Навчання в українських ліцеях зміниться: що очікувати

Олександра Зоз 12:44, 28 Травня 2024
Реформа освіти
Реформа освіти/ фото telegram Микола Лукашук

Учні 10 класів зможуть обирати предмети, які вивчатимуть для майбутніх професій. Реалізацію цієї реформи вже почали. 

Про це повідомляє голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

Реформа освіти: що очікувати у 2025 році

З 2027 року планують впровадити трирічну профільну освіту для учнів 10-12 класів у ліцеях. До того, з 2025 року, за цією реформою почнуться пілотні проєкти.

Планується, що академічні ліцеї будуть готувати учнів до вступу в університети. А професійні — навчатимуть спеціальностей, запити на які має формувати держава, зокрема, необхідні для відбудови країни.  

Учні 10 класів самостійно зможуть обирати профіль навчання, предмети та курси для поглибленого вивчення. У цьому допомагатиме профорієнтація, яку проводитимуть ще у 8-9 класах.

«Ми робимо все можливе, щоб у наших дітей були гідні умови навчання, сучасні освітні простори. Аби молоді фахівці були конкурентоспроможними та затребуваними на ринку праці», — пише Лукашук. 

Нову реформу освіти почали реалізовувати на обговореннях з Конгресом місцевих та регіональних влад при Президентові України та  Міносвіти і науки. До обговорень долучилася й Дніпропетровська обласна рада.

Обговорення реформи
Обговорення реформи/ фото telegram Микола Лукашук

Читайте також:

Підписуйтесь

«Ні»: як навчитися відмовляти — поради психолога

Олександра Зоз 19:32, 26 Липня 2024
Казати «ні»
Казати «ні»/ фото Вільногірськ IN.UA

Говорити «ні» часом дуже складно, і не важливо — чи це близькі люди, чи це колеги, а то й зовсім сторонні люди. Люди, які не можуть відмовити у проханні, зазвичай відчувають страх зруйнувати стосунки, здатися егоїстом або образити людину. Навіть точно знаючи, що займатися виконанням чужих прохань немає бажання чи часу, люди все одно погоджуються на це. Щоб не застрягнути в небажаних зобов’язаннях, необхідно навчитися твердо говорити «ні». 

Як це зробити розповів редакції Вільногірськ IN.UA практичний психолог Олександр Зінченко.

Як навчитися без докору совісті казати «ні»

Для того, щоб навчитися відмовляти, варто розвинути любов до себе та відбудувати особисті кордони, зазначає психолог Олександр Зінченко.

Психолог каже: конструктивній відмові можна навчитися. А для цього необхідно дотримуватись декількох правил.

«Займіть визначену позицію, не придумуйте «поважні» причини. Повторюйте своє «ні» знову і знову, без пояснення причин і без виправдань. Покажіть людині, що ви чуєте їх аргументи, але все одно говоріть «ні». Також можна спробувати зайняти іншу позицію та запитати співрозмовника: «Чому ви на мене тиснете». Відмовтеся продовжувати розмову, чітко сказавши: «Я не хочу про це більше говорити», — радить психолог Олександр Зінченко.

Психолог зазначає, усі люди мають право на:

  • повагу до себе з боку інших людей;
  • власне прийняття рішень;
  • власну думку;
  • прояв емоцій, зокрема сльози;
  • помилки;
  • відмову без почуття провини;
  • свої потреби;
  • власні пріоритети;
  • власні почуття;
  • висловлювання на свою користь, не почуваючись при цьому егоїстом.

Читайте також:

Підписуйтесь

Стартував державний проєкт для обміну засуджених колаборантів на полонених українських захисників

Марія Макарович 12:37, 26 Липня 2024
«Хочу к своим»
«Хочу к своим»/ фото Міноборони

Україна започаткувала проєкт «Хочу к своим», який сприятиме поверненню українців із російського полону. На офіційному сайті проєкту буде опублікована інформація про засуджених зрадників та колаборантів. Вони зможуть дати їх згоду на обмін на українських захисників у російському полоні. 

Про це повідомляє Головне управління розвідки.

«Хочу к своим» сприятиме поверненню українських полонених

Представник головного управління розвідки України Андрій Юсов розповів, що основна мета проєкту це оприлюднення інформації про засуджених російських агентів, зрадників та колаборантів, які співпрацювали або допомагали російським окупаційним силам у війні проти України. Відповідна інформація буде доступна за посиланням на офіційному сайті проєкту.

На цьому сайті засуджені колаборанти зможуть дати згоду на обмін їх на українських військовополонених, які знаходяться у російській неволі.

Крім того, цей проєкт надає українцям інформацію про те, як:

  • припинити вимушену співпрацю з ворогом;
  • повідомити правоохоронцям про ворожих агентів у своєму оточенні, щоб запобігти їхнім подальшим злочинам.

Для цього на сайті проєкту необхідно заповнити спеціальну форму.

Інформація про засуджених російських агентів, зрадників та колаборантів, які погодилися на обмін до російської федерації, буде публікуватися на сайті проєкту.

Читайте також:

Підписуйтесь

Казати «ні»

«Ні»: як навчитися відмовляти — поради психолога

Говорити «ні» часом дуже складно, і не важливо — чи це близькі люди, чи це колеги, а то й зовсім сторонні люди. Люди, які не […]

хочу к своим

Стартував державний проєкт для обміну засуджених колаборантів на полонених українських захисників

Україна започаткувала проєкт «Хочу к своим», який сприятиме поверненню українців із російського полону. На офіційному сайті проєкту буде опублікована інформація про засуджених зрадників та колаборантів. […]

Ідентифікація в Ощадбанку

ВПО-пенсіонери мають підтверджувати особу в Ощадбанку кожні пів року

Переселенці, які стали на облік до 24 лютого 2022 року, мають проходити ідентифікацію кожні шість місяців для підтвердження своєї особи в Ощадбанку. Ідентифікація необхідна для […]

Навчання за новим стандартом

Уряд затвердив Державний стандарт профільної середньої освіти: що зміниться

З 1 вересня 2027 року за новим стандартом почнуть здобувати повну загальну середню освіту деякі школярі та студенти.  Про це йдеться на сторінці МОН України.  […]

Грант для ВПО Дніпропетровщини

Грант для переселенців, які проживають на Дніпропетровщині: відновлення мікробізнесу

Переселенці можуть відновити власний мікробізнес на новому місці та отримати грант від міжнародних партнерів у розмірі 2600 тисяч доларів. Повідомляє Mercy Corps. Грант для ВПО […]