Нагадаємо, Програма медичних гарантій покриває повну вартість цих досліджень за рахунок державного бюджету. Це дозволяє пацієнтам отримати необхідну діагностику без фінансових витрат.
Подати документи можна дистанційно через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.
Для цього наймач у своєму особистому кабінеті заповнює онлайн-форму заяви та договору найму, додає копії необхідних документів (за бажанням) та зберігає їх у системі.
Після цього документи стають доступними наймодавцю, який у своєму особистому кабінеті підтверджує правильність даних та підписує їх кваліфікованим електронним підписом (КЕП).
Далі свою електронну підпис накладає наймач, після чого документи надходять на розгляд до Пенсійного фонду України.
Нагадаємо, жінки, яка мають статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО), має право на отримання субсидії на оренду житла навіть у випадку, якщо її чоловік, який не має статусу ВПО, проживає в іншій області України.
Перша у 2025 році хвиля подачі заяв на отримання грантів для ветеранів визначила 19 переможців, серед яких 15 учасників бойових дій та 4 члени їхніх родин. Загалом вони отримають майже 10 мільйонів гривень на започаткування або розвиток власної справи.
З моменту запуску ветеранського компонента державної програми “Власна справа” гранти вже отримали 1178 ветеранів та членів їхніх родин. Загальна сума фінансування склала 553 мільйони гривень.
Понад половина (57%) грантоотримувачів — це учасники бойових дій, решта 43% — другі з їхнього подружжя. Найпоширенішим розміром гранту є сума до 500 тисяч гривень.
Найбільше коштів підприємці спрямовують на розвиток бізнесу у сфері переробної промисловості, а також в оптову та роздрібну торгівлю. Реалізація цих проєктів дозволить створити понад 2000 робочих місць у всіх регіонах України.
У першій хвилі 2025 року 14 переможців отримають гранти розміром до 500 тисяч гривень, троє – до 250 тисяч, ще двоє – до 1 мільйона гривень. Найбільша кількість грантоотримувачів зареєстрована у Львівській та Івано-Франківській областях, а також у місті Києві. Найпопулярніші напрями для ведення бізнесу серед переможців — переробна промисловість, тимчасове розміщення та організація харчування.
“Власна справа” для ветеранів
Програма передбачає, що учасники бойових дій, люди з інвалідністю внаслідок війни, другі з їхнього подружжя, а також другі з подружжя загиблих захисників можуть отримати гранти у таких розмірах:
до 250 тисяч гривень, до 500 тисяч гривень або до 1 мільйона гривень — для ветерана за умови створення одного, двох або чотирьох робочих місць відповідно;
до 250 тисяч гривень або до 500 тисяч гривень — для другого з подружжя ветерана або загиблого захисника за умови створення одного або двох робочих місць.
Для отримання гранту від 500 тисяч до 1 мільйона гривень ветеран має бути зареєстрованим як фізична особа-підприємець щонайменше 12 місяців. Також такий грант надається за умови співфінансування, де 70% вартості покриває держава, а 30% підприємець інвестує власними коштами.
Внутрішньо переміщені особи, які орендують житло, можуть отримати субсидію навіть у випадку, якщо власник помешкання перебуває за кордоном. Як подати заяву читайте у матеріалі Вільноногірськ.IN.UA. […]
Перша у 2025 році хвиля подачі заяв на отримання грантів для ветеранів визначила 19 переможців, серед яких 15 учасників бойових дій та 4 члени їхніх […]
Статистика охоплює програми “Зимова єПідтримка” та “Національний кешбек” з 25 жовтня 2024 року по 1 лютого 2025 року. Загальна сума коштів, витрачених українцями за цей […]
Грант можна отримати в рамках програми “Підтримка енергостійкості мікро- та малих підприємств України”. Фінансову підтримку українських підприємців надає Норвезька агенція з розвитку співробітництва (NORAD) та […]
Військовослужбовці ЗСУ мають право на житлове забезпечення та компенсацію витрат за оренду житла. У 2025 році розмір виплат залежить від регіону, а процедура подачі документів […]