Важливо

З вересня 2024 року у Вільногірську не будуть приймати заяви на компенсації за розміщення переселенців за програмою «Прихисток»

Олександра Зоз 16:48, 21 Серпня 2024
Компенсація за програмою «Прихисток»
Компенсація за програмою «Прихисток»/ фото capital-ukraine

Через обмежений бюджет на програму, з вересня 2024 року у Вільногірську перестануть приймати заяви на компенсаційні виплати власникам житла за тимчасове розміщення переселенців. Про це Вільногірськ IN.UA повідомили в управлінні архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства Вільногірської міської ради.

Більше — у матеріалі Вільногірськ IN.UA

«Прихисток»: хто має право на отримання компенсаційних виплат за програмою

Відповідно до постанови Кабміну №333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб», українці можуть отримувати виплати. Розраховувати на них можуть ті люди, які прихистили у себе у квартирі або будинку переселенців на безоплатній основі.

Щоб отримати ці виплати жителям Вільногірська потрібно щомісяця з 1 по 5 число звертатися із заявою до центру надання адміністративних послуг, повідомили Вільногірськ IN.UA в управлінні архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства Вільногірської міської ради. Потім управління узагальнює зазначену у заявах інформацію та до 12 числа місяця відправляє дані до Дніпропетровської обласної військової адміністрації. 

Втім, з вересня 2024 року у Вільногірську не прийматимуть заяви на компенсації. Це пов’язано з тим, що бюджет на виплати у 2024 році обмежений. За даними УАКБ та ЖКГ, Міністерство фінансів опрацьовує питання про затвердження окремої бюджетної програми на 2025 рік.

Офіційна відповідь УАКБ та ЖКГ на запит редакції Вільногірськ IN.UA
Офіційна відповідь УАКБ та ЖКГ на запит редакції Вільногірськ IN.UA/ скріншот

Сума компенсації у межах проєкту

Сума виплат розраховується з урахуванням кількості розміщених переселенців та кількості днів їх проживання у квартирі чи будинку.

За програмою «Прихисток» передбачена компенсація витрат власникам житла у розмірі 14,77 гривні на день за розміщення одного переселенця. 

Так, за розміщення однієї людини власник житла отримає близько 450 гривень на місяць.

Компенсації надаються за безоплатне розміщення ВПО. Стягнення орендної плати з переселенців за житло, власник якого отримує компенсацію у межах проєкту «Прихисток», є порушенням.

Відшкодування не надається за розміщення людей, з якими власники житла пов’язані родинними відносинами (чоловік, дружина, батько, мати, діти, онуки, зокрема повнолітні).

У разі виявлення таких випадків порушень Мінреінтеграції просить повідомляти до органів місцевої влади, відповідних військових адміністрацій або на гарячу лінію міністерства за номером 15-48.

Читайте також:

Підписуйтесь

Зламав 10 тисяч електронних поштових скриньок: у Кам’янському викрили хакера

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 18:45, 19 Вересня 2024
Мешканця з Кам'янського затримали
розслідування / фото Національна Поліція

Кіберполіцейські викрили 25-річного мешканця з Кам’янського, який викрадав та продавав персональні та фінансові дані потерпілих. Паролі підбирав, за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення, у мережі. 

Про це повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України.

З початку 2024 року чоловік, за допомогою шкідливого програмного коду, зламував сервери різноманітних вебресурсів, зокрема сайтів знайомств. Таким чином, отримував списки електронних пошт користувачів.

Надалі зловмисник здійснював вхід до акаунтів користувачів, які не були захищені двофакторною автентифікацією. Він отримував інформацію, необхідну для доступу до криптогаманців жертв і привласнював їх віртуальні активи. З «відпрацьованих» акаунтів зловмисник формував бази даних для продажу у даркнеті.

Слідчі повідомили чоловіку про підозру за статтею 361 (Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж), та статтею 361-2 (Несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в компʼютерах) Кримінального кодексу України.

Для мешканця з Кам’янського обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави. Йому загрожує до 15 років увʼязнення.

Читайте також:

Підписуйтесь

Стерилізація тварин: вільногірські волонтери просять про допомогу

Наталія Філоненко 17:21, 19 Вересня 2024
Стерилізація тварин
Стерилізація тварин / Фото Вільногірськ IN.UA

 24-26 вересня планується стерилізація домашніх та безпритульних домашніх. Охочих дуже багато. Тому потрібна допомога людей, які вміють робити уколи, інформувати господарів та вести облік.

Більше на Вільногірськ IN.UA

Стерилізація тварин

Вільногірські волонтери просять небайдужих містян долучитися до бюджетної стерилізації тварин і допомогти громадській організації

«Нам на допомогу потрібно, як мінімум четверо людей, а саме відповідальних та розумних. Ба більше, щоб могли комунікувати з людьми. За ці три дні буде шалений графік. Тому буде важко», – повідомила зоозахисниця у Вільногірську Вікторія Кукса. 

Обовʼязки  волонтерів:

  • Реєстрація тварин;
  • Комунікація з опікунами;
  • Обробка швів та одягання попон;
  • Надання пояснень опікунам тварин.

Стерилізуватимуть домашніх та безхатніх тварин 24-26 вересня. 

Орієнтовна адреса: вулиця Устенка 31, в приміщенні минулої аптеки.

Графік: з 9:00 до 16:00 години. 

Що мають знати господарі перед стерилізацією тварин

  • Стерилізація тварин віком від 5-6 місяців до 6 років
  • Тварини повинні бути здоровими, без хронічних захворювань або симптоматичних проблем.
  • Не приймаються породисті тварини з генетичними та фізіологічними вадами, а також ті, що мають ожиріння вище середнього рівня.
  • Кішки повинні бути у переносках, собаки — на повідках.
  • Власники повинні мати одноразову медичну пелюшку для тварини.

Вартість бюджетної послуги залежить від ваги, оплачуються власниками для покриття витрат на матеріали. Безхатніх тварин стерилізують безплатно.

Що не входить у бюджетну стерилізацію

Собаки та коти. 

За них громадська організація бере окрему плату. 

  • Кішка — 100 грн.
  • Кіт — 400 грн.
  • Собака — від 200 грн, залежно від ваги.
  • Пес — від 500 грн, залежно від ваги.

Додаткову інформацію можна дізнатися за телефоном 099 452 51 98

Запис на стерилізацію можна здійснити  онлайн.

Читайте також:

Підписуйтесь

Зламав 10 тисяч електронних поштових скриньок: у Кам’янському викрили хакера

Кіберполіцейські викрили 25-річного мешканця з Кам’янського, який викрадав та продавав персональні та фінансові дані потерпілих. Паролі підбирав, за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення, у мережі.  Про […]

18:45, 19.09.2024 Бойцун Дмитро
Стерилізація тварин

Стерилізація тварин: вільногірські волонтери просять про допомогу

 24-26 вересня планується стерилізація домашніх та безпритульних домашніх. Охочих дуже багато. Тому потрібна допомога людей, які вміють робити уколи, інформувати господарів та вести облік. Більше […]

Гранти на стартап для ВПО: у Дніпрі проведуть безкоштовні уроки для молоді

Програма 5-денного курсу складається з занять, наповнених теорією, воркшопами та практичними завданнями. Участь може взяти молодь серед ВПО від 18 до 24 років. Про це […]

15:30, 19.09.2024 Бойцун Дмитро

Чеська Республіка відновлюватиме інфраструктуру Дніпропетровщини після закінчення війни

У пріоритеті Праги відразу три галузі відновлення Дніпропетровщини – генерація енергії, водопостачання та сфера охорони здоров’я. Діятиме робоча група, яка працюватиме з проектами відбудови. На […]

14:00, 19.09.2024 Бойцун Дмитро

Павлоград та Синельникове виключили зі списку на перейменування: Верховна Рада ухвалила постанову

У постанові йдеться про перейменування 327 населених пунктів. З проєкту вилучили населені пункти, зокрема Південний, Южноукраїнськ, Павлоград, Синельникове, Первомайськ. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.  […]

12:30, 19.09.2024 Бойцун Дмитро