Відсутність інтересу, почуттів, емоцій. Стан байдужості, відсутність мотивації та жаги до життя — такий стан психологи називають апатією, яка може бути ознакою глибокої депресії.
Що робити, коли «опускаються руки» та нічого не хочеться, розповів Вільногірськ IN.UA практичний психолог Олександр Зінченко.
Апатія або чому «опускаються руки»
Основними причинами появи такого стану психолог Олександр Зінченко вважає такі критерії:
- Напружена рутинна робота, яка супроводжується стресом;
- Відсутність винагороди за працю і, як наслідок, відчуття власної марності, непотрібності;
- Часта взаємодія з негативними емоціями інших людей;
- Вживання алкоголю як спосіб уникнути проблем замість їх вирішення.
«Перш за все рекомендую не займатись самолікуванням, а звернутись до психолога, а краще до психіатра. Ваш стан — ознака глибокої депресії», — зазначає психолог.
Щоб полегшити відчуття втрати інтересу, психолог радить розпочати зі зміни розпорядку дня. По-перше, за можливості, варто взяти відпустку та поїхати на відпочинок, бажано, в інше місто. По-друге, відмовитися від вживання алкогольних напоїв, бо вплив алкоголю погіршує психологічний стан. По-третє, проконсультувавшись з сімейним лікарем, можна почати приймати вітаміни.
А от щоб систематизувати свій розпорядок дня, психолог радить планування.
«Напишіть список справ, які необхідно виконати. Цей список може бути близько 100 пунктів, але ви маєте виписати усі справи та плани. Зачеркніть пункти, які ви не будете робити сьогодні. В ідеалі, на день залишиться 3-5 пунктів, не більше», — каже Олександр Зінченко.
Читайте також:
- Люди, в яких завжди все погано: як перестати бути «жилеткою» для друзів і близьких
- Девіантна поведінка у дітей та підлітків: причина та способи вирішення
Підписуйтесь