Лабораторні дослідження / фото ілюстративне, Pexels
У Дніпропетровській області продовжують фіксувати ріст захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ). Наразі Епідемічний поріг по області перевищено на 14%.
Про це повідомляє Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб.
Захворюваність на Дніпропетровщині
З 21 по 27 лютого в Дніпропетровській області зареєстровано 20,9 тисячі випадків ГРВІ, що на 8,6% більше, ніж у попередній тиждень. Серед усіх випадків понад 45% це діти до 17 років. До закладів охорони здоров’я госпіталізували 791 людину. Серед них 389 осіб — діти.
Також зафіксували 103 випадки гострих кишкових інфекцій (ГКІ) – це на 33 випадки більше, ніж попереднього тижня. Хоча рівень захворюваності не перевищує середньобагаторічний показник, переважна частина хворих – діти до 17 років (63,1%).
Крім того, зареєстрували 1 випадок підозри на гострий вірусний гепатит та 4 випадки звернень людей через укуси тварин з осередків сказу.
Нагадаємо, що редакція Вільногірськ IN.UA порахувала, у яку суму обійдеться лікування ГРВІ у Вільногірську. Приблизний розрахунок витрат на лікування становить 708 гривень на одну людину.
Упологовий будинок Дніпра було передано вишиті сорочки, створені майстринями з Вільногірська в рамках волонтерської акції “Народжені у вишиванках Непереможні!”. Ця акція організована “Розмовним клубом “Файно”та приурочена до Дня Вишиванки, який традиційно відзначають у третій четвер травня.
Як вільногірські майстрині долучилися до акції
Майстрині з Вільногірська стали частиною всеукраїнського волонтерського руху, який щороку об’єднує людей навколо створення національного одягу для малюків. Вони зазначають, що така робота – це не просто рукоділля, а спосіб зберегти культуру та підтримати українські сім’ї у складні часи.
Серед тих, хто працював над вишиванками у Вільногірську, були Борщ Світлана, Овчаренко Олена, Дудник Наталя, Мусієнко Оксана, Єщенко Алла. Також є ті, хто не вишивав, а в’язав, це Марчук Світлана та Гречко Вікторія.
Майстрині передали вишиванки у пологовий Дніпра
Одна з учасниць акції Світлана Борщ розповіла, що дізналася про акцію ще минулого року та охоче долучилася до процесу.
“Я питала, чого ніхто цього року не вишиває? Виявилося, що вишивають, і повинні передати роботи у Дніпро. Дізналася, скільки залишилося льоль, і взяла сім для вишивання,” — розповіла Світлана.
За її словами, вона вишивала приблизно одну льолю на день, тож весь процес зайняв близько тижня.
Світлана Борщ зазначила, що її надихнула ця акція, адже вона б раділа, якби подібний подарунок отримали її діти.
“Мені було б приємно, якби хтось подарував моїм дітям вишиту сорочечку, коли вони народилися,” — сказала вона.
Майстрині передали вишиванки у пологовий Дніпра
“Народжені у вишиванках Непереможні!” – збереження традицій через волонтерство
Ініціатива має на меті не лише підтримку немовлят у їхні перші дні життя, а й популяризацію традиції вишиванки як символу української культури. У межах акції майстрині з різних міст об’єднуються для створення вишитих сорочечок, які дарують новонародженим.
До Дня Вишиванки волонтери особливо активно працюють над виготовленням льоль, щоб кожен малюк міг отримати свій перший національний символ ще в пологовому будинку.
Майстрині передали вишиванки у пологовий Дніпра
Вишиванка – символ спадковості та єдності
Традиція вишиванки передається з покоління в покоління, символізуючи родинний зв’язок, добробут і захист. У давнину вишиті сорочечки для немовлят створювали з особливою увагою, адже вони мали оберегову функцію.
Кожен орнамент, що з’являється на льолях, має своє значення. Вишиті символи можуть уособлювати добру долю, захист або зв’язок поколінь.
Вільногірські майстрині вклали у свою роботу любов та майстерність, щоб кожна дитина отримала часточку національної спадщини.
Майстрині передали вишиванки у пологовий Дніпра
Спільна мета – збереження традицій та єднання українців
Організатори наголошують, що вони прагнуть зробити акцію ще масштабнішою, щоб у кожному місті, селі чи містечку знаходилися майстрині, які готуватимуть сорочечки для немовлят.
“Наша мета – не тільки подарувати вишиванку новонародженим, а й зберегти традиції, нагадати про силу українського духу та підтримати нашу культуру,” — зазначають організатори.
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує громадян, що продаж товарів через інтернет із метою отримання прибутку підлягає оподаткуванню. Якщо така діяльність носить системний характер, вона розцінюється як підприємницька, а отже, вимагає реєстрації як суб’єкта господарювання.
Про це повідомили на сторінці Вільногірської міської ради.
У яких випадках треба реєструватися як ФОП
Зазначається, що важливо розрізняти поодинокий продаж вживаних речей, який не є об’єктом податкового контролю, та регулярну торгівлю однорідним асортиментом товарів через платформи на кшталт OLX, Prom.ua або соціальні мережі.
У разі здійснення підприємницької діяльності, громадяни зобов’язані:
зареєструватися як ФОП;
використовувати зареєстровані РРО/ПРРО для розрахунків;
Упологовий будинок Дніпра було передано вишиті сорочки, створені майстринями з Вільногірська в рамках волонтерської акції “Народжені у вишиванках Непереможні!”. Ця акція організована “Розмовним клубом “Файно”та […]
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує громадян, що продаж товарів через інтернет із метою отримання прибутку підлягає оподаткуванню. Якщо така діяльність носить системний характер, […]
Чотирьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна за незаконний видобуток корисних копалин у Дніпропетровській області. Про це повідомляє Національна поліція. Незаконний […]
У Криворізькому районі затримали порушника за незаконний вилов риби та раків під час нерестової заборони. Чоловік виловив риби на майже один мільйон гривень. Про це […]
Сьогодні, 8 травня, в Україні вшановують пам’ять усіх загиблих у Другій світовій війні та відзначають перемогу над нацизмом. У 2025 році Україна відзначає 80-ту річницю […]