Важливо

7 книг для саморозвитку

Вікторія Пасайлюк 17:03, 22 Червня 2024
Книги для саморозвитку / фото Pinterest

Всі психологічні та мотивуючі статті в один голос твердять суспільству, про те, який важливий саморозвиток для людини. Для цього є навіть окремі книги на різну тематику. Пропонуємо 7 таких книг, а ви вирішете, допомагають вони, чи ні.

Книги для саморозвитку: ТОП-7

Магія ранку. Розпочати цю підбірку було б логічним з книги про ранок. В ній говориться про важливість ранкового пробудження і як це впливає на день, а відповідно — на життя.

Витончене мистецтво забивати на все. Книга навчає, як не сприймати все близько до серця і чому важливо інколи «забити» на все і всіх.

Не ний. Напевно після того, як навчитеся «забивати на все» потрібно навчитися «не нити». Або навпаки. Основна ідея книги в тому, що потрібно приймати ситуацію, як вона є, і не скаржитися. Інакше ви притягуєте ще більше негативу у своє життя.

Іди туди, де страшно. Книга розповідає, що те, чого ти боїшся найбільше — те що тобі потрібно. Бо це вихід з зони комфорту, а вихід із зони комфорту — це шлях про самовдосконалення. Тут описана покрокова інструкція, як переборювати свої соціальні страхи.

Купи собі той довбаний букет. Авторка на своєму прикладі розповідає, як вийти із соціальної ями та почати жити. А ще — як перевищувати своїх осікувань до людей. «Поведінкою, виразами, словами та увагою люди щодня показують тобі, ким вони є» — цитата з книги.

Ніколи не їжте наодинці. Крута книга про те, як важливе оточення та корисні знайомства. Також автор надає приклади з життя та поради, як заводити нових корисних знайомих та друзів. Для бізнесу книга саме те.

Найбагатша людина Вавилону. За допомогою повчальних притч автор розповідає основні правила фінансової грамотності та як примножувати свій капітал. Дуже прості, на перший погляд, приклади, проте ефективні.

Насправді, поки ви самі не вирішите змінювати своє життя, жодна книга не допоможе. Бажаємо успіхів на шляху до самовдосконалення.

Читайте також:

Підписуйтесь

Гранти від держави: від 15 тисяч отримають студенти на навчання

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 18:30, 16 Вересня 2024
Державний грант на навчання
фото ілюстративне / Pexels

Цьогоріч абітурієнти, які здобуватимуть вищу освіту на контрактній основі, можуть отримати державний грант, що частково покриває вартість навчання. Що це? Та хто може отримати?

Про це повідомляє Міністерство освіти й науки України.

Такий проєкт — це можливість для абітурієнтів, які здобуватимуть першу вищу освіту за контрактом, отримати від 15 тисяч гривень на рік для покриття частини вартості навчання. 

Зазначимо, умови для вступу на бюджет не змінилися. Держава повністю оплачує навчання.

Для отримання гранту абітурієнт повинен: 

  • Вступати на бакалавра (або магістра медичного, ветеринарного, фармацевтичного спрямування) після школи або коледжу;
  • Вступати на денну або дуальну форму навчання на контракт;
  • Мати результати НМТ з будь-яких двох предметів: з оцінками не менше ніж 150 балів (грант першого рівня у розмірі 15 тисяч гривень) або не менше ніж 170 балів (грант другого рівня у розмірі 25 тисяч гривень).

Студенти першого року навчання можуть подати до МОН заяву встановленої форми про надання державного гранту через мобільний застосунок Дія з 15 вересня до 31 жовтня 2024 року.

Що потрібно для отримання грантів? Детальна інструкція:

  • Щоб подати заявку на отримання державного гранту, вступники мають визначитися з пріоритетним закладом освіти та вибрати відповідну освітню програму через свій електронний кабінет вступника. 
  • Якщо вступник/-ця відповідає умовам для отримання гранту, тоді отримає відповідне повідомлення у своєму електронному кабінеті. 
  • Після успішного зарахування на бажану програму, студент/-ка має подати заяву на грант через свій електронний кабінет в Єдиній державній електронній базі освітньої інформації (ЄДЕБО) в період з 15 вересня до 31 жовтня 2024 року. 
  • Обробивши заяву, студента/-ку поінформують про призначення гранту на перший рік навчання із зазначенням відповідної суми. Зазначимо, що грант надається на весь термін навчання, проте виплати проводитимуть двічі на рік.
  • Після схвалення вашої грантової заявки потрібно буде через мобільний застосунок «Дія» пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію; обрати в мобільному застосунку “Дія” послугу з отримання гранту. Далі необхідно відкрити в одному з банків України рахунок зі спеціальним режимом використання для зарахування гранту.
  • Якщо вступник/-ця є неповнолітнім/-ньою, то запит на отримання державного гранту подає один із батьків або законних представників. Кошти, отримані у формі гранту, можуть бути використані лише для оплати навчання в ЗВО, з яким підписано відповідний контракт.

«Нова система фінансування – це про принцип «гроші ходять за студентом». Так абітурієнти отримають більше свободи у виборі майбутньої професії, адже орієнтуватимуться на власні бажання, а не наявність бюджетних місць в університеті. З іншого боку, такий підхід стимулюватиме конкуренцію за вступників між ЗВО. У довгостроковій перспективі це сприятиме покращенню якості освіти, професійному розвитку викладачів, розвитку науки та інновацій. Це революційний крок для української системи вищої освіти», – зазначив Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації.

Крім того, розмір гранту може бути вищий, в залежності від обраної спеціальності та галузі знань. Коефіцієнти для яких надали в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

Поки проєкт є тестовим. Його робота дасть можливість запроваджувати державні гранти вже на законодавчому рівні. 

Читайте також:

Підписуйтесь

Програма «Доступні ліки»: які медичні препарати можуть отримати ВПО

Буянова Єва 16:35, 15 Вересня 2024
ліки/фото ЗМІСТ

Ліки відіграють критичну роль у збереженні та поліпшенні здоров’я людини, забезпечуючи ефективні засоби для лікування хвороб, полегшення симптомів і профілактики захворювань. Тож, які медичні препарати можуть отримати внутрішньо переміщені особи безкоштовно або з частковою доплатою читайте далі. 

Про це повідомляє Департамент охорони здоровʼя.

Які ліки можна отримати:

• для лікування серцево-судинних захворювань (зокрема, профілактика інсультів та інфарктів)

• лікування цукрового і нецукрового діабету, діабету 2 типу

• препарати інсуліну

• медичні вироби для визначення рівня глюкози в крові (тест-смужки)

• проти хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів (астма)| проти розладів поведінки і психіки, епілепсії

• імуносупресивні препарати для лікування осіб у посттрансплантаційному періоді

• опіоїдні анальгетики (знеболювальні для паліативних пацієнтів з онкологією)

•для лікування хвороби Паркінсона

Знайти повний перелік можна за посиланням.

Знайти аптеку з «доступними ліками» можна за номером контакт-центру НСЗУ: 16-77. Оператори відповідають на дзвінки з 9:00 до 18:00 в робочі дні (у п’ятницю до 16:45). В інший час спрацьовує автовідповідач, який може надати відповіді на більшість питань. 

Аптеки, які беруть участь у програмі можна впізнати за наліпкою «Тут є «доступні ліки», а ті, де можна отримати інсулін – «+Інсулін».

Також шукати аптеку можна за допомогою  електронної мапи.

Читайте також:

Підписуйтесь

Гранти від держави: від 15 тисяч отримають студенти на навчання

Цьогоріч абітурієнти, які здобуватимуть вищу освіту на контрактній основі, можуть отримати державний грант, що частково покриває вартість навчання. Що це? Та хто може отримати? Про […]

18:30, 16.09.2024 Бойцун Дмитро

Програма «Доступні ліки»: які медичні препарати можуть отримати ВПО

Ліки відіграють критичну роль у збереженні та поліпшенні здоров’я людини, забезпечуючи ефективні засоби для лікування хвороб, полегшення симптомів і профілактики захворювань. Тож, які медичні препарати […]

16:35, 15.09.2024 Буянова Єва

Артснаряди калібру 155-мм: в Україні стартувало власне виробництво

Артснаряди та їх виробництво стане кроком до посилення обороноздатності країни та зменшення залежності від імпортних постачань. Новий проєкт допоможе не лише підвищити ефективність артилерійських підрозділів, […]

14:30, 15.09.2024 Буянова Єва

Що почитати вільногірцям восени: топ-5 книжок для настрою 

Осінь – ідеальний час для читання, коли прохолодні вечори просякнуті затишком, а література стає найкращим супутником. Ми зібрали для вас добірку осінніх книжок, які допоможуть […]

12:30, 15.09.2024 Буянова Єва

Срібні та золоті медалі кануть у небуття: Верховна рада пропонує позбутися радянського досвіду

Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій рекомендував скасувати вручення золотих та срібних медалей випускникам шкіл. Більше уваги має приділятися якісному навчанні учнів […]

16:38, 14.09.2024 Буянова Єва