У Вільногірську витратили понад 9 мільйонів на контейнерний збір сміття

Дмитро Бойцун 17:05, 26 Лютого 2025
У Вільногірську витратили понад 9 мільйонів на контейнерний збір сміття фото 1
Стихійне сміттєзвалище поблизу лікарні / фото Вільногірськ IN.UA

Контейнери для сміття придбали у 2024 році, однак вони досі не встановлені. Також не встановили спеціальні майданчики для сміттєвих баків, які теж придбали у 2024 році. Що заважає і що треба робити для розв’язання задачі, обговорили на депутатській комісії.

Як у Вільногірську планують розв’язувати проблему зі сміттям розповість Вільногірськ IN.UA

Як розв’язувати проблему сміття у Вільногірську?

Під час засідання постійної комісії Вільногірської міської ради міський голова Володимир Василенко розповів, що для встановлення баків, крім поточних питань, необхідно розглянути додаткові аспекти. Він зазначив, що контейнери та майданчики для них вже в наявності, але потрібно забезпечити проїзд до полігону. Раніше вже пропонував виділити на ці потреби близько 300 тисяч гривень, однак фінансування так і не було надано.

“Заїзд на полігон потрібно було розчистити, відремонтувати ями. На полігоні є майданчик, який укладений плитами та є ділянка, яка не облаштована. Це колишній кар’єр. На цей майданчик машини завозять сміття, потім бульдозером це сміття згортають в яму”, – розповів Володимир Василенко.

Крім того, міський голова переконаний, що потрібно придбати для міста резервний сміттєвоз, який буде працювати, якщо основний вийде з ладу. На закупівлю першого сміттєвозу витратили 5,2 мільйона гривень.

Міський голова Володимир Василенко зазначив, що раніше вже пропонували запустити проєкт частково, проте КП “Жилкомсервіс” відмовилося працювати за такою схемою. Також він наголосив, що у місті досі немає затвердженого плану управління відходами. За його словами, причина цього — відсутність відповідного плану на регіональному рівні, який мала розробити Дніпропетровська обласна адміністрація.

У 2020 році Дніпропетровська обласна рада ухвалила “Регіональний план управління відходами у Дніпропетровській області до 2030 року”. Проте наразі цей план не відповідає чинному законодавству, і в обласній раді розробляють новий варіант. Як пояснили в Дніпропетровській обласній раді, робота над планом триває.

Водночас заступник міського голови Ростислав Варницький повідомив, що новий план планують розробити в березні 2025 року, за умови виділення необхідних коштів.

Чому баки для сміття не можуть встановити?

За словами заступника міського голови Ростислава Варницького, на закупівлю контейнерів було витрачено 848,9 тисячі гривень, а на виготовлення металевих конструкцій для їх розміщення – 3,36 мільйона гривень.

У Вільногірську витратили понад 9 мільйонів на контейнерний збір сміття фото 2
Сміттєвий бак ТПВ / фото Епіцентр

Ситуацію прокоментував депутат міської ради Володимир Мельник, який вирішив уточнити витрати на сміттєві баки.

“Гроші витратили, а вони вже працюють? Громадяни користуються вже? У мене таке враження, начебто “Жилкомсервіс” як паразит на “тілі” місцевого бюджету”, – відреагував Володимир Мельник.

Станом на 25 лютого 2025 року майданчики для сміттєвих баків не встановили. Адреси для їх розміщення затвердили ще в червні 2024 року. 

Спецтехніка для збору сміття

Поки Вільногірськ користується старим сміттєвозом, та він не підходить для роботи з наявними контейнерами. 

Для уточнення можливості переобладнання старого сміттєвоза, та причини того, чому майданчики досі не встановлені, редакція Вільногірськ IN.UA звернулась головного інженера КП “Жилкомсервіс” Віталія Федоренка. 

“Це переобладнання неможливо зробити. З технічними, для того, щоб перейти на іншу систему збору, в нашому випадку на контейнерну, з використанням контейнерів, потрібні сміттєвози, які пристосовані для цього”, – головний інженер КП “Жилкомсервіс” Віталій Федоренко.

Також Віталій Федоренко зазначив, що місто має лише один сміттєвоз який пристосований до роботи з новими баками. Якщо ця машина вийде з ладу, то і вся система контейнерного збору перестане функціонувати.

“Не функціонує воно до цього часу, тому що для того, щоб ця система могла працювати, потрібно мати достатню кількість обладнання, зокрема сміттєвозів. Для прикладу скажу вам. У нас один сміттєвоз в місті. Ми розставляємо по місту контейнера, баки і починаємо збирати сміття шляхом контейнерного. З якихось причин, це ж техніка, у нас сміттєвоз виходить з ладу і не може виїхати зібрати це сміття. Яка у нас буде ситуація в місті? Звичайно, ці баки наповняться, вивозитися не будуть.”, – підкреслив Віталій Федоренко.

У Вільногірську витратили понад 9 мільйонів на контейнерний збір сміття фото 3
Старий сміттєвоз / фото Вільногірськ IN.UA

Чи все-таки можливо переобладнати сміттєвоз?

Проте існує інша думка щодо переобладнання наявного сміттєвоза, про яку  редакції розповів колишній працівник КП “Жилкомсервіс” Олександр Щекодін.

“Маючі один повноцінно працюючий сміттєвоз для вивозу ТПВ, на якому час від часу необхідно проводити ТО чи ремонтні роботи. При цьому, забирати сміття з баків на той період буде неможливо. Але, на підприємстві є сміттєвоз, який також може працювати з вивантаженням сміттєвих баків, який і наразі працює по місту. Гідравлічна система в нього робоча. Тільки інша система захвату сміттєвого баку, яка не підходить під закуплені баки. Але це теж не проблема. Маючи власний досвід, я можу сказати що це можливо. Переобладнання сміттєвоза не займає великий час та не потребує великих коштів. Приведу Вам декілька прикладів. У місті Кременчук існує підприємство ViVa, яке займається виготовленням а також переобладнанням сміттєвозів. КП “Хмільниккомунсфер”, яке у 2019 році замовило ТОВ “Турбівський машинобудівний завод” переобладнання старих сміттєвозів на нові типи сміттєвих баків. Підприємство вирішило питання при заміні старих баків на нові з мінімальними фінансовими вкладанням”, – розповів Олександр Щекодін, в минулому працівник КП “Жилкомсервіс” та головний інженер КП “ВРЖП” у місті Часів Яр.

Читайте також:

Підписуйтесь

Ветерани Лихівської громади стали абсолютними чемпіонами турніру зі спортивної риболовлі

Ветерани Лихівської громади стали абсолютними чемпіонами турніру зі спортивної риболовлі фото 2 16:30, 23 Червня 2026
Ветерани Лихівської громади стали абсолютними чемпіонами турніру зі спортивної риболовлі фото 4
Ветерани Лихівської громади стали абсолютними чемпіонами/ фото Новини Лихівської громади

19 червня у Саксаганській громаді відбувся Дружній турнір зі спортивної риболовлі, який об’єднав ветеранів та членів їхніх родин з усієї Дніпропетровської області. Захід став важливою подією для спілкування, відпочинку та психологічного розвантаження захисників.

Про йдеться на Facebook Новини Лихівської громади. 

Команда Лихівської селищної територіальної громади продемонструвала високу майстерність та справжній командний дух. За результатами змагань ветерани здобули найвищу відзнаку турніру – “Гроза водойми” (Абсолютний чемпіон) за найбільшу загальну вагу улову.

До складу команди увійшли: 

  • Микола Чепурний; 
  • Олександр Піддубний; 
  • Андрій Воробйов; 
  • Владислав Марченко. 
Ветерани Лихівської громади стали абсолютними чемпіонами турніру зі спортивної риболовлі фото 5
Нагородження чемпіонів/ фото Новини Лихівської громади

Окрім риболовлі, організатори підготували насичену програму: дитячі локації, творчі майстер-класи, інтерактивні розваги та частування польовою кухнею. Розпочався захід із вшанування пам’яті Героїв, які віддали життя за Україну. 

“Саме такі заходи сприяють соціальній адаптації ветеранів, допомагають відновлювати внутрішні сили та зміцнюють звʼязки між громадами Дніпропетровщини”, – йдеться у дописі. 

Читайте також:

Підписуйтесь

“Дев’ятка” змінює прописку: у Вільногірську комунальний автомобіль передають іншому підприємству

“Дев’ятка” змінює прописку: у Вільногірську комунальний автомобіль передають іншому підприємству фото 3 14:00, 23 Червня 2026
“Дев’ятка” змінює прописку: у Вільногірську комунальний автомобіль передають іншому підприємству фото 6
У Вільногірську комунальний автомобіль передають іншому підприємству / фото ілюстративне, ШІ

Легковий автомобіль ВАЗ 2004 року випуску, який перебував на балансі Центру надання соціальних послуг, може перейти до комунального підприємства “Енергоефект”. Передача відбудеться за новою для місцевого самоврядування процедурою – на праві узуфрукта. 

Детальніше про передачу комунального автомобіля та умови його подальшого використання – у матеріалі Вільногірськ IN.UA

Автомобіль передадуть безоплатно

Згідно з проєктом рішення, комунальне некомерційне підприємство Центр надання соціальних послуг звернулося до міської ради з проханням передати транспортний засіб ВАЗ 210930 на баланс комунального підприємства “Енергоефект”.

Йдеться про легковий автомобіль 2004 року випуску з державним номером АЕ2753ЕК. Разом із транспортним засобом підприємству планують передати комплект майна, зокрема вісім шин та знак аварійної зупинки.

У документах зазначено, що залишкова балансова вартість автомобіля становить 0 гривень. Це означає, що транспортний засіб повністю амортизований у бухгалтерському обліку, хоча може й надалі використовуватися за призначенням.

Що таке право узуфрукта

Передача відбуватиметься не у власність і навіть не у звичайне користування, а на праві узуфрукта – механізмі, який з’явився після ухвалення урядом нового порядку передачі державного та комунального майна.

Фактично КП “Енергоефект” отримає право володіти та користуватися автомобілем для виконання своїх службових завдань і господарської діяльності. При цьому майно залишатиметься у комунальній власності громади.

Підприємство зможе використовувати автомобіль, утримувати його, ремонтувати за власний рахунок та отримувати результати від його використання у своїй діяльності. Водночас воно не матиме права продавати транспортний засіб, передавати його в оренду, лізинг чи заставу.

Проєктом рішення передбачено, що право узуфрукта буде встановлено безстроково.

Щорічний контроль та звітність

Цільове використання автомобіля контролюватиме Вільногірська міська рада. КП “Енергоефект” зобов’яжуть щороку до 31 січня подавати звіт про використання транспортного засобу станом на кінець попереднього року.

Крім того, виконавчий комітет має створити тимчасову комісію, яка оформить передачу майна між двома комунальними підприємствами.

Якщо депутати підтримають проєкт рішення, ВАЗ, який досі перебував на балансі ЦНАПу, отримає нове призначення та продовжить працювати вже на потреби комунального підприємства “Енергоефект”.

Читайте також:

Підписуйтесь

Ветерани Лихівської громади стали абсолютними чемпіонами турніру зі спортивної риболовлі фото 4

Ветерани Лихівської громади стали абсолютними чемпіонами турніру зі спортивної риболовлі

19 червня у Саксаганській громаді відбувся Дружній турнір зі спортивної риболовлі, який об’єднав ветеранів та членів їхніх родин з усієї Дніпропетровської області. Захід став важливою […]

16:30, 23.06.2026 Єва Буянова
“Дев’ятка” змінює прописку: у Вільногірську комунальний автомобіль передають іншому підприємству фото 5

“Дев’ятка” змінює прописку: у Вільногірську комунальний автомобіль передають іншому підприємству

Легковий автомобіль ВАЗ 2004 року випуску, який перебував на балансі Центру надання соціальних послуг, може перейти до комунального підприємства “Енергоефект”. Передача відбудеться за новою для […]

14:00, 23.06.2026 Діана Попович
“Зимова тисяча”: терміни використання та перелік доступних товарів і послуг фото 6

“Зимова тисяча”: терміни використання та перелік доступних товарів і послуг

Українці мають змогу витратити державні кошти за програмою “Зимова підтримка” до 30 червня включно. Вже з початку липня всі невикористані залишки на рахунках автоматично повернуться […]

12:00, 23.06.2026 Дмитро Скопіч
У Вільногірську планують ремонт ліцею №4: оголошено тендер на майже 1 млн грн фото 7

У Вільногірську планують ремонт ліцею №4: оголошено тендер на майже 1 млн грн

Вільногірський ліцей №4 оголосив про проведення тендеру на поточний ремонт приміщення закладу. Відповідне оголошення було оприлюднене в системі Prozorro 19 червня 2026 року. Про це […]

10:01, 23.06.2026 Єва Буянова
У Вільногірську посмертно відзначать ще одного захисника званням “Почесний громадянин” фото 8

У Вільногірську посмертно відзначать ще одного захисника званням “Почесний громадянин”

На розгляд Вільногірської міської ради подано проєкт рішення про присвоєння звання “Почесний громадянин Вільногірської міської територіальної громади” (посмертно) військовослужбовцю, який віддав життя під час захисту […]

16:00, 22.06.2026 Єва Буянова