмертно відзначений її син за героїзм і мужність, проявлені в боях за Україну.

Про це повідомили у пресслужбаі 3-ого прикордонного загону імені Героя України полковника Євгенія Пікуса.

Військового удостоєно відзнаками

Валерій Солдатенко, військовослужбовець Державної прикордонної служби, із перших днів повномасштабного вторгнення знову встав до лав захисників.

20 лютого 2024 року він загинув унаслідок ворожої атаки на Донеччині, захищаючи бойову позицію та своїх побратимів.

фото, пресслужба 3-ого прикордонного загону імені Героя України полковника Євгенія Пікуса
фото, пресслужба 3-ого прикордонного загону імені Героя України полковника Євгенія Пікуса
фото, пресслужба 3-ого прикордонного загону імені Героя України полковника Євгенія Пікуса

Посмертно йому присвоєно звання підполковника та вручено орден “За мужність” ІІІ ступеня.

Разом з орденом “Хрест Героя”, Лариса Анатоліївна також отримала президентську відзнаку “За оборону України”, почесний годинник та прикордонну нагороду “За службу державі”.

фото, пресслужба 3-ого прикордонного загону імені Героя України полковника Євгенія Пікуса
фото, пресслужба 3-ого прикордонного загону імені Героя України полковника Євгенія Пікуса

Підписуйтесь

У Вільногірську не працюватиме 3G: що відомо

Анастасія Гришкова 17:00, 28 Травня 2025
Київстар / фото, з сайту компанії

З 26 серпня 2025 року Київстар розпочне поетапний перерозподіл частот 3G на користь розвитку 4G у деяких населених пунктах Львівської та Дніпропетровської областей, зокрема у Вільногірську.

Про це повідомляють у пресслужбі мобільного оператора Київстар.

Де не працюватиме 3G

Як зазначають в компанії, це — черговий крок у модернізації телекомунікаційної інфраструктури, спрямований на підвищення швидкості та якості мобільного інтернету, а також підготовку мережі до впровадження 5G. Відмова від застарілих стандартів, таких як 3G, є глобальним трендом, який активно підтримують провідні мобільні оператори у світі.

Після вимкнення 3G абоненти, як і раніше, зможуть користуватися дзвінками, SMS та іншими мобільними послугами, проте мобільний інтернет буде надаватися вже через швидкісну мережу 4G.

Зазначається, що це дозволить значно покращити якість з’єднання та збільшити швидкість інтернету — у деяких випадках до 10 разів.

Населені пункти, де 3G перестане працювати:

Дніпропетровська область: Дніпро, Кам’янське, Вільногірськ, Підгороднє, Слобожанське, Новомосковський район, Кам’янський район, Самар (Новомосковськ)

Львівська область:Дрогобич, Стрий, Трускавець, Борислав, с. Шептицьке (Червоноградська громада).

Якщо ваш телефон ще не підтримує 4G, ви можете легко активувати цю функцію, скориставшись інструкцією.

А якщо ваша SIM-карта не підтримує 4G, її можна безкоштовно замінити на сучасну USIM-карту з збереженням номера у будь-якому магазині Київстар.

Читайте також:

Матері загиблого військового з Вільногірська вручили орден “Хрест Героя”

Матері загиблого військового підполковника Валерія Солдатенка, Ларисі Анатоліївні, урочисто вручили державну нагороду – орден “Хрест Героя”, яким був посмертно відзначений її син за героїзм і […]

У Вільногірську не працюватиме 3G: що відомо

З 26 серпня 2025 року Київстар розпочне поетапний перерозподіл частот 3G на користь розвитку 4G у деяких населених пунктах Львівської та Дніпропетровської областей, зокрема у […]

У Дніпрі горів житловий будинок: постраждали двоє дітей

В Самарському районі міста Дніпро горів будинок, пожежа сталася на вулиці Профспілкова. Внаслідок пожежі постраждали двоє дітей. Про це повідомляє ДСНС України у Дніпропетровській області. […]

Понад 1500 ветеранів та родини загиблих захисників отримають кошти на житло

Уряд виділив понад 3,9 мільярдів гривень на житло для ветеранів та родин загиблих захисників і захисниць. Грошову компенсацію на придбання житла отримають 1 587 осіб, […]

На ринку праці кількість вакансій перевищує число шукачів, роботодавці пропонують житло

За даними Єдиного порталу вакансій Державної служби зайнятості, щодня публікується понад 230 тисяч пропозицій. У той же час кількість зареєстрованих безробітних становить близько 127 тисяч […]