У Вільногірську було скоєно декілька актів вандалізму. На Площі Героїв невідомі люди розбили плафони ліхтарів вуличного освітлення, а біля Спорткомплексу “Авангард” розмалювали пам’ятник. Наша журналістка навідалася до відділення поліції та звернулася до міської ради, аби дізнатися подробиці.
Вранці 10 грудня стало відомо про скоєне адміністративне правопорушення біля Палацу культури і спорту на Площі Героїв. Невідомі розбили плафони ліхтарів вуличного освітлення. Також пізніше стало відомо про ще один випадок – біля Спорткомплексу “Авангард” хтось намалював літеру “Z”, яка є забороненим символом на території України, на пам’ятнику, встановленому на честь заснування міста.
Відповідь поліції
Ми звернулися до відділення поліції, аби дізнатися подробиці двох інцидентів. Проте на наші запитання там дали лише одну відповідь – заяв про ці події ніхто не подавав. Поліцейські кажуть, що зазвичай з такими випадками до них не звертаються, місцеві самі це вирішують. А без заяв діяти вони не можуть. Також вони повідомили, що якщо хтось з місцевих став свідком скоєння таких адміністративних порушень, або володіє потрібною інформацією щодо цього, то необхідно повідомити про це поліцію. Що наша журналістка і зробила: вона склала заяву про обидва ці злочини, тож тепер поліція зможе виконати свою роботу.
Реакція міської ради
Оскільки і вуличні ліхтарі, і пам’ятник – це, ймовірно, власність міської громади, а міська рада є балансоутримувачем. Ми зателефонували до Ростислава Варницького, заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів, аби дізнатись, чому міська рада не звернулася до поліції. Але додзвонитись до нього ми не змогли.
У місті Вільногірськ функціонує Центр надання соціальних послуг. Він є ключовим закладом, що забезпечує соціальну підтримку мешканців громади. Його діяльність спрямована на допомогу людям, які опинилися в складних життєвих обставинах. Заклад має чотири основні підрозділи, а також мобільну бригаду, яка надає екстрену підтримку.
Редакція Вільногірськ IN.UA навідалася до комунального некомерційного підприємства “Центру надання соціальних послуг” та поспілкувалася з його директоркою Ніною Карпенко.
Основні напрями роботи Центру
Центр надає широкий спектр послуг, зокрема:
соціально-психологічна підтримка;
“Догляд вдома” для людей похилого віку та осіб з інвалідністю;
натуральна допомога (гуманітарна допомога);
представництво інтересів та консультації;
соціальний супровід сімей у кризових ситуаціях.
“Наш центр підтримує людей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Ми надаємо як психологічну, так і соціальну допомогу”, – поділилася Ніна Карпенко, директорка центру.
Центр співпрацює з різними благодійними організаціями, які надають психологічну та юридичну підтримку, такими як “Право на захист” і “Triangle Generation Humanitaire Ukraine”. Фахівці останньої організації приїздять до центру та проводять консультації щосереди з 12:00 до 16:00.
Кому надають допомогу?
Послуги Центру можуть отримати всі мешканці громади, які опинилися у складних життєвих обставинах. До таких категорій належать:
внутрішньо переміщені особи;
люди похилого віку;
особи з інвалідністю;
малозабезпечені родини;
одинокі матері та багатодітні сім’ї.
Як звернутися за допомогою?
Кожен, хто потребує підтримки, може прийти власне до Центру, або зателефонувати за робочим номером. Там спеціалісти проведуть акт оцінки потреб і визначать, яку саме допомогу необхідно надати. Також ви матимете можливість отримати повну консультацію за вашими питаннями, а також фахівці підкажуть, до якої саме установи вам краще звернутися. Якщо людина сама не може піти та отримати потрібну інформацію, тоді за неї це може зробити фахівець з центру.
“Ми як посередники між людьми та такими організаціями суттєвими, як Пенсійний фонд, Управління соціального захисту населення або Центр надання адміністративних послуг. Часто буває, що людина має проблему, але не знає, яка саме установа може це вирішити. Ми їх скеровуємо у потрібне місце, або надаємо контакти” – розповіла Ніна Карпенко.
Підрозділи Центру
Відділення “Догляд вдома”
Це підрозділ для підтримки людей похилого віку та осіб з інвалідністю, які не можуть самостійно виконувати повсякденні завдання. Соціальні працівники допомагають з покупками, оформленням документів та іншими нагальними справами. Догляд надається постійно або протягом необхідного періоду.
Відділення соціальної роботи
Цей підрозділ працює з сім’ями, що опинилися у складних життєвих обставинах, наприклад, коли батьки неналежним чином виконують свої обов’язки. Спеціалісти виїжджають до таких сімей, аналізують ситуацію та надають необхідну допомогу. Основна мета — підтримка сімейного благополуччя.
Відділення натуральної допомоги
Цей відділ займається розподілом гуманітарної допомоги: продуктів харчування, засобів гігієни, дитячих речей. Категорії отримувачів визначаються залежно від наявних ресурсів. Пріоритет надається людям з інвалідністю, малозабезпеченим та багатодітним родинам.
Відділення соціально-психологічної підтримки
У цьому підрозділі працюють психологи, які надають індивідуальну та групову допомогу. Зокрема, проводяться тренінги, спрямовані на розвиток батьківського потенціалу та подолання стресу.
Мобільна бригада
Окремим важливим напрямом роботи є мобільна бригада, яка допомагає жертвам домашнього насильства та насильства за ознакою статі. До складу бригади входять:
“Центр надання соціальних послуг” Вільногірської міської ради Дніпропетровської області;
спеціаліст відділу персоніфікованого обліку населення, управління соціального захисту населення департаменту соціальної гуманітарної політики;
начальник відділу з питань опіки та піклування, усиновлення та розвитку сімейних форм виховання, служби у справах дітей;
представник міського центру первинної медико-санітарної допомоги Вільногірської міської ради Дніпропетровської області;
представник поліції.
У разі екстреної ситуації мобільна бригада виїжджає на виклик. Виклики приймаються через робочий номер Центру. Поліція обов’язково залучається до таких виїздів.
Знаходиться на вул. Устенка, 29
Робочий телефон: +380686402331
Центр надання соціальних послуг у Вільногірську — це команда професіоналів, які працюють для того, щоб підтримати громаду в найскладніші моменти життя.
Вільногірський ліцей №2 опублікував тендери на закупівлю обладнання для проведення уроків із “Захисту України”. Загальна вартість склала 1,3 мільйона гривень.
Редакція Вільногірськ IN.UA проаналізувала тендери Вільногірського ліцею №2 на інвентар для “Захисту України”.
Навчання “Захисту України” у Вільногірському ліцеї №2
У Міністерстві освіти і науки затвердили нову навчальну програму “Захисту України”. Учні 10-х та 11-х класів, замість одного теоретичного уроку на тиждень, проходятьтренінги один раз на місяць.
Під час уроків діти вивчають основи національної безпеки, управління дронами, домедичну допомогу, а також вчаться розуміти, чим кожен і кожна може бути корисним/корисною в захисті країни. Навчання проводять в міжшкільних осередках, які повинні бути оснащені сучасним обладнанням.
Для кращого навчання Вільногірський ліцей №2 закуповує матеріали та пристрої. Наразі відкритими до пропозицій залишаються 7 тендерів. Їх опублікували 9 грудня 2024 року.
Що потрібно для тренінгів
Для занять з надання першої медичної допомоги планують витратити 71 тисячу гривень. Ці кошти підуть на придбання:
тренувального манекену для тампонування ран;
набір моделей ран та ушкоджень;
тренажер для проведення серцево-легеневої реанімації.
24 тисячі гривень планують витратити на розбірні макети протипіхотних мін та ручних гранат. У список ввійшли:
протипіхотна міна МОН-50 (макет);
протипіхотна міна ПМН-2 (макет);
протипіхотна міна навчальна ОЗМ 72;
протипіхотна міна навчальна ПМН-4;
протипіхотна міна навчальна ПМН-2;
протипіхотна міна ПМН-1 (макет);
протипіхотна міна МОН-90;
протитанкова міна ТМ-62 (макет);
протипіхотна ручна граната РГД-5 (макет);
гумова граната для метання.
Кожен з цих макетів та навчальних пристроїв планують закупити в одному екземплярі.
419,5 тисяч гривень коштуватиме комплект електроніки для теоретичної частини навчання. У цей список ввійшли 7 комп’ютерів різної модифікації та 6 комплектів обладнання для комп’ютерної симуляції польотів.
60 тисяч гривень планують витратити на закупівлю 6 бездротових пультів управління дронами, для комп’ютерної техніки описаної вище.
Також, за 300 тисяч гривень планують придбати інтерактивний тренажер для стрільби, з 4 автоматами та 4 пістолетами для нього, та відповідне програмне забезпечення.
Крім зброї для віртуальної стрільби, планують закупити макети реальної зброї на суму 422,2 тисячі гривень. Серед такої:
2 автомати Калашникова, калібру 7,62;
3 автомати Калашникова, калібру 5,45;
3 автомати калібру 5,56;
1 пістолет Форт-17Р 9.
Також, до цієї зброї планують окремо придбати магазини на суму 12,8 тисяч гривень. У тендері вказані магазин для кожного автомату описаного вище. Магазин для пістолету Форт, у документації відсутній.
У місті Вільногірськ функціонує Центр надання соціальних послуг. Він є ключовим закладом, що забезпечує соціальну підтримку мешканців громади. Його діяльність спрямована на допомогу людям, які […]
Вільногірський ліцей №2 опублікував тендери на закупівлю обладнання для проведення уроків із “Захисту України”. Загальна вартість склала 1,3 мільйона гривень. Редакція Вільногірськ IN.UA проаналізувала тендери […]
Допомога стала можливою за підтримки благодійного фонду “Даруємо можливість” та волонтерки Тамари Назарової. Завдяки їй та місцевій волонтерці Інні Середі притулок “Добрі лапи” отримав необхідну […]
У багатьох містах України проводяться Андріївські вечорниці, що приурочені до свята Апостола Андрія Первозванного. 13 грудня традиційні гуляння проведуть і у Вільногірську. Організатори запрошують всіх […]
12 грудня у Вільногірську буде застосовано графік погодинних відключень для стабілізації ситуації у регіоні. Про погодинні графіки відключень у Вільногірську редакція Вільногірськ IN.UA повідомляє з […]