На 32-му міжнародному кінофестивалі EnergaCamerimage у Польщі презентують спеціальну програму, присвячену українському кінематографу. Глядачі зможуть ознайомитися з роботами українських режисерів, що розкривають унікальність та багатогранність сучасного українського кіно.
Про це повідомляє Держкіно.
Фестиваль триватиме з 16 по 23 листопада. На ньому покажуть 4 українські фільми:
«Ля Палісіада», режисер Філіп Сотниченко
“Ля Палісіада” — український фільм, що переносить глядача у середину 1990-х, коли країна переживає перехідний період після здобуття незалежності. На тлі кардинальних змін у суспільстві розгортається історія слідчого, який стикається з моральними та професійними дилемами. Фільм досліджує складність вибору між обов’язком і особистою відповідальністю, а також вплив старих радянських практик на нове українське суспільство. “Ля Палісіада” спонукає замислитися над темою справедливості, зміни системи та особистої етики.
«Залізні метелики», режисер Роман Любий
“Залізні метелики” — документальний фільм, що розкриває трагічну історію збиття малайзійського рейсу MH17 над Україною в 2014 році. Стрічка поєднує документальні кадри, інтерв’ю та елементи артхаусу, щоб передати масштаб і вплив цієї катастрофи, яка забрала життя 298 людей. “Залізні метелики” досліджує не лише хронологію подій і розслідування, а й глобальне політичне тло, що сприяло трагедії. Фільм порушує питання правди, відповідальності та людяності, закликаючи замислитися над наслідками війни та брехні.
«Стоп-Земля», режисерка Катерина Горностай
“Стоп-Земля” — українська драматична стрічка про дорослішання, що занурює глядача у світ сучасних підлітків. У центрі сюжету — 16-річна Маша, яка намагається знайти себе серед щоденних викликів і переживань. Її внутрішній світ розкривається через дружбу, перше кохання та тривоги перед майбутнім. Разом з однокласниками вона проживає випробування й радощі, що є невід’ємною частиною підліткового життя. Фільм тонко відображає емоції та переживання молодого покоління, передаючи особливу атмосферу перехідного етапу між дитинством і дорослістю.
«Любий гарний коханий», режисер Юрій Речинський
Герої фільму — волонтери та літні та хворі люди, яких вони евакуюють з небезпечних місць, а також військові, які займаються пошуками й перевезенням тіл загиблих.
Читайте також:
- Підвищення обізнаності в українській мові: що подивитись та почитати
- Що подивитись в кіно в листопаді: топ-5 кінопремʼєр
Підписуйтесь