Формування у дитини впевненості в собі багато в чому залежить від того, як із нею спілкуються батьки. Саме тому психолог Олександр Зінченко радить батькам дітей звертати увагу на свою поведінку.
Рекомендаціями, які допоможуть виховати впевнену дитину, поділився з Вільногірськ IN.UA практичний психолог Олександр Зінченко.
Впевненість в собі: як розвинути її у дитині
Впевненість — не означає ідеальність. Це означає – дозволити собі помилятись, просити про допомогу та підтримку без почуття сорому, робити те, що страшно, бо відчувати страх так само природно, як відчувати радість.
Олександр Зінченко радить батькам дітей звертати увагу на такі прояви свого піклування:
- не допомагати, поки дитина не попросила допомоги сама;
«Я помічаю, що батьки спішать своїм дітям на допомогу, коли бачать, що щось не виходить. Таким чином виховується безпорадність, залежність від оточення і невміння просити про допомогу. Самостійне виконання завдань змушує дитину до творчого мислення», — каже психолог.
- допомагаючи — пояснюйте;
«Коли дитина попросила про допомогу, не беріться самі робить, а підкажіть дитині, як виконати завдання», — зазначає Зінченко.
- не критикувати, а хвалити;
Психолог каже, дитині необхідно вказувати на її успіхи та пояснювати, чому саме вона молодець.
- підтримка інтересів;
«Заохочуйте дитину розвивати свої захоплення й таланти. Коли вона робить те, що їй подобається і в чому вона відчуває себе впевненою, це допомагає підвищити її самооцінку», — радить психолог Олександр.
Такі правила допоможуть батькам зробити своїх дітей більш впевненими в собі. Варто пам’ятати, що почуття впевненості можна розвинути, проте шлях не завжди може бути швидким та легким.
Читайте також: