Різдвяний павук: магія традиційного святкового символа

Єва Буянова 13:00, 15 Грудня 2024
Різдвяний павук/ фото ілюстративне, Freepik

Різдвяний павук – унікальний символ зимових свят, який поєднує давні українські традиції з магією Різдва. Ця прикраса, створена з соломи чи паперу, не лише додає оселі святкового настрою, а й має глибоке символічне значення, пов’язане з гармонією, достатком і благополуччям.

Редакція Вільногірськ.IN.UA зібрала історію створення різдвяного павука. 

Історія різдвяного павука

Традиція робити різдвяних павуків зародилася на Галичині під час існування Австро-Угорської імперії: в той час вирубування ялинок було заборонено, тому люди почали прикрашати свої оселі різдвяними павуками. 

За легендою павук заснував вхід до печери, в якій заховались Мати Божа із дитятком від Іродових воїнів, таким чином врятувавши Святу Родину від загибелі. 

Прикрасу починали робити перед святом Святої Анни, а матеріали заготовляли ще влітку після дозрівання жита і пшениці, коли стебла були тверді і незламні. Взимку стебла замочували у гарячій воді для того, щоб вони стали гнучкими і не тріскали. Нарізали соломинки різних розмірів та нанизували їх на волосини кінського хвоста, після чого формували різноманітні фігури, здебільшого квадрати і куби. 

Готовий різдвяний павук/ фото ілюстративне, seeds

Перед Різдвом цю конструкцію підвішували до стелі, створюючи з десятків або навіть сотень солом’яних трубочок конструкцію, що нагадувала стилізованого павука. Завдяки руху повітря від палаючої печі чи відкритих дверей «павук» починав обертатися, створюючи ілюзію живої істоти. Вважалося, що чим активніше він рухається, тим більше роботи й добробуту буде в сім’ї протягом року.

Після свят «павуків» не викидали, а залишали до наступного Різдва, спалюючи лише тоді, коли виготовляли нові. Їх часто прикрашали стрічками, квітами або підвішували до них солом’яні дзвіночки, ляльки, пташки, ангели чи зірочки.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Молодь може отримати до 150 тисяч гривень на розвиток власного бізнесу

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 18:00, 11 Квітня 2025
Власна справа / фото ілюстративне, Pexels

Українці віком від 18 до 25 років можуть отримати фінансування для реалізації бізнес-ідей у межах урядової програми “Власна справа”.

Про це повідомляє Вільногірський відділ Кам’янської філії Дніпропетровського ОЦЗ.

Молодіжний мікрогрант у розмірі до 150 тисяч гривень надається без обов’язкової вимоги створення робочих місць. Учаснику достатньо зареєструватися як фізична особа-підприємець (ФОП). Через три роки можлива повторна участь у програмі з можливістю отримання до 250 тисяч гривень, за умови створення щонайменше двох нових робочих місць.

Грантові кошти можна використати на:

  • закупівлю обладнання;
  • оренду приміщення;
  • інші стартові витрати для запуску бізнесу.

Щоб взяти участь у програмі, необхідно пройти кілька етапів:

  • підготувати заяву та бізнес-план;
  • подати документи через портал “Дія”;
  • пройти співбесіду в регіональному центрі зайнятості;
  • дочекатися рішення від Державної служби зайнятості — повідомлення з’явиться в особистому кабінеті “Дії”;
  • укласти договір на мікрогрант та відкрити рахунок.

Детальну інформацію про програму можна знайти за посиланням. За допомогою в підготовці документів та написанні бізнес-плану можна звернутися до Кам’янського офісу “Зроблено в Україні”за адресою: вулиця Медична, 6.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Кам’янському районі відкриється нове фермерське господарство: переможці програми “Грант для ветеранів та їх подружжя”

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 09:30, 10 Квітня 2025
Військовий бізнесмен / фото ілюстративне, Pexels

Державний центр зайнятості оголосив результати чергової хвилі відбору за урядовою програмою “Грант для ветеранів та їх подружжя”. За результатами розгляду заяв, поданих у період з 3 по 16 березня 2025 року, було визначено 78 переможців, які загалом отримають понад 38 мільйонів гривень на розвиток бізнесу.

Про це повідомляє Вільногірський відділ Кам’янської філії Дніпропетровського ОЦЗ.

Серед переможців — четверо представників Дніпропетровської області, які реалізують різноманітні підприємницькі ініціативи.

У селі Новоселівка Кам’янського району ветеран відкриє сімейне фермерське господарство з вирощування овочів і фруктів у теплицях. Проєкт стане не лише шляхом адаптації до мирного життя, а й джерелом екологічно чистої продукції для громади.

У Кривому Розі один із переможців планує запустити виробництво крафтових ковбас та м’ясних виробів. Окрім того, в місті з’явиться кав’ярня формату “Coffee to go”, яку відкриє дружина учасника бойових дій.

Ще один ветеран зі Слобожанського Дніпровського району отримає фінансування на створення станції з обслуговування вантажного транспорту, сільськогосподарської техніки та спецтехніки — зокрема, з ремонту двигунів внутрішнього згоряння.

Нагадаємо, що в рамках програми “Власна справа”, яку реалізує Міністерство економіки України та Державна служба зайнятості, діють декілька напрямків фінансової підтримки:

  • мікрогрант до 150 тисяч гривень для молоді віком 18–25 років;
  • грант до 250 тисяч гривень для започаткування або розширення бізнесу;
  • грант до 1 мільйон гривень для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та їх подружжя.

Детальну інформацію можна отримати у фахівців регіонального офісу “Зроблено в Україні”, який діє на базі Кам’янської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості за адресою: вулиця Медична 6.

Читайте також:

Підписуйтесь

Молодь може отримати до 150 тисяч гривень на розвиток власного бізнесу

Українці віком від 18 до 25 років можуть отримати фінансування для реалізації бізнес-ідей у межах урядової програми “Власна справа”. Про це повідомляє Вільногірський відділ Кам’янської […]

18:00, 11.04.2025 Дмитро Бойцун

У Кам’янському районі відкриється нове фермерське господарство: переможці програми “Грант для ветеранів та їх подружжя”

Державний центр зайнятості оголосив результати чергової хвилі відбору за урядовою програмою “Грант для ветеранів та їх подружжя”. За результатами розгляду заяв, поданих у період з […]

09:30, 10.04.2025 Дмитро Бойцун

Пенсії працюючим пенсіонерам перерахували автоматично: хто отримав підвищення з квітня

З 1 квітня 2025 року в Україні відбувся автоматичний перерахунок пенсій для пенсіонерів, які продовжують працювати. Про це повідомляє Вільногірська міська рада. Перерахунок стосувався тих […]

12:03, 09.04.2025 Дмитро Бойцун

Ветерани зможуть знайти роботу на онлайн-ярмарку вакансій: деталі

Ветерани та ветеранки з усієї України зможуть отримати нові кар’єрні перспективи під час онлайн-ярмарку вакансій “Нові можливості після служби”, який відбудеться 17 квітня. Учасники зможуть […]

09:30, 09.04.2025 Дмитро Бойцун

Підприємці з Дніпропетровщини зможуть отримати вдвічі більші гранти в рамках “Власної справи”

Підприємці прифронтових регіонів, зокрема й Дніпропетровської області, тепер мають можливість отримати розширені гранти на розвиток бізнесу в рамках програми “Власна справа”. Про це повідомляє Вільногірський […]

10:45, 08.04.2025 Дмитро Бойцун