26 вересня в український прокат вийшов фільм легендарного режисера Френсіса Форда Копполи під назвою «Мегалополіс». Ця кінокартина стала однією з найочікуваніших прем’єр року, а її створення надихнув Копполу книги, який він вважає фундаментом для розвитку ідеї фільму.
Редакція Вільногірськ.IN.UA зібрала топ книг, які надихнули режисера на створення фільму.
«Debt: The first 5000 years» David Graeber
Книга американського антрополога Девіда Гребера досліджує звʼязок поняття боргу з різноманітними соціальними інститутами – бартер, шлюб, дружба, рабство, право, релігія, війна та уряд.
«Bullshit jobs: A theory» David Graeber
Друга книга цього автора – про дослідження теми «безглуздих робіт». На думку Гребера, понад половина сучасних посад і робіт є безглуздими та поширилися через тенденцію розширювати адміністративний штат. Це явище Гребер називає «менеджерським феодалізмом». Коли така робота обмежується трудовою етикою, тобто повʼязує роботу з самоповагою, то вона перетворюеться ще й на психологічно руйнівну.
«The dawn of everything: a new history of humanity» David Graeber, David Wengrow
Гребер і Венгров стверджують, що провідні ідеї про прогрес західної цивілізації не підкріплені антропологічними або археологічними доказами, а більше спираються на філософські догми, які бездумно успадкували з епохи Просвітництва.
«The chalice and the blade: our history, our future» Riane Eisler
У цій праці американська дослідниця соціальних систем та футуристка аналізує, як суспільство визначає ролі та відносини між жінками та чоловіками. Вона, зокрема, звертає увагу на напругу між моделлю домінування (яка асоціюється з чоловіками) та моделлю партнерства (яка асоціюється з жінками).
«The War Lovers: Roosevelt, Lodge, Hearst, and the Rush to Empire» Evan Thomas
15 лютого 1898 року американський корабель USS Maine таємничим чином вибухнув у Гаванській гавані. Звістка про вибух швидко дійшла до берегів США, де дехто зустрів її не з тривогою, а з великим ентузіазмом.
Потужна група любителів війни агітувала, щоб Сполучені Штати напружували свої сили на морях. Теодор Рузвельт і Генрі Кебот Лодж були впливовими політиками, наляканими «закриттям» західного кордону. «Нью-Йоркський журнал» Вільяма Рендолфа Херста помилково оголосив, що «таємна пекельна машина» Іспанії знищила лінкор, оскільки сам Херст бачив великий потенціал у доведенні американців до божевілля. Мен надасть привід, на який вони чекали.
«The Swerve: How the World Became Modern» Stephen Greenblat
Тисячу років поема про матеріальну природу всесвіту лишалася непрочитаною, майже повністю забутою. Потім, у 1417 році, безробітний папський секретар на ім’я Поджо Браччоліні відправився на пошуки книг у віддалений монастир. Стівен Грінблаттс у стислій, вивченій і плавно написаній книзі розповідає цю дивовижну історію великого культурного значення: «поворот», відомий як Відродження.
Читайте також:
- Що почитати вільногірцям восени: топ-5 книжок для настрою
- Сучасна українська література: що почитати вільногірцям
Підписуйтесь