У Вільногірську прощання з військовими супроводжує священик Московського патріархату. Чому так — пояснює міський голова

Катерина Тесленко 17:00, 1 Травня 2025
Обговорення питання чому церемонії прощання з військовими проводить священик Московського патріархату / фото Вільногірськ IN.UA

Під час наради до міського голови Вільногірська Володимира Василенка звернулася місцева мешканка Алла з емоційним питанням: чому на церемоніях прощання з загиблими воїнами молитви читає священик Московського патріархату і робить це російською мовою?

Журналістка Вільногірськ IN.UA також була присутня під час цього обговорення.

Відповідь міського голови

За словами міського голови, міська влада не впливає на організацію церемоній прощання — цим займається приватне похоронне бюро, з яким укладено договір. Працівниця цього бюро Лариса Іванова, як повідомив Василенко, спершу пропонує священика Православної церкви України, і лише в разі відмови — іншого.

Я не можу змусити родину обирати українського батюшку”, — зазначив Василенко.

Втім, у відповідь одна з присутніх мешканок навела приклад останнього похорону, де, за її словами, родина загиблого священика Московського патріархату не замовляла.

Церемонія прощання із Костянтином Фогелем, яку проводив священик Московського патріархату / фото Вільногірськ IN.UA

Люди кажуть: вибору не було

Одна з присутніх жінок стверджує, що в день, коли її троюрідна сестра приїхала на похорон, її просто поставили перед фактом: “Вам буде цей батюшка”. За її словами, Лариса Іванова запропонувала лише одного — священика Московського патріархату, й навіть не дала контакту українського священика, мовляв, той не місцевий і не зможе одразу приїхати, а отже легше погодитися на цього.

Я не знала, хто цей священик. Просто сказали, що буде він. Вибору не було”, — обурено заявила родичка загиблого військового.

Обговорення питання чому церемонії прощання з військовими проводить священик Московського патріархату / фото Вільногірськ IN.UA

Письмове утвердження священика

Після обурення мешканців, як пояснив Василенко, було домовлено, що відтепер родини мають письмово вказувати, якого священника хочуть бачити на церемонії прощання. Таким чином, у майбутньому планують уникнути подібних конфліктів.

Присутні на нараді зійшлися на думці, що Вільногірську варто мати постійного українського священика для поховань загиблих захисників — без мовного чи патріархального підтексту. Бо, як підсумувала один з присутніх чоловіків, це питання не лише про релігію, а й про гідність Героїв України.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як нараховується пеня за несплату аліментів

Анастасія Гришкова 13:00, 1 Липня 2025
Пеня за несплату аліментів / ілюстративне фото, Rexels

Якщо платник аліментів затримує виплати більше ніж на місяць, одержувач має право вимагати пеню — 1% від суми боргу за кожен день прострочки.

Про це повідомила Наталія Чернявська, завідувач сектора “Вільногірське бюро правничоїдопомоги”.

Як отримати пеню за несплату аліментів

Пеня за несплату аліментів в Україні передбачена статтею 196 Сімейного кодексу України. Вона є одним із способів впливу на боржника для стимулювання своєчасної сплати аліментів.

Умови для нарахування пені:

  1. Наявність заборгованості зі сплати аліментів.
  2. Заборгованість перевищує один місяць.

Розмір пені становить 1% від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення, але не більше 100% від загальної суми заборгованості.

Приклад розрахунку: сума заборгованості — 10 000 гривень, кількість днів прострочення — 20. Розмір пені становить: 10 000 гривень × 1% × 20 = 2 000 гривень.

Пеня не нараховується автоматично — лише за рішенням суду. Таким чином одержувач аліментів повен звертатися до суду про стягнення мені за несплату аліментів.

Пеня не нараховується автоматично — вона стягується лише за рішенням суду. Тому одержувач аліментів повинен звернутися до суду з позовом про стягнення пені за прострочення виплат.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Дніпрі рятують сокола, який, ймовірно, збив ворожий дрон

Анастасія Гришкова 11:00, 1 Липня 2025
Сокіл / ілюстративне фото, Rexels

До Дніпра з Запоріжжя доправили сокола, який отримав травму, атакуючи російський дрон.

Про це повідомила зооволонтерка Вероніка Конькова на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, під час бойового чергування на одному з напрямків фронту військові помітили, як дикий сокіл кинувся на ворожий безпілотник.

Сокіл / фото, Вероніка Конькова

Імовірно, птах допоміг збити дрон або принаймні вивести його з ладу, однак сам під час атаки зламав крило.

Зараз сокіл, якого волонтерка назвала Шрайком, проходить обстеження у Дніпрі. Попереду консультація з хірургом — фахівці спробують врятувати йому крило.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як нараховується пеня за несплату аліментів

Якщо платник аліментів затримує виплати більше ніж на місяць, одержувач має право вимагати пеню — 1% від суми боргу за кожен день прострочки. Про це […]

У Дніпрі рятують сокола, який, ймовірно, збив ворожий дрон

До Дніпра з Запоріжжя доправили сокола, який отримав травму, атакуючи російський дрон. Про це повідомила зооволонтерка Вероніка Конькова на своїй сторінці у Facebook. За її […]

У Верхівцевській громаді чоловік кинув гранату в людей — загинула жінка, є постраждалі

Інцидент стався 28 червня близько 23:00 на території Верхівцевської громади. Внаслідок вибуху загинула 50-річна жінка. Ще четверо людей, серед яких 15-річна дівчина, отримали тілесні ушкодження. […]

Вільногірськ наближається до забезпечення житлом переселенців

Ще у квітні 2022 року Уряд ухвалив постанову № 495 про створення фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. У документі визначили, як формувати […]

У Вільногірську підрядник відмовився ремонтувати частину доріг: деталі

У Вільногірську мали б виконати поточний ремонт центральних доріг — на це з бюджету виділили майже 500 тисяч гривень. Виконавцем робіт через тендер обрали приватне […]