Польський кінофестиваль: українські фільми, які будуть представлені 

Буянова Єва 12:30, 3 Листопада 2024
Польський кінофестиваль/ кадри з фільму “Стоп-Земля”

На 32-му міжнародному кінофестивалі EnergaCamerimage у Польщі презентують спеціальну програму, присвячену українському кінематографу. Глядачі зможуть ознайомитися з роботами українських режисерів, що розкривають унікальність та багатогранність сучасного українського кіно.

Про це повідомляє Держкіно.

Фестиваль триватиме з 16 по 23 листопада. На ньому покажуть 4 українські фільми:

«Ля Палісіада», режисер Філіп Сотниченко

“Ля Палісіада” — український фільм, що переносить глядача у середину 1990-х, коли країна переживає перехідний період після здобуття незалежності. На тлі кардинальних змін у суспільстві розгортається історія слідчого, який стикається з моральними та професійними дилемами. Фільм досліджує складність вибору між обов’язком і особистою відповідальністю, а також вплив старих радянських практик на нове українське суспільство. “Ля Палісіада” спонукає замислитися над темою справедливості, зміни системи та особистої етики.

«Залізні метелики», режисер Роман Любий

“Залізні метелики” — документальний фільм, що розкриває трагічну історію збиття малайзійського рейсу MH17 над Україною в 2014 році. Стрічка поєднує документальні кадри, інтерв’ю та елементи артхаусу, щоб передати масштаб і вплив цієї катастрофи, яка забрала життя 298 людей. “Залізні метелики” досліджує не лише хронологію подій і розслідування, а й глобальне політичне тло, що сприяло трагедії. Фільм порушує питання правди, відповідальності та людяності, закликаючи замислитися над наслідками війни та брехні.

«Стоп-Земля», режисерка Катерина Горностай

“Стоп-Земля” — українська драматична стрічка про дорослішання, що занурює глядача у світ сучасних підлітків. У центрі сюжету — 16-річна Маша, яка намагається знайти себе серед щоденних викликів і переживань. Її внутрішній світ розкривається через дружбу, перше кохання та тривоги перед майбутнім. Разом з однокласниками вона проживає випробування й радощі, що є невід’ємною частиною підліткового життя. Фільм тонко відображає емоції та переживання молодого покоління, передаючи особливу атмосферу перехідного етапу між дитинством і дорослістю.

«Любий гарний коханий», режисер Юрій Речинський

Герої фільму — волонтери та літні та хворі люди, яких вони евакуюють з небезпечних місць, а також військові, які займаються пошуками й перевезенням тіл загиблих.

Читайте також:

Підписуйтесь

Похорони стануть дорожчі: депутати хочуть збільшити податки на ритуальні послуги

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 12:30, 12 Листопада 2024
Реформування сфери ритуальних послуг

30 депутатів Верховної Ради пропонують парламенту зобов’язати надавачів ритуальних послуг сплачувати ПДВ. Основною метою законопроекту є реформування сфери ритуальних послуг і дерегуляція цього ринку.

Про це йдеться у законопроекті № 12189 Верховної ради України.

Депутати пропонують виключити норми, які передбачають звільнення від сплати ПДВ за операції з постачання послуг з поховання та постачання ритуальних товарів державними та комунальними службами.

Також запропонували скасувати надавачам ритуальних послуг можливість застосувати спрощену системи оподаткування, обліку та звітності.

На думку авторів законопроекту, реформування сфери ритуальних послуг сприятиме дерегуляції діяльності та покращить якість надання таких послуг. 

Водночас нововведення торкнеться й споживачів які ,за умови прийняття законопроекту, будуть сплачувати ПДВ на послуги, які раніше були від податку звільнені.

Серед авторів: перший заступник голови фракції “Слуга народу” Андрій Мотовиловець, його колеги по фракції – голова комітету з соцполітики Галина Третьякова та голова комітету з інформполітики Микита Потураєв, позафракційна депутат Мар’яна Безугла.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вільногірськ IN.UA зібрав поради щодо енергоощадження: як зменшити витрати та допомогти планеті

Наталія Москаленко 17:10, 11 Листопада 2024
Енергоощадження
Енергоощадження / фото pexels

Міжнародний день енергоощадження відзначається щороку 11 листопада. Його мета — привернути увагу до важливості заощадження енергії як способу збереження навколишнього середовища. Цього дня люди у всьому світі об’єднуються в прагненні зробити свої оселі більш енергоефективними, зменшуючи споживання енергії та знижуючи шкідливий вплив на довкілля.

Більше на Вільногірськ IN.UA.

Свято було започатковане в 2008 році міжнародною екологічною мережею “Шкільний проєкт з використання ресурсів та енергії” (SPARE) та набуло статусу міжнародного. З того часу до проєкту долучилися понад 20 країн. Основною метою є підвищення обізнаності громадськості про раціональне використання енергоресурсів, що дозволяє не тільки зменшити рівень забруднення довкілля, але й зекономити кошти на комунальних послугах.

Експерти зазначають, що енергоефективність не потребує великих фінансових витрат або дорогого обладнання — найпростіші зміни в побуті можуть значно вплинути на зниження енергоспоживання. Наприклад, просте вимкнення світла при виході з кімнати або використання енергоощадних ламп — це вже крок до значної економії енергії.

Попри те, що проблема з енергоощадження вимагає системних змін на рівні держави та підприємств, кожен із нас може зробити свій внесок, скорочуючи витрати енергії вдома.

10 простих порад для енергоощадження:

  1. Оберіть енергоефективні прилади класу А-А+++, які споживають значно менше енергії.
  2. Замініть лампи розжарювання на енергоощадні, які використовують у 10 разів менше електроенергії.
  3. Установіть двокамерні вікна, які зберігають тепло, і регулярно мийте їх.
  4. Очищайте побутову техніку: мийте пилососи, розморожуйте холодильники, очищуйте чайники від накипу.
  5. Прання та миття посуду: завантажуйте машини повністю і використовуйте низькі температури.
  6. Вимикайте прилади з розетки, коли вони не використовуються, оскільки навіть у режимі stand by вони споживають енергію.
  7. Правильне розміщення холодильника: встановлюйте його в прохолодному місці, відсувайте від стіни та мінімізуйте час відкриття дверцят.
  8. Не закривайте радіатори опалення меблями або шторами, щоб забезпечити їх ефективну роботу.
  9. Кип’ятіть лише необхідну кількість води або використовуйте термос для збереження тепла.
  10. Встановіть індивідуальні лічильники для контролю за споживанням енергії.

Підвищуючи обізнаність про енергоощадження і роблячи свій побут більш ефективним, ми не тільки зменшуємо витрати, але й робимо свій внесок у збереження планети для майбутніх поколінь.

Читайте також:

Підписуйтесь

Похорони стануть дорожчі: депутати хочуть збільшити податки на ритуальні послуги

30 депутатів Верховної Ради пропонують парламенту зобов’язати надавачів ритуальних послуг сплачувати ПДВ. Основною метою законопроекту є реформування сфери ритуальних послуг і дерегуляція цього ринку. Про […]

12:30, 12.11.2024 Бойцун Дмитро

Вільногірськ IN.UA зібрав поради щодо енергоощадження: як зменшити витрати та допомогти планеті

Міжнародний день енергоощадження відзначається щороку 11 листопада. Його мета — привернути увагу до важливості заощадження енергії як способу збереження навколишнього середовища. Цього дня люди у […]

Дональд Трамп у кіно

Дональд Трамп у кіно: ТОП-5 фільмів з президентом 

До того, як Дональд Трамп став президентом США (2017–2021), він регулярно з’являвся на екранах. Найбільш запам’ятався Трамп епізодичними камео, де часто зображував самого себе. Редакція […]

15:30, 10.11.2024 Буянова Єва
Топ-5 книг про подорожі в часі

Топ-5 книг про подорожі в часі

Топ-5 книг про подорожі в часі дозволяють читачам зануритися у світ неймовірних мандрівок між епохами, де час стає гнучким, а реальність – змінною. Ці твори […]

16:40, 09.11.2024 Буянова Єва

Відключати світло взимку можуть по 20 годин на день: дві умови

Такий сценарій може реалізуватися, якщо температура повітря падатиме нижче -10 градусів. Також враховується можливість виведення з ладу українських АЕС ворогом, що підвищить шанси відключити світло […]

12:30, 05.11.2024 Бойцун Дмитро