Євробачення-2024: розповідаємо всі деталі

Вікторія Вікторія Пасайлюк 13:15, 11 Травня 2024
alyona alyona & Jerry Heil на Євробаченні-2024 / Фото з відкритих джерел

Сьогодні, 11 травня, у швецькому Мальме пройде грандфінал Євробачення-2024. Це основна подія пісенного конкурсу. У шоу братиме участь 26 країн, 20 із них вийшли з двох півфіналів, за якими Європа спостерігала цього тижня.

Хто виступатиме у фіналі конкурсу

Українців представляє цього року на конкурсі дует alyona alyona & Jerry Heil з піснею Teresa & Maria. У першій половині грандфіналу дівчата виступатимуть під номером 2.

Порядок виступів у фіналі Євробачення-2024 / Фото EBU

Де подивитися конкурс

Фінал Євробачення-2024 розпочнеться о 22:00 за київським часом в суботу, 11 травня. Переглянути можна буде на телеканалі Суспільне Культура або ж на сайті чи YouTube-каналі Супільного. Незмінним коментатором буде Тімур Мірошниченко, а також стендап-комік Василь Байдак.

Як проголосувати на конкурсі

Голосувати можуть громадяни усіх країн-учасниць. Віддати свій голос можна в системах iOS, Android, Windows або ж телефоном – через SMS. Кожна країна-учасниця має свій номер, потрібно відправляти номер учасника, за якого хочете проголосувати. Важливо, що голосувати за пісню своєї країни не можна, за винятком якщо українець за кордоном. Загалом кожен може проголосувати до 20 разів.

Країни, які не беруть участі в конкурсі, теж можуть проголосувати. Це можна зробити через спеціальний сайт. Голосування для таких глядачів завершиться на початку прямого ефіру. Їхні голоси будуть конвертовані в бали з такою ж вагою, як і в однієї країни-учасниці.

Голосування розпочнеться перед початком конкурсних виступів і триватиме протягом усього шоу, а також ще 40 хвилин після завершення. 

Голоси глядачів становлять 50 відсотків від загальної оцінки, а іншу половину визначає професійне журі в кожній країні-учасниці. Оголошувати бали від України цього року буде переможниця Євробачення-2014 Джамала.

Як виступили alyona alyona & Jerry Heil в першому півфіналі

Виступ представниць України alyona alyona & Jerry Heil в першому півфіналі пройшов з неймовірним успіхом. Українці, які під час нацвідбору хейтили учасниць, визнали, що дівчата виступили гідно.

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

Які солодощі не шкодять зубам

Єва Буянова 16:00, 20 Квітня 2025
Які солодощі не шкодять зубам/ фото ілюстративне, Pexels

Які солодощі можна їсти без шкоди для зубів? Хоча цукор традиційно вважається головним ворогом усмішки, не всі солодощі однаково шкідливі. Правильний вибір десертів і режим їх споживання допоможуть зберегти зубну емаль здоровою, а візити до стоматолога — рідкісними.

Які солодощі не шкодять зубам – читайте на Вільногірськ IN.UA

Солодке та зуби: що важливо знати

Рідше, але під час їжі — краще

Вживання солодощів під час основних прийомів їжі менш шкідливе для зубів, ніж часті перекуси між ними. Це пов’язано з тим, що часте споживання цукру створює сприятливі умови для розвитку карієсу. 

Клейкі солодощі — особливо небезпечні

Цукерки, іриски та батончики, які прилипають до зубів, можуть затримуватись у важкодоступних місцях, сприяючи розвитку карієсу та навіть пошкодженню пломб.

Природні цукри — менш шкідливі

Фрукти та овочі містять клітковину, воду та поліфеноли, які сприяють очищенню зубів і зменшують ризик карієсу.

Молоко підтримує здоров’я зубів

Коров’яче молоко багате на кальцій і казеїн, які зміцнюють зубну емаль і можуть знижувати ризик карієсу.

Які солодощі безпечні для зубів

  • соковиті свіжі фрукти та ягоди;

  • натуральні сухофрукти без доданого цукру (у невеликій кількості);

  • чорний шоколад із низьким вмістом цукру;

  • домашні ласощі без білого цукру, приготовані з бананів або фініків.

Матеріал має інформаційний характер, перед вживанням краще порадитися з лікарем

Читайте також: 

Підписуйтесь

Добірка цікавих фактів про Великдень 

Єва Буянова 14:00, 20 Квітня 2025
Цікаві факти про Великдень/ фото ілюстративне, Pexels

Великдень — це не лише глибоко релігійне свято, а й час яскравих традицій, що сягають корінням у давнину. Від обміну фарбованими яйцями ще з часів стародавніх цивілізацій до запуску повітряних зміїв на Бермудських островах — святкування Великодня у світі вражає розмаїттям символів, звичаїв і культурних особливостей.

Редакція Вільногірськ.IN.UA підготувала добірку цікавих фактів про Великдень. 

Цікаві факти про Великдень

  • Традиція обміну фарбованими яйцями виникла ще до появи християнства. У давнину перси та єгиптяни дарували одне одному яйця на честь весняного рівнодення, бажаючи родючості та довгого життя.
  • Найбільше у світі пасхальне яйце розташоване у місті Вегревілл, провінція Альберта, Канада. Це гігантське яйце важить близько 2 тонн і має довжину приблизно 8 метрів.
  • Англійська назва Великодня — Easter — походить від імені англосаксонської богині весни та світанку Eostre. У деяких культурах її ототожнюють із богинею Іштар.
  • Ягня є ще одним важливим символом Великодня в багатьох країнах. Воно символізує жертовність і часто зображується на вітальних листівках із написом “Agnus Dei” (Агнець Божий). Також поширена традиція випікати пасхального баранчика з тіста.
  • На Бермудських островах у Страсну п’ятницю існує звичай запускати повітряних зміїв, що символізують вознесіння Христа.
  • Традиція купувати новий одяг на Великдень виникла в Нью-Йорку в середині XIX століття. Люди вірили, що новий одяг на свято принесе удачу на весь рік. Цей звичай зберігся донині й набуває дедалі більшої популярності.

Читайте також: 

Підписуйтесь