Важливо

З вересня 2024 року у Вільногірську не будуть приймати заяви на компенсації за розміщення переселенців за програмою «Прихисток»

Олександра Зоз 16:48, 21 Серпня 2024
Компенсація за програмою «Прихисток»
Компенсація за програмою «Прихисток»/ фото capital-ukraine

Через обмежений бюджет на програму, з вересня 2024 року у Вільногірську перестануть приймати заяви на компенсаційні виплати власникам житла за тимчасове розміщення переселенців. Про це Вільногірськ IN.UA повідомили в управлінні архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства Вільногірської міської ради.

Більше — у матеріалі Вільногірськ IN.UA

«Прихисток»: хто має право на отримання компенсаційних виплат за програмою

Відповідно до постанови Кабміну №333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб», українці можуть отримувати виплати. Розраховувати на них можуть ті люди, які прихистили у себе у квартирі або будинку переселенців на безоплатній основі.

Щоб отримати ці виплати жителям Вільногірська потрібно щомісяця з 1 по 5 число звертатися із заявою до центру надання адміністративних послуг, повідомили Вільногірськ IN.UA в управлінні архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства Вільногірської міської ради. Потім управління узагальнює зазначену у заявах інформацію та до 12 числа місяця відправляє дані до Дніпропетровської обласної військової адміністрації. 

Втім, з вересня 2024 року у Вільногірську не прийматимуть заяви на компенсації. Це пов’язано з тим, що бюджет на виплати у 2024 році обмежений. За даними УАКБ та ЖКГ, Міністерство фінансів опрацьовує питання про затвердження окремої бюджетної програми на 2025 рік.

Офіційна відповідь УАКБ та ЖКГ на запит редакції Вільногірськ IN.UA
Офіційна відповідь УАКБ та ЖКГ на запит редакції Вільногірськ IN.UA/ скріншот

Сума компенсації у межах проєкту

Сума виплат розраховується з урахуванням кількості розміщених переселенців та кількості днів їх проживання у квартирі чи будинку.

За програмою «Прихисток» передбачена компенсація витрат власникам житла у розмірі 14,77 гривні на день за розміщення одного переселенця. 

Так, за розміщення однієї людини власник житла отримає близько 450 гривень на місяць.

Компенсації надаються за безоплатне розміщення ВПО. Стягнення орендної плати з переселенців за житло, власник якого отримує компенсацію у межах проєкту «Прихисток», є порушенням.

Відшкодування не надається за розміщення людей, з якими власники житла пов’язані родинними відносинами (чоловік, дружина, батько, мати, діти, онуки, зокрема повнолітні).

У разі виявлення таких випадків порушень Мінреінтеграції просить повідомляти до органів місцевої влади, відповідних військових адміністрацій або на гарячу лінію міністерства за номером 15-48.

Читайте також:

Підписуйтесь

З наступного тижня частина Вільногірська залишиться без електроенергії

Анастасія Гришкова 09:00, 4 Липня 2025
Вільногірськ / фото, Вільногірськ IN.UA

У Вільногірську з 7 по 10 липня заплановано проведення технічних робіт на електромережах. У зв’язку з цим за деякими адресами тимчасово буде припинене електропостачання.

Про це повідомляє ПрАТ “ПЕЕМ”ЦЕК”.

Перелік вулиць де не буде світла

7 липня з 08:00 до 17:30 — без світла залишаться будинки за адресами: вулиця Молодіжна: 16А, 22А, 24/2; вулиця Віктора Варена: 13/7, 15А, 21А, 21/8, 28, 30, 30А, 32, 34, 36, 36А, 38, 40; вулиця Юрія Устенка: 3, 5, 11, 15; вулиця Захисників України: 4, 4А, 6, 12, 12А, 14; вулиця Центральна: 27, 29, 29А, 31А, 35.

8 липня з 08:00 до 17:30 — роботи проводитимуться за адресами: вулиця Садова: 30, 32; вулиця Юрія Устенка: 23, 25.

9 липня з 08:00 до 17:30 — знеструмлення за адресами: вулиця Захисників України: 1, 1Б, 3, 5; вулиця Молодіжна: 28.

10 липня з 08:00 до 13:00 — електроенергії не буде за адресами: вулиця Центральна: 45, 45Б, 47, 47А, 47Б, 49, 49А, 49Б, 49В.

Читайте також:

Підписуйтесь

Антон Боклаг залишає посаду секретаря Вільногірської міськради

Анастасія Гришкова 18:30, 3 Липня 2025
Антон Боклаг / фото, Facebook

У Вільногірську готуються до кадрових змін — секретар міської ради Антон Боклаг вирішив піти з посади за власним бажанням. Відповідну заяву він написав 2 липня.

Інформація про це з’явилася на офіційному сайті Вільноногірської міської ради.

Боклаг йде з посади секретаря

У документі зазначено, що підставою для звільнення стала особиста ініціатива посадовця. Остаточне рішення про припинення його повноважень депутати мають ухвалити 25 липня.

“Це моє особисте й виважене рішення. Не покидаю громаду залишаюсь і буду відновлювати громадську роботу та пошук грантових можливостей. У багатьох сьогодні в голові вже думки про місцеві вибори. У мене немає жодного бажання займатися політиканством і боротися з політичними ідіотами в період воєнного стану. Хочу докладати максимум зусиль у громадському секторі й просто спокійно робити корисні речі. Користуючись нагодою, хочу подякувати всім, хто конструктивно й професійно підходив до вирішення питань, і всім, хто розуміє, що війна триває”, — пояснив у коментарі “Вільногірськ Онлайн” Антон Боклаг.

Додамо, що Антон Боклаг працював секретарем із кінця жовтня 2024 року, до цього посада була вакантною майже рік.

Проте Антон Боклаг отримав посаду не з першої спроби. У березні 2024 року депутати висунули його кандидатуру, однак тоді рішення про призначення не було ухвалено. Лише наприкінці 2024 року він став секретарем Вільногірської міської ради

На посаді секретаря міської ради Антон Боклаг активно виступав за розвиток комунального підприємства у Вільногірську.

Крім посади секретаря Вільногірської міської ради, Антон Боклаг є членом благодійної організації “Благодійний фонд “Вільногірськ”.

Обов’язки секретаря міської ради

Обов’язки секретаря міської ради Додамо, що секретар міської ради — це у Вільногірській громаді єдиний депутат, який працює на постійній основі і отримує заробітну плату з місцевого бюджету.

Відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування”, статті 50 секретар ради організовує пленарні засідання, допомагає готувати проєкти рішень, стежить за дотриманням правил роботи ради, контролює виконання ухвалених рішень і підтримує зв’язок із громадою.

У роботі ради діє принцип балансу: виконавчі органи втілюють рішення і витрачають кошти, а депутати під керівництвом секретаря контролюють ці процеси, формують позицію ради і захищають інтереси мешканців.

Підписуйтесь

Підписуйтесь

З наступного тижня частина Вільногірська залишиться без електроенергії

У Вільногірську з 7 по 10 липня заплановано проведення технічних робіт на електромережах. У зв’язку з цим за деякими адресами тимчасово буде припинене електропостачання. Про […]

Антон Боклаг залишає посаду секретаря Вільногірської міськради

У Вільногірську готуються до кадрових змін — секретар міської ради Антон Боклаг вирішив піти з посади за власним бажанням. Відповідну заяву він написав 2 липня. […]

Як отримати свідоцтво про смерть людини, яка померла на окупованій території

Щоб отримати свідоцтво про смерть людини на тимчасово окупованій території потрібно звернутися до суду із заявою про встановлення факту смерті. Подати її можна до будь-якого […]

Постраждалі від рф можуть отримати фінансову допомогу: перелік категорій

Українці які постраждали внаслідок збройної агресії можуть отримати фінансову допомогу від держави. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України. Хто може отримати допомогу Родини загиблих […]

В Україні ветерани можуть отримати до 1,6 мільйона гривень на власну справу

В Україні ветерани та ветаранки, а також родини загиблих захисників можуть отримати фінансування на власну справу. Це стало доступним за програмою “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”. […]