Актуальні новини

Новини Вільногірська за тиждень: дайджест з 22 по 26 липня

Олександра Зоз 09:02, 27 Липня 2024
Актуальні новини за тиждень: Вільногірськ
Актуальні новини за тиждень: Вільногірськ/ фото Вільногірськ IN.UA

Зміна ціни на водопостачання, передача недобудови на баланс міста, «канікули» Верховної Ради та рішення Уряду — актуальні новини за тиждень на Вільногірськ IN.UA

Вільногірськ

У 2024 році тарифи на воду для комунального підприємства «Жилсервіс» планують збільшити на понад 12 гривень.

У Вільногірську хочуть прийняти на баланс громади недобудований будинок. Наразі він належить комбінату. Таку пропозицію на засіданні озвучили члени постійної комісії. Проте прийняти зможуть за однієї умови. Деталі читайте у нашому матеріалі.

У Вільногірську хочуть дати назву площі, яка знаходиться перед Палацом культури «Металург». Там планують створити масштабний меморіальний комплекс зі світлинами захисників та захисниць, а також електронною книгою пам’яті. 

Редакція Вільногірськ.IN.UA проаналізувала сайт міста, щоб зрозуміти, яку інформацію можуть там знайти мешканці про громаду. 

Редакція Вільногірськ IN.UA розповість детальніше про те, що робить виконавчий комітет, як мешканці можуть впливати та відстежувати його роботу, а також чому важливо розуміти, що це за орган.

25 липня, на сесії Вільногірської міської ради депутати проголосували за перейменування деяких вулиць у Вільногірській громаді.

Корисне

Як вчинити молодикам, які проживають або навчаються за кордоном; відстрочка для студентів; ВЛК; військова підготовка студентів — все, що потрібно знати, в одному матеріалі.

В Україні запрацювали фінансові програми для підвищення енергонезалежності споживачів. Зокрема людям пропонують кредити зі ставкою 0% для придбання енергообладнання.

Для школярів України навчання почнеться 2 вересня 2024 року, а закінчиться 30 червня 2025 року. Деталі — на Вільногірськ IN.UA

Верховна Рада України ухвалила закон, який скасовує переведення часу в Україні з зимового на літній. Так, 27 жовтня, українці востаннє переведуть стрілку годинника на годину назад. Вже у 2025 році зміна часу не відбуватиметься. Як зміна часу впливає на здоров’я людини — у нашому матеріалі.

23 липня Верховна Рада оголосила перерву у своїй роботі до серпня. Ця заява викликала обурення у користувачів мережі Інтернет. Вони назвали це «канікулами» під час війни. 

Погода у Вільногірську

27 липня зранку можливі хмари, проте вони розсіються до вечора. Небо має стати чистим та ясним, зазначають метеорологи. Протягом дня без опадів. Температура повітря від +23 до +31. 

28 липня небо має бути ясним. Світитиме сонце. На термометрі +32 градуси.

Підписуйтесь

Субсидія на житло для внутрішніх переселенців: як подати заяву

Гришкова Анастасія 15:54, 13 Січня 2025
Субсидія на оренду житла / ілюстративне фото, Pexels

В Україні з 29 січня починає діяти новий механізм підтримки для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) – субсидія на оренду житла. Ця ініціатива є частиною програми “Зимова єПідтримка”, спрямованої на допомогу українським родинам у складний зимовий період.

Про це повідомили на в уряді.

Хто може скористатися послугою

Програмою можуть скористатися переселенці, які відповідають таким умовам:

  • проживають у регіонах, що контролюються Україною, і не мають там у власності житла площею понад 13,65 м² на кожного члена сім’ї;
  • втратили житло через його руйнування чи пошкодження, і воно непридатне для проживання;
  • витрачають на оренду понад 20% свого доходу;
  • не отримують іншої допомоги на проживання;
  • не беруть участь у програмі “Прихисток”.

Сім’ї, чий дохід менший за два прожиткові мінімуми, який нині 5 тисяч 840 гривень, можуть розраховувати на більший розмір субсидії.

Загальний розмір виплат визначається індивідуально залежно від доходу, кількості членів сім’ї та граничної вартості оренди житла у регіоні.

Як оформити субсидію на житло

Оформити субсидію можна за наявності договору оренди житла.

Заяву разом із документами можна подати:

  • у відділеннях Пенсійного фонду;
  • через портал чи додаток ПФУ за допомогою електронного підпису;
  • у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАПах).

Субсидія надається на 6 місяців із можливістю продовження ще на такий самий термін.

Рішення щодо призначення ухвалюється протягом 10 робочих днів, а виплати надходять на поточний рахунок в уповноваженому банку.

Держава також компенсує податки для орендодавців, які сплачуються з доходу від оренди:

  • для фізичних осіб – податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) та військовий збір;
  • для ФОПів – єдиний податок.

Субсидії почнуть призначати наприкінці січня. При цьому отримання субсидії на оренду житла не впливатиме на право отримувати субсидії на оплату комунальних послуг – обидві допомоги можна отримувати одночасно.

Читайте також:

Підписуйтесь

Скільки заробляють вільногірці: рівень зарплат та перспективи

Гришкова Анастасія 14:41, 13 Січня 2025
Як зростуть зарплати вільногірців / фото НБУ

У 2025 році у Вільногірській міській територіальній громаді очікується зростання середньомісячної заробітної плати штатних працівників до 10 тисяч гривень. Це перевищить показник 2024 року, коли середня зарплата становила 9 тисяч 600 гривень.

Про це йдеться в рішенні Вільногірської міської ради від 19 грудня 2024 року.

Динаміка зарплат: як зміняться доходи вільногірців

У 2024 році середньомісячна заробітна плата штатного працівника становила 9 тисяч 600 гривень, що на 1,1% більше, ніж у попередньому році.

Прогноз щодо середньомісячної заробітної плати:

  • 2025 рік: 10 тисяч гривень;
  • 2026 рік: 11 тисяч гривень;
  • 2027 рік: 11 тисяч 500 гривень.

Очікується, що фонд оплати праці також зростатиме, забезпечуючи економічну стабільність громади.

Хто забезпечує зростання зарплат?

Основними підприємствами, що відіграють ключову роль у збільшенні середньомісячної заробітної плати, є:

  • Філія “Вільногірський гірничо-металургійний комбінат”,
  • ТОВ “Скляний Альянс”,
  • ТОВ “Вільногірське скло”,
  • ТОВ “ТД Хімтек Пласт”,
  • ТОВ “Вільногірський завод залізобетонних виробів”.

Підтримка зайнятості населення

Масових скорочень у громаді не прогнозується. Натомість розширюються можливості працевлаштування, зокрема через тимчасові роботи та навчальні програми.

У Вільногірській громаді для захисту прав громадян та легалізації трудових відносин проводиться індивідуальна робота з роботодавцями та найманими працівниками. Метою цих заходів є забезпечення виконання вимог законодавства щодо трудових прав, а також формування відповідальності у питаннях оформлення трудових відносин та забезпечення прав працівників.

Читайте також:

Підписуйтесь

Субсидія на житло для внутрішніх переселенців: як подати заяву

В Україні з 29 січня починає діяти новий механізм підтримки для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) – субсидія на оренду житла. Ця ініціатива є частиною програми […]

Скільки заробляють вільногірці: рівень зарплат та перспективи

У 2025 році у Вільногірській міській територіальній громаді очікується зростання середньомісячної заробітної плати штатних працівників до 10 тисяч гривень. Це перевищить показник 2024 року, коли […]

Розмір плати за дозволи на працю іноземців у 2025 році: деталі для роботодавців

З 1 січня розмір плати за дозволи на працю іноземних громадян та осіб без громадянства визначається на основі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який на […]

13:31, 13.01.2025 Бойцун Дмитро

У Кам’янському під час пожежі загинула людина: що відомо

Вночі у Кам’янську сталася смертельна пожежа. У будинку, зовні заваленому коробками загинув чоловік. Займання виникло біля пічки. На фото можна побачити, як вогонь пропалив дах […]

12:28, 13.01.2025 Бойцун Дмитро

Житло для ветеранів: 570 родин з Дніпропетровщини отримали державну допомогу

У 2024 році Дніпропетровська область отримала 1,2 мільярда гривень з державного бюджету на придбання житла для 570 ветеранів та їхніх родин. Всі кошти вже перерахували […]

11:33, 13.01.2025 Бойцун Дмитро