Весна, сонце та чистота: як у Вільногірську пройшла екологічна акція

Катерина Тесленко 18:00, 21 Березня 2025
Екологічна акція у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA

У пʼятницю, 21 березня,  у Вільногірську відбулася екологічна акція, приурочена до Всесвітнього дня водних ресурсів. Захід організувала благодійна організація «Карітас Кам’янське» за підтримки ГО “Масштабуємо добро”, міської влади, студентів, волонтерів і місцевих мешканців. Метою заходу стало очищення парку та привернення уваги до екологічних питань.

Наша Редакція Вільногірськ IN.UA також брала участь у цій екологічній акції та прибирала парк разом з іншими. А журналістка тим часом поспілкувалася з головною організаторкою цієї події Світланою Волошина та з іншими учасниками, що долучилися до акції.

Мета акції: згуртування громади для благоустрою парку

Головна організаторка акції Світлана Волошина розповіла, чому було вирішено організувати прибирання парку до Всесвітнього дня водних ресурсів. За її словами, у Вільногірську немає великих водойм, однак екологічні цінності важливі для кожного.

Редакція Вільногірськ IN.UA взяла участь у прибиранні парку, допомагаючи збирати листя Світлані Волошині / фото Вільногірськ IN.UA

“22 березня – Всесвітній день водних ресурсів. У Вільногірську немає великих водойм, лише невеличкі ставки, але екологія важлива для всіх. Парк – це місце відпочинку для містян, а регулярного догляду за ним немає. Тому ми вирішили його прибрати, щоб зробити місто чистішим,” — зазначила Світлана.

Ангеліна, представниця «Карітас Кам’янське», додала, що мета заходу — створити затишний простір для відвідувачів парку, особливо у весняний період.

“Прибираємо парк, тому що дуже багато людей ходить сюди, а тут немає озеленювача території, прибральників. Тому, щоб людям було приємно тут знаходитися вже по весні, коли сонечко гріє, ми вирішили допомогти Вільногірську,” — сказала вона.

Роль ГО “Масштабуємо добро” та міської влади

ГО “Масштабуємо добро” надала підтримку акції, координуючи участь волонтерів та внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Представниця ГО Лілія Хрустальова розповіла, як організація сприяла проведенню заходу. Вона зазначила, що їхня команда допомагала організовувати логістику та частування для учасників, що стало важливим елементом акції.

ГО “Масштабуємо Добро” підготовує частування для присутніх / фото Вільногірськ IN.UA

“Пиріжки з картоплею, куліш, печиво — все повністю ми підготували і принесли, щоб підтримати акцію. Завдяки співпраці з міським головою, частину коштів було виділено міськрадою та “Карітас Кам’янське”, а інше ми забезпечили самостійно,” — сказала Лілія.

Міська влада Вільногірська також підтримала екологічну акцію. Вони надали інвентар для прибирання, а також сприяли інформаційному розголосу серед громадськості та допомогли.

“Коли я привезла лист до міського голови  Володимира Василенка, він з одразу підтримав нашу ініціативу. Вони самостійно вирішили всі організаційні питання, залучили поліцію та інші установи. Я дуже вдячна за їхню підтримку,” — поділилася Світлана.

Екологічна акція у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA

Активність молоді: внесок студентів

До акції долучилися понад 60 студентів із Вільногірського фахового коледжу та Західно-Дніпровського центру професійно-технічної освіти. Молодь активно працювала, принісши власний інвентар і показавши готовність до співпраці.

Студенти беруть участь у прибиранні парку / фото Вільногірськ IN.UA

Ангеліна високо оцінила внесок молоді у проведення заходу. Вона розповіла, що студенти відразу долучилися до роботи, показуючи справжній ентузіазм.

“Мене здивувало те, що прийшли діти і їм навіть не треба було говорити, показувати, не треба було тикати пальцями. Вони стали, вони долучилися. Я бачу, що вони цим горять, вони хотіли допомогти, доєднатися, долучитися,” — зазначила Ангеліна.

Студенти беруть участь у прибиранні парку / фото Вільногірськ IN.UA

Громадська активність: думки учасників

Окрім студентів, у акції взяли участь місцеві мешканці та ВПО. Володимир, один із учасників, пояснив, що для нього такі заходи — це спосіб зробити спільну справу на благо громади.

“Сонце, весна, і парк треба прибирати. Це наша спільна справа. Ми всі любимо проводити тут час, тому це наш обов’язок — дбати про чистоту,” — сказав він.

Екологічна акція у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA

Лариса, яка також долучилася до заходу, зазначила, що акції такого формату допомагають виховувати культуру відповідальності.

“Такі акції потрібні й мають проводитися частіше. Це не лише про прибирання, а й про виховання культури та відповідальності за наше довкілля,” — зазначила вона.

Юля, учасниця акції, яка вперше долучилася до такого заходу, поділилася своїм досвідом: 

“Я тут недавно живу, і це моя перша участь у такій акції. Я зрозуміла, що треба діяти самостійно, а не чекати, що хтось інший прибере. Ми всі мешканці цього міста, і це наш обов’язок.”

Екологічна акція у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA

Завершення із частуванням

Наприкінці заходу учасники мали змогу перепочити та насолодитися частуванням, яке було організоване волонтерами. Для них приготували гарячий куліш, пиріжки, кашу, печиво, чай та каву.

“Частування — це наш спосіб сказати ‘дякую’ всім, хто долучився. Це створює теплу атмосферу та підкреслює, що ми робимо це разом,” — сказала Ангеліна.

Екологічна акція у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA

Читайте також:

Підписуйтесь

Антон Боклаг залишає посаду секретаря Вільногірської міськради

Анастасія Гришкова 18:30, 3 Липня 2025
Антон Боклаг / фото, Facebook

У Вільногірську готуються до кадрових змін — секретар міської ради Антон Боклаг вирішив піти з посади за власним бажанням. Відповідну заяву він написав 2 липня.

Інформація про це з’явилася на офіційному сайті Вільноногірської міської ради.

Боклаг йде з посади секретаря

У документі зазначено, що підставою для звільнення стала особиста ініціатива посадовця. Остаточне рішення про припинення його повноважень депутати мають ухвалити 25 липня.

“Це моє особисте й виважене рішення. Не покидаю громаду залишаюсь і буду відновлювати громадську роботу та пошук грантових можливостей. У багатьох сьогодні в голові вже думки про місцеві вибори. У мене немає жодного бажання займатися політиканством і боротися з політичними ідіотами в період воєнного стану. Хочу докладати максимум зусиль у громадському секторі й просто спокійно робити корисні речі. Користуючись нагодою, хочу подякувати всім, хто конструктивно й професійно підходив до вирішення питань, і всім, хто розуміє, що війна триває”, — пояснив у коментарі “Вільногірськ Онлайн” Антон Боклаг.

Додамо, що Антон Боклаг працював секретарем із кінця жовтня 2024 року, до цього посада була вакантної майже рік.

Проте посаду Боклаг отримав не з першого разу. Депутати висунули кандидатуру Антона Боклага, але на засіданні у березні 2024 року також не ухвалили рішення про призначення про його призначення через один голос, якого не вистачило. А вже наприкінці 2024 року Боклаг став секретарем Вільногірської міської ради.

На посаді секретаря міської ради Антон Боклаг активно виступав за розвиток комунального підприємства у Вільногірську.

Крім посади секретаря Вільногірської міської ради, Антон Боклаг є членом благодійної організації “Благодійний фонд “Вільногірськ”.

Обов’язки секретаря міської ради

Обов’язки секретаря міської ради Додамо, що секретар міської ради — це у Вільногірській громаді єдиний депутат, який працює на постійній основі і отримує заробітну плату з місцевого бюджету.

Відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування”, статті 50 секретар ради організовує пленарні засідання, допомагає готувати проєкти рішень, стежить за дотриманням правил роботи ради, контролює виконання ухвалених рішень і підтримує зв’язок із громадою.

У роботі ради діє принцип балансу: виконавчі органи втілюють рішення і витрачають кошти, а депутати під керівництвом секретаря контролюють ці процеси, формують позицію ради і захищають інтереси мешканців.

Підписуйтесь

Підписуйтесь

Як отримати свідоцтво про смерть людини, яка померла на окупованій території

Анастасія Гришкова 15:10, 3 Липня 2025
як отримати свідоцтво про смерть / ілюстративне фото, Rexels

Щоб отримати свідоцтво про смерть людини на тимчасово окупованій території потрібно звернутися до суду із заявою про встановлення факту смерті. Подати її можна до будь-якого суду України, незалежно від місця проживання.

Про це повідомила завідувачка сектору “Вільногірське бюро правничої допомоги” Наталія Чернявська.

Як подати заяву

Це можна зробити й онлайн — через систему “Електронний суд”.

До заяви варто додати докази: свідчення очевидців, медичні довідки, фото чи відео з місця поховання.

Справи про смерть на окупованих територіях розглядаються у пріоритетному порядку. Судовий збір у таких випадках не сплачується. Після рішення суду необхідно звернутися до відділу ДРАЦС (РАЦС). Там на підставі рішення суду зареєструють смерть і видадуть свідоцтво.

Наталія Чернявська наголошує: отримати свідоцтво про смерть без звернення до суду неможливо, якщо людина померла на окупованій території.

У разі потреби — можна звернутися за безоплатною правовою допомогою.

  1. Якщо смерть сталася у зоні бойових дій — може знадобитися допомога поліції.
  2. Якщо людина померла за кордоном — слід звернутися до консульства.
  3. Якщо потрібна лише інформація про смерть, а не документ — можна отримати витяг про смерть.

Читайте також:

Підписуйтесь

Антон Боклаг залишає посаду секретаря Вільногірської міськради

У Вільногірську готуються до кадрових змін — секретар міської ради Антон Боклаг вирішив піти з посади за власним бажанням. Відповідну заяву він написав 2 липня. […]

Як отримати свідоцтво про смерть людини, яка померла на окупованій території

Щоб отримати свідоцтво про смерть людини на тимчасово окупованій території потрібно звернутися до суду із заявою про встановлення факту смерті. Подати її можна до будь-якого […]

Постраждалі від рф можуть отримати фінансову допомогу: перелік категорій

Українці які постраждали внаслідок збройної агресії можуть отримати фінансову допомогу від держави. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України. Хто може отримати допомогу Родини загиблих […]

В Україні ветерани можуть отримати до 1,6 мільйона гривень на власну справу

В Україні ветерани та ветаранки, а також родини загиблих захисників можуть отримати фінансування на власну справу. Це стало доступним за програмою “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”. […]

Платники податків Дніпропетровщини поповнили держбюджет на понад 22 мільярди гривень з початку року

З початку 2025 року платники податків Дніпропетровської області спрямували до загального фонду державного бюджету майже 22,2 мільярда гривень податків, зборів та обов’язкових платежів. Про це […]