«Точка «СТОП» або як керувати своїм життям: поради психолога

Олександра Зоз 18:00, 24 Травня 2024
Cказати собі «СТОП»
Вчасно сказати собі «СТОП»/ фото Вільногірськ IN.UA

Як зупинитися, заспокоїтися та з холодним розумом приймати рішення. 

Про техніку з когнітивно-поведінкової терапії «Точка «СТОП» розповів Вільногірськ IN.UA практичний психолог Олександр Зінченко.

Як сказати собі «СТОП»

Іноді, опиняючись у стресовій ситуації, люди кажуть щось, або приймають рішення необдумано. Це може повпливати на подальший розвиток подій. 

«В той момент, коли нам ставлять неочікуване питання, треба прийняти швидке рішення, або хтось починає з вами спілкування з інтонацією претензії, наша психіка реагує на це легкою тривожністю і стресом. Ми маємо розуміти, що це нормальна реакція і приймати, що таке з нами буває з кожним. Під час такого мікростресу, наша підсвідомість починає свою роботу. Найголовніше завдання нашої підсвідомості вберегти нас. Тому в такі моменти може породжуватись неконтрольована брехня, або фрази, за котрі нам соромно»

Олександр Зінченко // практичний психолог

Зінченко зазначає: лобна доля кори мозку, яка відповідає за свідомі рішення, тимчасово заклякає і втрачає можливість контролювати ситуацію. 

Наша підсвідомість, спираючись на минулий досвід, аналізує декілька сценаріїв розвитку подій та обирає той, що принесе менше шкоди та стресу. Обраний підсвідомістю сценарій не завжди призводить до ефективного розв’язання ситуації, тому можуть виникати різні неприємні моменти.

Техніку «Точка «СТОП» психолог радить зробити своєю звичкою. 

Як нею користуватися:

  • у моменти стресу сказати собі «Стоп» — пауза у декілька секунд допоможе повернути контроль над прийняттям рішення;
  • у момент «Стопу» треба глибоко дихати або робити якусь дію, наприклад, стискати великий палець у кулаці. 

Психолог розповідає: у цей момент свідомість повертає собі контроль над процесом прийняття рішення. У людини з’являється можливість зорієнтуватися та відреагувати ефективніше.

«Мій особистий досвід показує, що в ситуаціях, де завчена поведінка брехати, для підсвідомості здається менш травмуючою, то використовуючи точку «Стоп» ви можете дуже швидко змінити цю стратегію. Перевірено на собі та багатьох моїх клієнтах. Здоров’я вам і мирного неба»,

Олександр Зінченко // практичний психолог

Читайте також:

Підписуйтесь

У Жовтих Водах зростає кількість хворих на туберкульоз: яка ситуація в Вільногірську?

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 15:17, 22 Листопада 2024
фото ілюстративне / Жовтоводська міська рада

У Жовтих Водах за 10 місяців 2024 року зафіксовано значне зростання захворюваності на туберкульоз — на 2,5 раза більше випадків, ніж торік. Загалом зареєстровано 41 випадок, з яких 16 — серед дітей.

Про це повідомляє Жовтоводська міська рада.

Наша редакція звернулась до Сергія Карповича, директора центру первинної медико-санітарної допомоги Вільногірська, за коментарем щодо ситуації з туберкульозом в місті. Сергій Карпович стверджує що ситуація в місті контрольована. Наразі пацієнти з підтвердженим діагнозом вже проходять лікування.

“Ситуація з туберкульозом в місті стабільна, пацієнтів не побільшало. Таких зараз одиниці, порівняно з минулим роком ситуація не погіршилась”, – розповів директор центру первинної медико-санітарної допомоги, Сергій Карпович.

Також голова центру наголосив, що основним симптомом, за яким можна визначити туберкульоз, це тривалий та постійний кашель.

Серед найбільш поширених симптомів туберкульозу також є:

  • лихоманка (частіше з невисокими показниками температури тіла – 37,0-37,5 градуса);
  • пітливість (переважно вночі);
  • слабкість і швидка стомлюваність;
  • відсутність апетиту та втрата ваги;
  • біль у грудях;
  • задишка.

Довідково:

Туберкульоз — це інфекційне захворювання, яке передається повітряно-краплинним шляхом. Особливу небезпеку він становить для дітей, оскільки їхній імунітет ще недостатньо сформований, а також для людей похилого віку, чиї захисні сили організму ослаблені.

Читайте також:

Підписуйтесь

Долетіла до Дніпра за 15 хвилин: ГУР назвали тип ракети, якою атакували місто

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 14:17, 22 Листопада 2024
Комплекс "Кєдр"
фото ілюстративне / РБК-Україна

Росіяни вперше вдарили міжконтинентальною зброєю по Україні. Головне управління розвідки зазначило, що окупанти випустили по Дніпру балістичну ракету, ймовірно, використавши комплекс “Кєдр”. Ракета була запущена з Астраханської області, а до міста долетіла лише за 15 хвилин.

Про це повідомляє Головне управління розвідки України.

Раніше ми писали, що ворог завдав удару по промисловому підприємству. Пошкоджень зазнав і центр реабілітації людей з інвалідністю у Дніпрі. Внаслідок обстрілів зруйновано котельню, вибиті вікна. У зв’язку з атакою в області, а також у низці інших регіонів України, були введені екстрені відключення електроенергії.

Що таке комплекс “Кєдр”?

Така ракета несе шість бойових частин, кожна з яких містить шість суббоєприпасів. На кінцевій ділянці траєкторії швидкість снаряда перевищує 11 Махів або приблизно 13475 кілометрів на годину.

Ракетний комплекс “Кєдр” — нова розробка військово-промислового комплексу рф. До його створення долучилися такі підприємства:

  • Корпорація “Московський інститут теплотехніки” (Москва);
  • “Титан-Баррикады” (Волгоград);
  • Особливе конструкторське бюро “Прожектор” (Москва);
  • Концерн “Созвездие” (Воронеж);
  • “Спецэнергомеханика” (Москва);
  • “Континент” (Москва).

Випробування цієї зброї проходили на полігоні “Капустін Яр” в Астраханській області у жовтні 2023 та червні 2024 року.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Жовтих Водах зростає кількість хворих на туберкульоз: яка ситуація в Вільногірську?

У Жовтих Водах за 10 місяців 2024 року зафіксовано значне зростання захворюваності на туберкульоз — на 2,5 раза більше випадків, ніж торік. Загалом зареєстровано 41 […]

15:17, 22.11.2024 Бойцун Дмитро

Долетіла до Дніпра за 15 хвилин: ГУР назвали тип ракети, якою атакували місто

Росіяни вперше вдарили міжконтинентальною зброєю по Україні. Головне управління розвідки зазначило, що окупанти випустили по Дніпру балістичну ракету, ймовірно, використавши комплекс “Кєдр”. Ракета була запущена […]

14:17, 22.11.2024 Бойцун Дмитро

Президент позбавив нагород зрадників України: хто увійшов в список

Верховна Рада схвалила ініційований президентом України Володимиром Зеленським законопроєкт, який передбачає позбавлення державних нагород осіб, засуджених за тяжкі злочини, дії проти національної безпеки чи міжнародного […]

12:00, 22.11.2024 Бойцун Дмитро

Борги під контролем: кошти боржників арештовуватимуть автоматично

Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт №9363, який спрямований на цифровізацію та автоматичний контроль за боржниками. ЗА – проголосували 271 народний обранець. Про це […]

09:30, 22.11.2024 Бойцун Дмитро

У Вільногірську студенти відвідали виробничі підприємства

У Вільногірському фаховому коледжі Українського державного університету науки та технологій відновили практику екскурсій на підприємства, яку не проводили з початку повномасштабного вторгнення. Це стало можливим […]