Історія «Котячого будинку»: як рятують котів від зимових холодів

Стася Милославська 17:15, 4 Грудня 2024
Ілюстрація Вільногірськ IN.UA

Редакція Вільногірськ IN.UA поспілкувалася з власницею притулку для котів «Котячий будинок», Ольгою Роговенко. Жінка розповіла нам про виклики, з якими стикаються волонтери, та про важливість допомоги безпритульним тваринам. Організація, яку вона очолює, має назву «Пухнастий батальйон» і вже багато років рятує тварин, створюючи для них комфортні умови.

Більше читайте в матеріалі.

Як зимують коти в «Котячому будинку»?

Притулок «Котячий будинок» став домівкою для десятків котів, але місця для всіх не вистачає. Цьогоріч, за словами пані Ольги, планується ремонт даху, який протікає, та розширення вольєра. Ці роботи будуть здійснені за підтримки місцевої громади, зокрема ГМК (Вільногірський гірничо-металургійний комбінат), які допоможуть із матеріалами та будівельними роботами.

Коти, які перебувають під опікою волонтерів / фото Вільногірськ IN.UA

«Ми ніколи не розраховували, що тварин буде так багато. Притулок був створений для меншої кількості, але кожного дня їх стає все більше», — розповідає пані Ольга.

Кожна тварина має свою історію. Нерідко недобросовісні власники залишають домашніх улюбленців на вулиці, а деяких тварин до притулку приносили небайдужі мешканці чи волонтери. Але є й тварини з особливими історіями, серед них — кіт із Маріуполя

Особливі історії мешканців притулку

Його знайшли військові в Маріуполі. Кіт пережив осколкове поранення і довго супроводжував бійців. Завдяки зусиллям Ольги та волонтерів Комбат видужав і знайшов нову домівку у сім’ї військового.

«Коли до нас приходять люди, які хочуть взяти кота, тварини самі вибирають своїх майбутніх господарів. Вони відчувають, хто стане їхнім другом», — розповідає Ольга.

Що потрібно для комфортного утримання котів узимку?

Основними потребами притулку взимку є:

  • дрова та опалення (приміщення топляться вручну, і це потребує багато ресурсів та часу);
  • медичне забезпечення (для вакцинації одного кота потрібно 440 гривень, а обробка від паразитів коштує близько 300 гривень на одного. Усі процедури виконуються лише коштом пожертв);
  • корм (найбільше потрібні м’який корм для хворих та літніх котів, а також стандартний сухий корм. Запаси корму тримаються лише завдяки допомозі небайдужих).

«На сьогодні в нас корму вистачає на місяць, але я не знаю, що буде далі. Ми часто отримуємо допомогу від благодійних організацій, але на постійній основі корм потрібен завжди», — ділиться власниця.

Особливий догляд для хворих та старих котів

Деякі мешканці притулку потребують особливих умов утримання:

  • для літніх котів та тих, що втратили зуби, потрібен м’який корм, адже вони не можуть їсти сухий;
  • у притулку є тварини, які перенесли серйозні травми або переломи. Їхній догляд вимагає часу, медикаментів і спеціального харчування;
  • наразі троє котів перебувають у стаціонарі в Дніпрі, де їх лікують за підтримки партнерських організацій.

Як можна допомогти «Котячому будинку»?

Ольга наголошує, що допомогти може кожен, навіть якщо немає можливості зробити грошовий внесок:

  • приносити корм (м’який і сухий);
  • допомагати у догляді за тваринами: прибирати, гладити котів, надавати час для їх соціалізації;
  • передавати ліки, вакцини, будиночки для котів або утеплювачі для вольєрів.

«Нам завжди потрібна підтримка, навіть якщо це просто допомога в прибиранні. Інколи я фізично не встигаю все зробити сама», — говорить Ольга.

Важливо розуміти, що наявність великої кількості безпритульних тварин, це наслідок безвідповідального ставлення власників. Зупинити приріст котів як і собак, може стерилізація і реєстрація тварин, а також запровадження фінансових наслідків для безвідповідальних власників, які залишають їх напризволяще.

«Єдиний спосіб зменшити кількість безпритульних тварин — це стерилізація. Хотілося б, щоб цей процес був організований на державному рівні», — говорить власниця притулку.

За словами Ольги, притулок також займається пошуком нових домівок для своїх мешканців. Для цього публікують інформацію у Facebook та звертаються до знайомих.

Що потрібно для безпеки та комфорту безпритульних тварин взимку?

Пухнастики гріються / фото Вільногірськ IN.UA

За межами притулку тварини часто залишаються безпорадними. Ольга закликає:

  • не закривати підвали, щоб тварини могли знайти там притулок;
  • зводити невеликі утеплені будиночки для котів у дворах;
  • забезпечувати тварин їжею та водою.

Як підтримати «Котячий будинок»?

Для зв’язку з притулком можна звертатися до Ольги Роговенко через соціальні мережі або за телефоном. Волонтери закликають не бути байдужими: кожна гривня, кожен мішок корму чи година, витрачена на допомогу, рятують життя тварин.

Небайдужі люди можуть долучитися до підтримки притулку:

  • пожертвувати гроші на рахунок: 5168 7456 1198 1686 (усі кошти йдуть на оплату світла, закупівлю дров, корму, ліків та вакцинацію);
  • принести корм або речі для утеплення;
  • записатися на допомогу за телефоном: +38068 027 54 65 (Ольга Роговенко).

Читайте також:

Підписуйтесь

У Вільногірську в Центрі Життєстійкості можна отримати безоплатні консультації психолога

Катерина Тесленко 18:00, 4 Квітня 2025
Безоплатні консультації психолога у Вільногірську / ілюстративне фото, depositphotos

Комунальне некомерційне підприємство “Центр надання соціальних послуг” Вільногірської міської ради Дніпропетровської області в рамках всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” запрошує мешканців міста на безоплатні індивідуальні консультації з психологами Людмилою Краснощок та Іриною Сміяненко.

Про це повідомляє Центр Життєстійкості.

Для кого ці консультації?

Консультації будуть корисні всім, хто відчуває психологічний дискомфорт, емоційну втому чи просто потребує підтримки. Фахівці допоможуть розібратися у складних ситуаціях, знайти шляхи подолання стресу та навчитися ефективно справлятися з труднощами.

У сучасному світі психологічне здоров’я не менш важливе, ніж фізичне. Постійний стрес, емоційне вигорання, тривожність або складні життєві обставини можуть значно впливати на самопочуття та якість життя. Саме тому у Вільногірську працює Центр життєстійкості, де кожен може отримати підтримку фахівців.

Які питання можна обговорити?

  • Психологічна підтримка в кризових ситуаціях;
  • Робота зі стресом і тривожністю;
  • Відновлення емоційного стану;
  • Пошук ресурсів для життєстійкості.

Психологи допоможуть визначити причини емоційного напруження, знайти внутрішні ресурси для відновлення та дадуть практичні поради для поліпшення психоемоційного стану.

Як записатися?

  • Телефони для запису: +380679145182, +380967835845
  • Адреса: м. Вільногірськ, вул. Юрія Устенка, 29

Консультації проводяться в атмосфері довіри та повної конфіденційності. Не відкладайте турботу про себе на потім – звертайтеся за підтримкою, адже ваше психологічне здоров’я має значення!

Читайте також:

Підписуйтесь

Кабмін виділив 128 мільйонів гривень Міноборони для формування нових армійських корпусів у ЗСУ

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 16:30, 4 Квітня 2025
Військовослужбовець / фото ілюстративне, Pexels

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про виділення 128 мільйонів гривень Міністерству оборони з метою реалізації заходів, пов’язаних із формуванням армійських корпусів у складі Збройних сил України.

Про це повідомляє представник Кабінету міністрів України у Верховній Раді України Тарас Мельничук.

Фінансування здійснено коштом залишків коштів спеціального фонду державного бюджету, які обліковувалися станом на 1 січня 2025 року. Джерелом формування цих надходжень стали платежі, отримані Державною службою геології та надр України за надані послуги. Зокрема — плата (збір) за вторинну (оброблену) геологічну інформацію під час оформлення спеціальних дозволів на користування надрами.

Уся сума — 128 мільйонів 64 тисячі гривень — спрямована до Міністерства оборони в межах спеціального фонду держбюджету. Кошти будуть використані для підтримки заходів із формування нових армійських корпусів, що передбачає як технічне оснащення, так і кадрову підготовку. З цієї суми:

  • 21 мільйон 942 тисячі гривень спрямують на фінансування бюджетної програми “Розвиток, закупівля, модернізація та ремонт озброєння, військової техніки, засобів і обладнання”;
  • 106 мільйонів 122 тисячі гривень підуть на реалізацію бюджетної програми “Забезпечення діяльності Збройних сил України, підготовка кадрів і військ, медичне забезпечення особового складу, ветеранів військової служби та членів їхніх родин, а також ветеранів війни”.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Вільногірську в Центрі Життєстійкості можна отримати безоплатні консультації психолога

Комунальне некомерційне підприємство “Центр надання соціальних послуг” Вільногірської міської ради Дніпропетровської області в рамках всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” запрошує мешканців міста на безоплатні […]

Кабмін виділив 128 мільйонів гривень Міноборони для формування нових армійських корпусів у ЗСУ

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про виділення 128 мільйонів гривень Міністерству оборони з метою реалізації заходів, пов’язаних із формуванням армійських корпусів у складі Збройних сил […]

16:30, 04.04.2025 Дмитро Бойцун

Унаслідок вибуху автомобіля в Дніпрі загинув посадовець: слідчі кваліфікують подію як теракт

Вранці, 4 квітня, у місті Дніпро стався вибух автомобіля, внаслідок якого поранення отримали місцевий посадовець та його дружина. Згодом чоловік помер у лікарні. Подію кваліфіковано […]

15:18, 04.04.2025 Дмитро Бойцун
Актуальні новини

Чим володіє та скільки заробляє секретар Вільногірської міської ради?

Редакція Вільногірськ IN.UA продовжує серію публікацій про майно та доходи посадовців Вільногірської міської ради.  У цьому матеріалі журналісти зібрали інформацію про майно та доходи секретаря […]

14:07, 04.04.2025 Дмитро Бойцун

На Дніпропетровщині затримали жінку за підозрою в підготовці теракту

Контррозвідка Служби безпеки затримала у Камʼянському жінку, яку підозрюють у підготовці вибухівки. Про це повідомляє Служба безпеки України. За матеріалами справи, жінка отримала завдання від […]

12:58, 04.04.2025 Дмитро Бойцун