Донорський день у Вільногірську: редакція провела день у лікарні

Тесленко Катерина 16:10, 13 Грудня 2024
Донорський день у Вільногірську / ілюстрація Вільногірськ IN.UA

Сьогодні пройшов черговий донорський день у Центральній міській лікарні Вільногірська. Сюди завітало багато небайдужих вільногірців, котрі охоче стали донорами. Збір крові організували працівники комунального підприємства “Дніпропетровська обласна станція переливання крові” з Кам’янського.

Редакція Вільногірськ IN.UA завітала до головного корпусу лікарні, аби поспостерігати за тим, як наші вільногірці здають кров.

Процес здачі крові: від початку до кінця

Ми поспілкувалися зі старшою лаборанткою Тетяною Яковенко. Вона розповіла нам про те, як відбувається процес здачі крові від самого початку. Першим кроком донор потрапляє до реєстратури, де його дані фіксуються.

Після цього людину направляють до терапевта, де проходить медичне обстеження. Потім донор вирушає до лабораторії, де здає аналізи на групу крові та рівень гемоглобіну. Якщо всі показники в нормі, його допускають до процедури здачі крові. Фахівці центру наголошують, що донори мають дотримуватись певної дієти – уникати жирного, молочного і смаженого за добу до процедури.

«Найважливіше для нас, це аби донор був здоровий», — розповіла Тетяна Яковенко.

Сьогодні на здачу крові вишикувалася величезна черга. Перед здачею крові кожного пригостили чаєм з печивом. Це необхідно, щоб забезпечити організм рідиною і уникнути запаморочення. Багато з присутніх здають кров уже декілька років поспіль і вже знають усю процедуру на пам’ять.

Донорський день у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA

Донорство як акт допомоги: історія Світлани Садовської

Світлана Садовська, жителька Вільногірська, поділилась своєю історією про те, як і чому вона стала донором крові. Її рішення почати здавати кров було викликано початком війни в Україні у 2022 році. До цього Світлана ніколи не здавала кров.

«Наші солдати, військові. Я так сподіваюся, що комусь допоможемо», — розповідає Світлана Садовська про свою мотивацію стати донором.

З того часу вона регулярно здає кров кожні два місяці, а іноді і частіше, якщо здає плазму. Підготовка до здачі крові для неї стала звичною справою. Вона радить усім, хто планує стати донором, звертати особливу увагу на свій раціон напередодні здачі крові.

«Треба трішечки підготуватися, тобто виключити зі свого раціону молочні продукти, жирні продукти, випічку», — ділиться Світлана своєю порадою.

Для Світлани донорство крові — це спосіб допомогти своїм співгромадянам у складний час.

Жінка планує і надалі здавати кров, адже розуміє, наскільки важливою є кожна крапля, яка може врятувати життя.

Здача крові у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA

Почесний Донор у Вільногірську

Вільногірець Дмитро Іванов, донор з багаторічним стажем. Чоловік поділився своєю історією про те, як і чому він став донором крові. Його рішення почати здавати кров було викликано бажанням допомагати людям, які цього потребують.

«Здаю кров, аби допомогти людям. Зараз, допомагаю громадянам, а раніше допомагав своїм людям, з ким працював», — зазначає Дмитро про свою мотивацію.

Він здає кров з 2009 року і сьогодні здійснив ювілейну 70-ту здачу крові. Підготовка до здачі крові для нього стала звичною справою. Чоловік радить усім, хто планує стати донором, дотримуватися певних правил напередодні здачі крові.

Після здачі крові Дмитро зазвичай почувається добре. Він також зазначає, що медичний персонал завжди поруч і надає необхідну підтримку.

«Вони свою роботу роблять добре», — каже Дмитро про медичний персонал.

Дмитро планує продовжувати здавати кров, як і останні 15 років, оскільки розуміє важливість цієї справи. Його історія надихає і показує, наскільки важливою може бути одна крапля крові у допомозі іншим.

Що потрібно знати про здачу крові

На питання про потенційні ризики під час здачі крові, старша лаборантка Тетяна Яковенко каже, що таких практично немає. Здавати кров можна раз на два місяці, тобто кожні 60 днів. Зібрану кров транспортують до Дніпра, де перевіряють на наявність трансмісійних інфекцій. Після цього кров передається до лікарень, де вона необхідна.

Тетяна Яковенко зазначила, що потрібні усі групи крові, але найбільша потреба саме у негативних групах крові. Фахівці центру звертаються до донорів з негативним резус-фактором, з проханням здавати кров регулярно, оскільки попит на такі групи завжди високий.

Для інформування громадськості про донорство використовують різні канали комунікації: рекламу в транспорті, оголошення по радіо, а також соціальні мережі, такі як Facebook та Instagram.

Кому потрібна донорська кров

Донорська кров особливо необхідна військовим шпиталям, які надають допомогу захисникам та захисницям України.

Крім того, кров потрібна:

  • пологовим будинкам;
  • хірургічним відділенням;
  • опіковим центрам;
  • онкологічним відділенням;
  • пацієнтам, які мають захворювання крові;
  • людям із хронічними недугами, для яких компоненти крові є життєво необхідними.

Фахівці центру закликають людей активно долучатися до здачі крові. Донорство крові може врятувати чиєсь життя.

Читайте також:

Підписуйтесь

Гурт “The Saws” з Вільногірська: історія створення та шлях у музиці

Тесленко Катерина 18:00, 5 Лютого 2025
Гурт “The Saws” / ілюстрація Вільногірськ IN.UA

Гурт “The Saws” з Вільногірська був створений у вересні 2023 року. Колектив складається з чотирьох дівчат, які грають у жанрі альтернативного металу. За короткий час гурт став відомим у Дніпропетровській області та вже має свою аудиторію.

Журналістка з Вільногірськ IN.UA поспілкувалася з учасницями гурту та дізналася подробиці.

Як все почалося

Історія гурту розпочалася з того, що гітаристка Аріна Гапоненко прийшла навчатися до керівника місцевого гуртка Андрія Пилипка. Згодом до неї приєдналася бас-гітаристка Юлія Пилипко. Вокалістку Вікторію Железняк запросили після випадкової зустрічі, а бас-гітаристка Ганна Шошана прийняла рішення приєднатися після довгих роздумів.

Гурт “The Saws” / фото Вільногірськ IN.UA

Музичний стиль та творчість

“The Saws” виконують музику в жанрі альтернативного металу, проте кожна учасниця має власні музичні вподобання, що впливає на стиль гурту. Спочатку дівчата виконували кавери, але згодом почали створювати власні композиції.

У 2024 році гурт випустив дебютний альбом “Цвинтар почуттів”, який наразі доступний на SoundCloud. Перед релізом альбому був випущений сингл “Joker” разом із кліпом.

Виступи та плани

Гурт регулярно виступає в різних містах, переважно за межами Вільногірська. У місті вони виступають рідко через відсутність відповідних майданчиків для такого жанру музики.

Гурт “The Saws” / фото Вільногірськ IN.UA

Учасниці гурту мріють записувати музику на професійних студіях і організувати міні-тур Україною, виступивши у Києві, Харкові, Львові та інших містах.

Читайте також:

Підписуйтесь

Трампа зацікавлять корисні копалини України. Зеленський не проти

Гришкова Анастасія 17:01, 5 Лютого 2025
Трампа цікавить надра України / фото, колаж Вільногірськ IN.UA

Президент США Дональд Трамп висловив зацікавленість у видобутку корисних копалин в Україні, зазначивши, що така угода може гарантувати Києву отримання військової допомоги від США. Володимир Зеленський, зі свого боку, не заперечив проти цієї можливості.

Детальніше про заяву Трампа та реакцію Зеленського читайте у матеріалі Вільноногірськ IN.UA.

Які корисні копалини України зацікавили Трампа

У понеділок, 3 лютого, 2025 року президент США Дональд Трамп заявив про зацікавленість у видобутку рідкісноземельних металів в Україні, зазначивши, що така угода може стати гарантією надання військової допомоги Сполученими Штатами, повідомляє видання Politico 4 лютого.

Трамп виявив зацікавленість у видобутку рідкісноземельних металів в Україні, зокрема таких як титан, літій, берилій, манган, галій, уран, цирконій, графіт, апатит, флюорит та нікель, тощо.

Реакція Зеленського

Президент України Володимир Зеленський не висловив заперечень на пропозицію президента США Дональда Трампа щодо обміну доступу до українських рідкісноземельних металів на військову допомогу, повідомляє видання The Guardian.

Він зазначив, що Україна відкрита для інвестицій у сферу видобутку корисних копалин.

Володимир Зеленський також підкреслив, що інвестиції в корисні копалини є важливим економічним пунктом у Плані перемоги України, і країна готова до співпраці з партнерами у цьому напрямку.

Він також нагадав, що обговорював це питання з Дональдом Трампом під час їхньої зустрічі у вересні 2024 року.

Читайте також:

Підписуйтесь

Гурт “The Saws” з Вільногірська: історія створення та шлях у музиці

Гурт “The Saws” з Вільногірська був створений у вересні 2023 року. Колектив складається з чотирьох дівчат, які грають у жанрі альтернативного металу. За короткий час […]

Новини

Трампа зацікавлять корисні копалини України. Зеленський не проти

Президент США Дональд Трамп висловив зацікавленість у видобутку корисних копалин в Україні, зазначивши, що така угода може гарантувати Києву отримання військової допомоги від США. Володимир […]

У Вільногірській центральній міській лікарні затримують зарплати

Наразі в лікарні існує заборгованість перед працівниками. Зарплати затримують через нестачу фінансування від Національної служби здоров’я України. У лікарні відмовились коментувати ситуацію. Про це редакції […]

16:07, 05.02.2025 Бойцун Дмитро
Новини

Хто після відставки Єгора Перелигіна виконує обов’язки голови правління ОГХК

Тимчасовий виконувач обов’язків голови правління АТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” (ОГХК) Єгор Перелигін оголосив про своє звільнення після чотирьох років роботи. Журналісти Вільногірськ IN.UA одразу звернулися […]

У Жовтих Водах відкриють індустріальний парк з 500 робочими місцями

На площі 10 га планують розмістити підприємства хімічної промисловості, альтернативної енергетики та ІТ-сфери. Очікується, що проєкт залучить 782 мільйонів гривень інвестицій та створить близько 500 […]

14:10, 05.02.2025 Бойцун Дмитро