Як психологічно підготувати майбутніх першачків до школи: поради психолога

Олександра Зоз 10:00, 23 Березня 2024
Поради батькам
Поради батькам майбутніх першокласників/ фото Вільногірськ IN.UA

Психологічна готовність малечі до школи важлива для плідного навчання. Починати говорити з дитиною про школу психологи радять заздалегідь, щоб знизити навантаження на нервову систему на початку навчального року. 

Як говорити з дітьми про школу та як підготувати психіку малечі до навчання розповів Вільногірськ IN.UA психолог Олександр Зінченко.

Поради батькам майбутніх першокласників

Психологічна готовність дитини до школи — важливий показник для сумлінного навчання. Зазвичай українські діти йдуть у перший клас в шести років, проте можуть йти й з семи, бо психологічний та фізіологічний розвиток у кожного індивідуальний. 

Вільногірський психолог Олександр Зінченко каже, якщо дитина не досягла необхідного рівня розвитку, їй буде складно інтегруватися у школі.  

Зверніть увагу на розвиток дитини. Немає нічого поганого, щоб відвести дитину до першого класу на рік пізніше. Психологічне здоров’я важливіше.

Олександр Зінченко // психолог

Перед тим як віддавати дитину у перший клас, необхідно звернути увагу на такі ознаки розвитку:

  • дитина знає своє повне ім’я та прізвище, імена батьків і бабусь з дідусями;
  • дитина знає пори року, орієнтується у місяцях та днях тижня;
  • дитина впевнено називає навколишні предмети: меблі, посуд, тварини, рослини;
  • розрізняє кольори та відтінки;
  • розбиратися в напрямках: праворуч, ліворуч, вниз, вверх;
  • знає основні фігури: круг, квадрат, прямокутник, трикутник, овал.

Фізіологічними ознаками готовності до школи можуть бути:

  • зміна п’яти зубів на кореневі;
  • міцний імунітет;
  • дитина може дістати рукою до мочки протилежного вуха через голову;
  • вміє грати з м’ячем — кидати та ловити;
  • добре розвинена дрібна моторика — дитина вміє зав’язувати шнурки та застібати ґудзики;
  • помітний різкий «стрибок» у рості.

Як підготувати дітей до можливих складнощів у школі

Починати готувати дітей до школи та правил, яких дітям доведеться дотримуватися, необхідно заздалегідь. Часто навесні у школах проводять спеціальні підготовчі заняття для майбутніх першокласників. Якщо такі відвідувати не вдається, психолог радить займатися з дітьми вдома. 

У школі діти стикнуться з певними правилами та труднощами, проте батькам важливо створити позитивне уявлення про школу у своїх дітей, щоб їх навчання у майбутньому приносило задоволення та користь.

Олександр Зінченко радить батькам гру у школу. 

Діти у віці 5-6 років пізнають світ через гру, тому ефективніше буде пояснити щось за допомогою гри. Грати можна за допомогою іграшок, або сюжетно рольової гри, як-то школа для тваринок. В процесі гри ви м’яко зможете ввести в сюжет ситуації, до яких ви хочете підготувати вашу дитину. Крім того, ви зможете дослідити на скільки дитина готова до навчального процесу. В сюжет гри рекомендую вводити змагальні елементи, тим самим навчити дитину вигравати й програвати, іноді бути найкращою, а іноді розуміти, що їй не вистачало прикладених зусиль.

Олександр Зінченко // психолог

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

Українська молодь може взяти участь у програмі обміну з Литвою

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 13:15, 2 Квітня 2025
Обмін досвідом між молоддю / фото ілюстративне, Pexels

Міністерство молоді та спорту України розпочало прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у межах українсько-литовського молодіжного обміну. Програма обміну реалізується відповідно до Угоди між урядами України та Литви про створення Комітету Ради обмінів молоддю.

Про це повідомляє Міністерство молоді та спорту України.

Програма обміну

Головною метою обміну є активізація співпраці між молоддю обох країн задля зміцнення дружніх відносин. До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові організації, що працюють з молоддю, серед яких:

  • інститути громадянського суспільства;
  • заклади освіти;
  • комунальні установи.

Один проєкт може тривати не менше п’яти та не більше десяти календарних днів, не враховуючи дні приїзду і від’їзду учасників підготовчого етапу та підготовчого візиту.

Участь у проєктах можуть брати особи віком від 14 до 35 років. Кількість учасників проєкту має становити не менше 10 та не більше 15 осіб з кожної країни, у тому числі принаймні один супроводжуючий чи керівник групи.

Заявки приймаються до 20 квітня 2025 року. Детальна інформація про умови конкурсу доступна за посиланням. Додаткові питання можна поставити, звернувшись до управління молодіжної політики Мінмолодьспорту за телефоном: 044 246 62 36.

Читайте також:

Підписуйтесь

НБУ скасовує ліміт у 150 тисяч гривень на перекази “з картки на картку”

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 10:45, 2 Квітня 2025
обмеження
Переказ коштів / фото ілюстративне, Pexels

Національний банк України вирішив не продовжувати обмеження в 150 тисяч гривень на місяць для вихідних переказів між фізичними особами в межах одного банку.

Про це повідомляє Національний банк України.

Як зазначили в НБУ, ці обмеження стимулювали роботу над комплексними рішеннями, які були спрямовані на мінімізацію використання платіжної інфраструктури в протиправній діяльності. За час дії обмежень:

  • зменшилась кількість підозрілих переказів ;
  • банки приділили більшу увагу до проблеми так званих “дропів” — людей, які за гроші дозволяють використовувати свої рахунки для сумнівних операцій;
  • банки створили власні правила безпеки.

“Минулого року ми фіксували аномальний сплеск обсягу переказів між рахунками фізосіб, який наразі знизився внаслідок введення регуляторних обмежень, комунікації НБУ, що звернула увагу ринку на проблему дропів, та впровадження Меморандуму”, – зазначили фахівці НБУ.

Читайте також:

Підписуйтесь

Українська молодь може взяти участь у програмі обміну з Литвою

Міністерство молоді та спорту України розпочало прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у межах українсько-литовського молодіжного обміну. Програма обміну реалізується відповідно до Угоди між […]

13:15, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

НБУ скасовує ліміт у 150 тисяч гривень на перекази “з картки на картку”

Національний банк України вирішив не продовжувати обмеження в 150 тисяч гривень на місяць для вихідних переказів між фізичними особами в межах одного банку. Про це […]

10:45, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

Україна отримала €3,5 млрд від ЄС у рамках “Ukraine Facility”: на що підуть гроші?

Україна отримала 3,5 млрд євро від Європейського Союзу в межах інструменту “Ukraine Facility”. Транш складається з пільгового фінансування у розмірі 3,1 мільярда євро та грантової […]

09:30, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

Зростання ВВП України у 2024 році: які галузі стали рушійною силою економіки

За підсумками 2024 року валовий внутрішній продукт (ВВП) України зріс на 2,9% порівняно з попереднім роком. Номінальний ВВП за рік склав 7658,7 мільярда гривень. Про це повідомляє […]

10:39, 01.04.2025 Дмитро Бойцун
Погода

Перші дні квітня: якою буде погода у Вільногірську цього тижня

Згідно з прогнозом погоди у Вільногірську, протягом тижня з 31 березня до 6 квітня, погода обіцяє бути хмарною, з частими опадами. Температура протягом тижня коливатиметься […]

09:30, 31.03.2025 Дмитро Бойцун