ТОП-3 продукти, що сприяють довголіттю, на сніданок

Єва Буянова 14:00, 13 Квітня 2025
Продукти для довголіття/ фото ілюстративне, Pexels

Щоб підтримати здоров’я, додавайте до сніданку продукти для довголіття: кефір, червоні та темні ягоди, сухофрукти, волоські горіхи та мигдаль — для травлення, антиоксидантного захисту, здоров’я серця та шкіри.

Детальніше про сніданок, який сприяє довголіттю – читайте на Вільногірськ.IN.UA

Кефір

У цьому кисломолочному напої високий вміст пробіотиків, що сприяє здоровʼю кишківника та гарному травленню. Також кефір допомагає підтримувати стабільний рівень цукру в крові. Також він має багато інших ключових властивостей, таких як антиоксидантний ефект, збереження кісткової маси та покращення когнітивних функцій. 

Червоні та темні ягоди 

Ці ягоди мають протизапальні властивості. А чорниця, наприклад, має не лише протизапальні, а й антиоксидантні властивості. Деякі дослідження свідчать, що антиоксиданти в ягодах можуть навіть запобігати мутаціям клітин і знижувати ризик онкологічних захворювань.

Сухофрукти, волоські горіхи та мигдаль

Ці інгредієнти корисного сніданку мають протизапальні властивості, а також контролюють рівень  холестерину та цукру в крові. Волоські горіхи багаті на омега-3 жирні кислоти, які підтримують здоров’я серця та знижують рівень холестерину. Мигдаль містить вітамін Е, що допомагає нейтралізувати вільні радикали та сприяє омолодженню шкіри. 

Такий сніданок не лише заряджає енергією на весь день, а й підтримує ключові системи організму — серцево-судинну, травну, нервову — сприяючи загальному оздоровленню й активному довголіттю.

Матеріал містить інформаційний характер. 

Читайте також: 

Підписуйтесь

З 1 липня Пенсійний фонд буде відповідальний за оформлення і контроль виплат соціальних допомог

Анастасія Гришкова 17:00, 1 Липня 2025
Пенсійний фонд адмініструватиме соцвиплати / фото, ПФУ

З 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України почне адмініструвати соціальні виплати. Для отримувачів нічого не зміниться — всі, хто мав право на допомогу, й надалі її отримуватимуть.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

Тепер звернутися за соціальними виплатами можна буде не лише в ЦНАПах та місцевих радах, а й у найближчих сервісних центрах Пенсійного фонду. Це зробить отримання допомоги зручнішим і доступнішим.

Замість паперової тяганини процес повністю цифровізують. Після подання заявки у будь-якому зручному місці вона одразу потраплятиме на розгляд працівникам Пенсійного фонду. Після ухвалення рішення гроші надійдуть безпосередньо на банківську картку отримувача.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як ветеранам отримати слуховий апарат: інструкція

Анастасія Гришкова 15:00, 1 Липня 2025
Слуховий апарат / фото, ілюстративне Rexels

Ветерани й ветеранки війни та військовослужбовці, які мають порушення слуху, можуть безоплатно отримати слухові апарати, навіть якщо їм не встановлено інвалідність. Україна вже закупила понад 24 400 сучасних слухових апаратів.

Про це повідомляє Міністерство у справах ветеранів.

Як отримати слуховий апарат

  1. Зверніться до свого лікаря (сімейного, терапевта або педіатра), який направить вас до сурдолога.
  2. Пройдіть обстеження у лікаря-сурдолога — отримаєте медичний висновок.
  3. Звернутися до медичного закладу, який бере участь у програмі.

Зокрема треба подати документи

  • паспорт громадянина України;
  • посвідчення ветерана війни або іншого документа, що підтверджує ваш статус;
  • направлення від лікуючого лікаря;
  • висновок військово-лікарської комісії – для військовослужбовців або витяг з рішення ЕКОПФО (або чинне рішення МСЕК) про встановлення інвалідності та рекомендації індивідуальної програми реабілітації;
  • результати вимірювання гостроти слуху (аудіограма), який надається лікарем-сурдологом після обстеження;
  • довідка про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності).

Читайте також:

Підписуйтесь

З 1 липня Пенсійний фонд буде відповідальний за оформлення і контроль виплат соціальних допомог

З 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України почне адмініструвати соціальні виплати. Для отримувачів нічого не зміниться — всі, хто мав право на допомогу, й […]

Як ветеранам отримати слуховий апарат: інструкція

Ветерани й ветеранки війни та військовослужбовці, які мають порушення слуху, можуть безоплатно отримати слухові апарати, навіть якщо їм не встановлено інвалідність. Україна вже закупила понад […]

Як нараховується пеня за несплату аліментів

Якщо платник аліментів затримує виплати більше ніж на місяць, одержувач має право вимагати пеню — 1% від суми боргу за кожен день прострочки. Про це […]

Право на які освітні пільги мають військовослужбовці

Військовослужбовці, учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та постраждалі внаслідок російської агресії мають право на освітні пільги. Про це повідомляє Міністерство юстиції України. […]

З 1 липня в Україні запрацює нова базова соціальна допомога: що потрібно знати

З 1 липня 2025 року в Україні стартує новий механізм соціальної підтримки. Базова соціальна допомога об’єднає кілька видів виплат в одну, а її мінімальний розмір […]