Олександр Бобошко: як працює депутат Вільногірської міської ради

Марія Макарович 17:28, 13 Серпня 2024
Депутат Вільногірської міської ради Олександр Бобошко
Депутат Вільногірської міської ради Олександр Бобошко/ фото архів Олександра Бобошко

У 2020 році Олександр Бобошко став депутатом Вільногірської міської ради. За цей час в країні та місті відбулося багато змін. Втім, незмінним залишається функціонування органів місцевого самоврядування. Редакція Вільногірськ.IN.UA розпитала чоловіка про те, що його спонукало балотуватися у депутати, як змінилося його бачення роботи місцевої ради та які проблеми у Вільногірську депутат вважає найбільш актуальними. 

Більше — у матеріалі Вільногірськ IN.UA

Депутат Вільногірської міської ради Олександр Бобошко

У минулому Олександр Бобошко був директором спортивного комплексу. Коли він балотувався у депутати місцевої ради, його основним бажанням було працювати над соціальною сферою, зокрема спортом. Але реальність роботи у раді диктувала свої правила. Тож, з часом його погляд на роботу депутата змінився, а список тем, над якими він працює, значно розширився.  

Спочатку я думав, що займатимуся лише спортом, але зрозумів, що не можна фокусуватися лише на одному напрямку. У міській раді все взаємопов’язане. Як тільки заглибився у роботу, зрозумів, що для ефективної роботи треба мати ширший погляд на всі процеси.

Олександр Бобошко // депутат Вільногірської міської ради

Як повномасштабна війна поставила на паузу проєкти міської ради

Олександр розповів, що війна змінила багато планів та проєктів міської ради, адже змінилися пріоритети та нагальні потреби міста. Багато інфраструктурних проєктів так і залишаються на папері в очікуванні більш вдалого часу для їх реалізації. Серед них були проєкти будівництв та капітальних ремонтів. Олександр надає приклад свердловин у двох селах району із розводкою труб до подвір’їв. До повномасштабної війни були проведені всі підготовчі роботи, але до самих робіт дійти не встигли.  

Ми планували багато проєктів, але через війну вони залишилися нереалізованими. Було дуже прикро бачити, як все зупиняється, особливо коли проєкти вже були на стадії реалізації. Але ми повинні адаптуватися до нових умов і шукати можливості для відновлення цих ініціатив у майбутньому.

Олександр Бобошко //

Основні проблеми Вільногірська

Не зважаючи на те, що через війну зупинили певні проєкти, місто продовжує жити, воно потребує змін та розв’язання нагальних проблем. Серед таких проблем у Вільногірську Олександр виділяє питання водопостачання, яке є болючим моментом для міста та його мешканців.  

Водопостачання – це найбільша проблема нашої громади, і її необхідно вирішувати в найкоротші терміни. Наступним питанням є сміттєзвалище, якого у нас фактично не існує.

Олександр Бобошко // депутат

Ще одним викликом, з яким стикається Вільногірськ, є нестача коштів у бюджеті через непрацюючі підприємства, які раніше були основними платниками податків. Олександр Бобошко вважає, що розв’язання цієї проблеми може бути залучення інвестицій з міжнародних грантів. Наразі цим питанням займаються спеціалісти міської ради. Втім, Олександр розповів, що конкретних результатів чи планів він поки не бачив.

Ініціативи та здобутки депутата

За час своєї каденції депутат активно долучався до підготовки та прийняття багатьох рішень міської ради. Він був секретарем міської ради. На цій посаді, чоловік був відповідальним за підготовку більшості рішень, що виносилися на розгляд. Нагадаємо, 15 листопада 2023 року депутати Вільногірська одноголосно підтримали звільнення Олександра Бобошко з посади секретаря міської ради, заяву на яке він написав за власним бажанням.

Однією з важливих ініціатив, якими пишається Олександр, є питання декомунізації та рішення надавати звання Почесних громадян міста воїнам, які загинули захищаючи Україну від нападу росіян. 

Це було важливим кроком для нашої громади, я пишаюся, що мав змогу долучитися до цього процесу декомунізації. Нам це було потрібно. Ми працювали над цим спільно з іншими депутатами. А щодо звання Почесних громадян міста, то це була ініціатива матерів загиблих воїнів. Вони звернулися до мене, я радий, що зміг підтримати їх у цьому питанні.

Олександр Бобошко //

Співпраця депутата з громадою

Олександр вважає, що співпраця з громадою є ключовою у роботі депутата. Він постійно перебуває на зв’язку з мешканцями міста, колегами-депутатами та керівниками місцевих підприємств.

Спілкуюся з людьми, які звертаються до мене з різними питаннями. Це допомагає бути в курсі проблем, з якими стикаються жителі міста. Я завжди готовий вислухати й надати допомогу.

// депутат

За його словами, мешканці можуть легко звернутися до нього через телефон або Telegram, який він завжди тримає на зв’язку, і жодне звернення не залишається без уваги. 

Я завжди намагаюся відповісти на всі дзвінки та повідомлення, навіть якщо це займає багато часу. Важливо, щоб люди знали, що я на їхньому боці. Буває, що не можу відповісти на дзвінок, але потім завжди намагаюся передзвонити.

Бобошко //

Важливість активної участі людей у житті міста

Олександр закликає мешканців Вільногірська бути активнішими у розв’язанні проблем міста. Він вважає, що кожен житель має зрозуміти свою роль у розвитку громади. 

Люди часто вважають, що звернувшись до депутата, вони вже зробили все, що могли. Але насправді вони можуть зробити набагато більше. Кожен з нас має розуміти, що громада – це не тільки депутати, це ми всі разом. Депутати можуть допомогти, але ініціатива має йти від громади. Лише спільними зусиллями ми зможемо змінити наше місто на краще. Коли люди приходять з конкретними пропозиціями, це завжди підвищує шанси на успіх. Спільна робота – це ключ до позитивних змін.

Олександр Бобошко // депутат Вільногірської міської ради

Читайте також:

Підписуйтесь

Срібні та золоті медалі кануть у небуття: Верховна рада пропонує позбутися радянського досвіду

Буянова Єва 16:38, 14 Вересня 2024
Медалі у школах
Медалі / фото Getty images

Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій рекомендував скасувати вручення золотих та срібних медалей випускникам шкіл. Більше уваги має приділятися якісному навчанні учнів та їх комплексній оцінці успішності. Медалі не мають сили при вступі в університети.

Про це повідомляє секретарка комітету Наталія Піпа.

За словами Наталії Піпи, за останні роки збільшилася кількість учнів, котрі отримали золоті або срібні медалі. Проте через локдаун та повномасштабне вторгнення рівень знань випускників навчальних закладів погіршився.

Вона додає, що цей анахронізм(нетипове для нинішнього часу) ще  існує лише у пострадянських країнах. До того ж відміна вручення медалей може зекономити кошти держбюджету.

«5,6 млн грн будуть зекономлені. Школи чи управління освіти можуть відзначати тих, хто найкраще вчиться власними відзнаками», – додала Наталія Піпа.

Читайте також:

Вільногірські студенти спробували себе у пауерліфтингу 

Вільногірські студенти змагалися у легкоатлетичній естафеті

Кекси, чійкейки та манники: рецепти страв з гарбуза

Буянова Єва 15:35, 14 Вересня 2024
Рецепти з гарбуза
Рецепти з гарбуза / фото Getty images

Осінь – це час гарбуза, який стає головною зіркою на українських кухнях. Рецепти, до яких входить цей овоч є корисними. Бо він багатий на корисні речовини.

Редакція Вільногірськ.IN.UA зібрала топ-5 рецептів страв з гарбуза.

Рецепти з гарбузом: топ-5

Гарбузовий кекс

Інгредієнти:

  • Гарбуз — 800 грам
  • Кориця мелена — 10 грам
  • Ваніль — 10 грам
  • Яйце куряче — 4 штуки
  • Борошно пшеничне — 400 грам
  • Олія рослинна — 180 мілілітрів
  • Сода — 5 грам
  • Розпушувач — 10 грам
  • Цукор — 280 грам

Приготування: 

Розігріти духовку до 180 градусів. Гарбуз очистити від шкіри і насіння. Нарізати на скибочки й укласти у форму.

Поставити у духовку на 15-20 хвилин до мʼякості. Гарбуз дістати, подрібнити блендером до стану пюре.

Змастити маслом форму для пирога. Яйця збити міксером. У мисці змішати збиті яйця і гарбузове пюре, додати корицю, ваніль і рослинну олію. Перемішати до однорідної консистенції.

В іншій мисці змішати борошно, соду, розпушувач і цукор. Додати сухі інгредієнти в гарбузово-яєчну масу і добре перемішати. Перелити тісто в підготовлену форму і випікати

40-50 хвилин, перевіряючи готовність зубочисткою.

Гарбузовий крем-суп

Інгредієнти на 2-2,5 літри супу:

  • 1 гарбуз ~ 1-1,2 кілограм
  • 1 середня морква
  • 1 середня цибуля
  • 1 маленька головка часнику
  • 3 середні картопля
  • 150 мілілітрів вершків від 20%
  • 1 літр води або бульйону
  •  прянощі: 1/3 чайної ложки куркуми, 1/3 чайної ложки меленого імбиру, дрібка мускатного горіху, сіль по смаку, лавровий листочок, олія

Приготування:

Нарізаємо цибулю, моркву, розрізаємо навпіл гарбуз, надрізаємо верх часнику, поливаємо олією, накриваємо фольгою і запікаємо овочі при 180 градусах ~ 40 хвилин. Охолоджуємо.

Кипʼятимо воду, додаємо нарізану картоплю, додаємо запечені овочі, лавровий лист і доводимо до готовності картоплі.

Додаємо вершки, спеції, виймаємо лавровий лист і збиваємо суп блендером. Повертаємо його на вогонь, доводимо до кипіння і за необхідності доливаємо ще води, якщо суп надто густий.

Подаємо суп з сухариками/підсмаженим курячим філе, або як я з грінками з сиром.

Гарбузовий чізкейк

Інгредієнти на форму 21 сантиметрів:

  • 200 грам борошна
  • 100 грам холодного масла
  • 1 столова ложка цукрової пудри
  • 1/2 чайна ложка розпушувачу
  • дрібка солі
  • 1 жовток
  • 2 столова ложкаводи
  • начинка: 500 грам запеченого гарбуза, 300 грам білого згущеного молока, 3 яйця, 1/2 чайна ложка кориці, ваніль, 1 ччайна ложка крохмалю

Приготування:

Бортики коржу робимо висотою ~ 4-5 сантиметрів і охолоджуємо доки готуємо начинку.

Випікаємо пиріг при 210 градусах – 15 хвилин і ще 40 хвилин при 170 градусах.

Охолоджуємо до кімнатної температури і після кладемо в холодильник на 4-5 годин або ніч. За бажанням пиріг прикрашаємо.

Гарбузовий манник

Інгредієти:

  • 250 грам манки
  •  250 грам кефіру
  • 2 яйця
  • 80-100 грам цукру
  • 1 столова ложка ванільного цукру
  • 80 грам вершкового масла
  • 1 чайна ложка розпушувача
  • 200 грам натертого гарбуза
  • 1 чайна ложка кориці
  • гарбузове насіння

Приготування:

Манну кашу заливаємо кефіром, добре перемішуємо та залишаємо на 10-15 хвилин.

В окремій посудині змішуємо яйця з цукром та ванільним цукром. Вливаємо розтоплене вершкове масло та перекладаємо манну кашу, додаємо розпушувач та все добре перемішуємо.

Беремо гарбуз. Натираємо його на терці та перекладаємо до тіста. Також додаємо корицю.

Перекладаємо тісто в форму для запікання, вирівнюємо поверхню та присипаємо гарбузовим насінням.

Відправляємо в розігріту до 180 г. духовку на 35-45 хвилин. Готовність перевіряємо деревʼяною паличкою.

Гарбузовий лате

Інгредієнти:

  • 2 столові ложки гарбузового пюре
  • 1 столова ложка молока (можна рослинного
  • ½ столової ложки міцної кави або еспресо
  • 1-2 столові ложки цукру або підсолоджувача за смаком
  • ½ чайної ложки гарбузової спеції (суміш кориці, мускатного горіха, імбиру, гвоздики)
  • ½ чайної ложки ванільного екстракту
  • збиті вершки (за бажанням)

Приготування:

У невеликій каструлі змішуємо гарбузове пюре, спеції, цукор та ванільний екстракт.

Додаємо молоко і нагріваємо на середньому вогні, постійно помішуючи, поки суміш не почне парувати, але не доводимо до кипіння.

Знімаємо з вогню і збиваємо суміш, щоб утворилася піна. У той час готуємо еспресо або міцну каву і вливаємо її в чашку.

Додаємо гарбузово-молочну суміш до кави. За бажанням прикрашаємо лате вершками та спеціями.

Готуйте ці рецепти та насолоджуйтесь!

Читайте також:

Фільми для створення осіннього настрою

Як зменшити ризик захворювань восени: поради

Підписуйтесь

Срібні та золоті медалі кануть у небуття: Верховна рада пропонує позбутися радянського досвіду

Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій рекомендував скасувати вручення золотих та срібних медалей випускникам шкіл. Більше уваги має приділятися якісному навчанні учнів […]

16:38, 14.09.2024 Буянова Єва

Кекси, чійкейки та манники: рецепти страв з гарбуза

Осінь – це час гарбуза, який стає головною зіркою на українських кухнях. Рецепти, до яких входить цей овоч є корисними. Бо він багатий на корисні […]

15:35, 14.09.2024 Буянова Єва

Завершення роботи над укриттям в Камʼянському ліцеї

Два місяці будували додаткове укриття в одному з ліцеїв Камʼянського. Приміщення створювали за сучасними стандартами безпеки. Про це повідомляє Сергій Лисак В укритті створили 2 […]

14:05, 14.09.2024 Буянова Єва

«Вкрали» понад 9 мільйонів гривень: у Дніпрі підозрюється заступник мера

Заступник мера та директор товариства організували злочинну схему із завищення тарифів на паркування. Схема діяла у Дніпрі. Правоохоронці вже розпочали розслідування Про це повідомляє Офіс […]

12:30, 14.09.2024 Буянова Єва

Атаки на Нікополь: деталі

Вчора російські війська здійснили черговий обстріл Нікополя, внаслідок якого постраждали троє людей. Снаряди влучили по житлових кварталах, спричинивши значні руйнування будинків та інфраструктури. Загалом по […]

11:05, 14.09.2024 Буянова Єва