Важливо

З вересня 2024 року у Вільногірську не будуть приймати заяви на компенсації за розміщення переселенців за програмою «Прихисток»

Олександра Зоз 16:48, 21 Серпня 2024
Компенсація за програмою «Прихисток»
Компенсація за програмою «Прихисток»/ фото capital-ukraine

Через обмежений бюджет на програму, з вересня 2024 року у Вільногірську перестануть приймати заяви на компенсаційні виплати власникам житла за тимчасове розміщення переселенців. Про це Вільногірськ IN.UA повідомили в управлінні архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства Вільногірської міської ради.

Більше — у матеріалі Вільногірськ IN.UA

«Прихисток»: хто має право на отримання компенсаційних виплат за програмою

Відповідно до постанови Кабміну №333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб», українці можуть отримувати виплати. Розраховувати на них можуть ті люди, які прихистили у себе у квартирі або будинку переселенців на безоплатній основі.

Щоб отримати ці виплати жителям Вільногірська потрібно щомісяця з 1 по 5 число звертатися із заявою до центру надання адміністративних послуг, повідомили Вільногірськ IN.UA в управлінні архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства Вільногірської міської ради. Потім управління узагальнює зазначену у заявах інформацію та до 12 числа місяця відправляє дані до Дніпропетровської обласної військової адміністрації. 

Втім, з вересня 2024 року у Вільногірську не прийматимуть заяви на компенсації. Це пов’язано з тим, що бюджет на виплати у 2024 році обмежений. За даними УАКБ та ЖКГ, Міністерство фінансів опрацьовує питання про затвердження окремої бюджетної програми на 2025 рік.

Офіційна відповідь УАКБ та ЖКГ на запит редакції Вільногірськ IN.UA
Офіційна відповідь УАКБ та ЖКГ на запит редакції Вільногірськ IN.UA/ скріншот

Сума компенсації у межах проєкту

Сума виплат розраховується з урахуванням кількості розміщених переселенців та кількості днів їх проживання у квартирі чи будинку.

За програмою «Прихисток» передбачена компенсація витрат власникам житла у розмірі 14,77 гривні на день за розміщення одного переселенця. 

Так, за розміщення однієї людини власник житла отримає близько 450 гривень на місяць.

Компенсації надаються за безоплатне розміщення ВПО. Стягнення орендної плати з переселенців за житло, власник якого отримує компенсацію у межах проєкту «Прихисток», є порушенням.

Відшкодування не надається за розміщення людей, з якими власники житла пов’язані родинними відносинами (чоловік, дружина, батько, мати, діти, онуки, зокрема повнолітні).

У разі виявлення таких випадків порушень Мінреінтеграції просить повідомляти до органів місцевої влади, відповідних військових адміністрацій або на гарячу лінію міністерства за номером 15-48.

Читайте також:

Підписуйтесь

«Павло, попаси короову»: перша виставка художника з Кам’янського у Дніпрі

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 12:30, 21 Листопада 2024
Богдан Бучковський / фото Kamenskoe.city

Виставка «Павло, попаси короову» Богдана Бучковського проходить у дніпровській галереї «Артсвіт» і представляє роботи, створені після початку війни. Вона висвітлює процес відновлення творчості митця та його пошуки нової візуальної мови.

Про це повідомляє видання Kamenskoe.city

Богдан Бучковський акцентує увагу на ручній праці, застосовуючи такі техніки, як вишивка, вибійка, колажі та вирізання елементів із дерева. Серія «Павло, попаси корову» створена без попередніх ескізів — безпосередньо на полотні, а назви картин митець залишав незмінними, прагнучи зберегти їхню простоту та теплоту.

У своїй роботі художник експериментував із різними матеріалами: вирізаним полотном («Човни»), фанерою («Вікно»), палітрою («Голос землі») та картоном («Дім»). Важливим відкриттям для нього стала поезія Михайля Семенка, зокрема поезомалярство — синтез візуальної та вербальної мов, який ліг в основу його творчості.

“Вірш Семенка «Павло, попаси короову!» став кредо художника, нагадуванням діяти попри все”, — зазначила кураторка виставки Олександра Шовкун.

Виставку можна відвідати в галереї «Артсвіт» у Дніпрі за адресою: Крутогірний узвіз, 21а. Роботи будуть представлені до 11 січня 2025 року.

Життєвий шлях митця

Богдан Бучковський родом із Кам’янського, де народився у 1990 році. Він здобув освіту в Дніпропетровському фаховому мистецько-художньому коледжі культури. Нині митець працює у жанрі фігуративного живопису, досліджуючи автентичні образи рідного краю. Сьогодні Богдан Бучковський живе і творить у Дніпрі.

Читайте також:

Підписуйтесь

Ексгравець “Дніпра-1” може продовжити кар’єру в іспанській “Жироні”

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 11:00, 21 Листопада 2024
Владислав Крапивцов / фото Новини спорту на Спорт.Кам’янське

Український воротар Владислав Крапивцов, який раніше грав за СК Дніпро-1, може продовжити свою кар’єру в іспанській «Жироні». 19-річний футболіст наразі проходить перегляд у команді, до складу якої вже входить його земляк, вінгер Віктор Циганков.

Про це повідомляє видання Новини спорту на Спорт.Кам’янське.

Раніше футболіст мав можливість приєднатися до кількох англійських клубів, зокрема Англійської прем’єр-ліги. Наприкінці вересня стало відомо, що він успішно пройшов перегляд у резервній команді «Челсі». Проте переговори не призвели до підписання контракту через обмеження на гравців, які не мають громадянства Євросоюзу. Схожа ситуація склалася з «Саутгемптоном», який також вийшов з боротьби за воротаря з тієї ж причини.

У жовтні з’явилася інформація, що Крапивцов тренується з «Арсеналом», але цей варіант також не завершився підписанням контракту.

фото Владислав Крапивцов

Історія зірки молодіжного футболу

Владислав народився в Харкові у 2005 році. З 17 років він перебував у структурі «Дніпра», а пізніше перейшов до молодіжної команди СК Дніпро-1. У сезоні 2023/24 він тричі потрапляв до заявки на матчі Української прем’єр-ліги, але за основну команду не дебютував. Відзначився 25 матчами в чемпіонаті U-19. Після того, як дніпряни знялися зі змагань, Крапивцов став вільним агентом.

Читайте також:

Підписуйтесь

«Павло, попаси короову»: перша виставка художника з Кам’янського у Дніпрі

Виставка «Павло, попаси короову» Богдана Бучковського проходить у дніпровській галереї «Артсвіт» і представляє роботи, створені після початку війни. Вона висвітлює процес відновлення творчості митця та […]

12:30, 21.11.2024 Бойцун Дмитро

Ексгравець “Дніпра-1” може продовжити кар’єру в іспанській “Жироні”

Український воротар Владислав Крапивцов, який раніше грав за СК Дніпро-1, може продовжити свою кар’єру в іспанській «Жироні». 19-річний футболіст наразі проходить перегляд у команді, до […]

11:00, 21.11.2024 Бойцун Дмитро

Ранковий ракетний удар по Дніпропетровщині: є влучання та збиття

Сьогодні вперше російські війська завдали удару міжконтинентальною балістичною ракетою по Дніпру (поки що невідомого зразка) з району Астраханської області. Ворог завдав удару в промислове підприємство […]

09:30, 21.11.2024 Бойцун Дмитро

Як отримати допомогу військовим, звільненим з полону, та їх рідним у Вільногірську: інструкція

Послуги надаються як у центрах реінтеграції чи закладах охорони здоров’я, так і після повернення до місця проживання. Родини звільнених отримують підтримку як під час полону […]

17:00, 20.11.2024 Бойцун Дмитро

Соцзахист у Вільногірську запрошує ВПО на консультації щодо скасованих виплат

У жовтні 2024 року деякі внутрішньо переміщені особи (ВПО), які проживають у Вільногірську, залишилися без державних виплат через вересневу верифікацію отримувачів соціальної допомоги. Для тих, […]