Через обмежений бюджет на програму, з вересня 2024 року у Вільногірську перестануть приймати заяви на компенсаційні виплати власникам житла за тимчасове розміщення переселенців. Про це Вільногірськ IN.UA повідомили в управлінні архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства Вільногірської міської ради.
Більше — у матеріалі Вільногірськ IN.UA
«Прихисток»: хто має право на отримання компенсаційних виплат за програмою
Відповідно до постанови Кабміну №333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб», українці можуть отримувати виплати. Розраховувати на них можуть ті люди, які прихистили у себе у квартирі або будинку переселенців на безоплатній основі.
Щоб отримати ці виплати жителям Вільногірська потрібно щомісяця з 1 по 5 число звертатися із заявою до центру надання адміністративних послуг, повідомили Вільногірськ IN.UA в управлінні архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства Вільногірської міської ради. Потім управління узагальнює зазначену у заявах інформацію та до 12 числа місяця відправляє дані до Дніпропетровської обласної військової адміністрації.
Втім, з вересня 2024 року у Вільногірську не прийматимуть заяви на компенсації. Це пов’язано з тим, що бюджет на виплати у 2024 році обмежений. За даними УАКБ та ЖКГ, Міністерство фінансів опрацьовує питання про затвердження окремої бюджетної програми на 2025 рік.
Сума компенсації у межах проєкту
Сума виплат розраховується з урахуванням кількості розміщених переселенців та кількості днів їх проживання у квартирі чи будинку.
За програмою «Прихисток» передбачена компенсація витрат власникам житла у розмірі 14,77 гривні на день за розміщення одного переселенця.
Так, за розміщення однієї людини власник житла отримає близько 450 гривень на місяць.
Компенсації надаються за безоплатне розміщення ВПО. Стягнення орендної плати з переселенців за житло, власник якого отримує компенсацію у межах проєкту «Прихисток», є порушенням.
Відшкодування не надається за розміщення людей, з якими власники житла пов’язані родинними відносинами (чоловік, дружина, батько, мати, діти, онуки, зокрема повнолітні).
У разі виявлення таких випадків порушень Мінреінтеграції просить повідомляти до органів місцевої влади, відповідних військових адміністрацій або на гарячу лінію міністерства за номером 15-48.
Читайте також:
- Бюджет Вільногірська буде отримувати близько 900 тисяч гривень податку від АТ «ОГХК» за користування землею
- Участь народу у правосудді: хто такі присяжні та скільки їх у Вільногірську
Підписуйтесь