Вільногірськ долучився до донорства: кожен мілілітр на вагу життя 

Наталія Москаленко 12:23, 10 Жовтня 2024
Донорський день у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA
Донорський день у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA

Сьогодні, 10 жовтня, у Вільногірську відбувся донорський день, що зібрав чимало небайдужих жителів. Збір крові організували працівники КП “Дніпропетровська обласна станція переливання крові” з Кам’янського у лікарні Вільногірська.

Більше на Вільногірськ IN.UA.

Як проходив донорський день у Вільногірську

Вільногірець Сергій Напара, дізнавшись про донорський день, одразу вирушив до лікарні. Це не перший раз, коли він стає донором, і щоразу Сергій готується до здачі крові з усією відповідальністю, усвідомлюючи, наскільки важливим є кожен мілілітр для тих, хто потребує допомоги. 

“У мене брат на фронті. І я побачив, що треба військовим кров. Та і мама підтримала мене, щоб я пішов здавати. Вона хворобою Боткіна переболіла, не може здавати. А я прийшов. Це вже третій раз”, – житель Вільногірська Сергій Напара.  

Підтримує Сергія і Тетяна. Раніше вона прийшла зі знайомою, щоб здати кров, а тепер регулярно відвідує донорські акції самостійно. Її рішення стало результатом усвідомлення важливості донорства, і тепер Тетяна активно пропагує цю ініціативу серед друзів і родичів, заохочуючи їх приєднуватися до благородної справи.

“У мене друга позитивна група крові. Діло маленьке, але може комусь допоможуть мої 200 мілілітрів крові. У наш час це потрібно”, – жителька Вільногірська Тетяна. 

У Вільногірську є чимало почесних донорів, які регулярно здають кров. Дмитро отримав це звання ще у 2018 році, і сьогодні він здійснив вже 69-ту здачу. 

“По 450 мілілітрів кожного разу. Є можливість – допомагаю пораненим та і просто людям”, – Дмитро.

А Сергій сьогодні теж прийшов поділитися кров’ю. Точну кількість своїх здач він не називає, адже давно збився з рахунку. Каже, десь 30-та. Він регулярно відвідує донорські акції, починаючи ще до повномасштабного вторгнення.

“Я вже й не пам’ятаю, скільки разів здавав. Часто ходжу, допомагаю. Сьогодні з другого разу взяли кров, бо не могли знайти вену. Чекав ще 40 хвилин і знову зайшов до кабінету,” – ділиться враженнями Сергій.

Всього 35 людей здали кров на потреби лікарень регіону. Серед донорів – жителі Вільногірська, переселенці, гості міста.

“Сьогодні здали кров як чоловіки, так і жінки, на рівні. Минулого разу було 39 людей, сьогодні на 4 донора менше. Медичні заклади потребують крові, тому можна приходити і здавати не лише у донорські дні,” – зазначила працівниця КП “Дніпропетровська обласна станція переливання крові” з Кам’янського Ольга Савеліївна.

Поради донорам

Нагадаємо, що ті, хто захотів приєднатися до допомоги мають підготуватися до здачі крові. Ми писали, що їжа або медикаменти, спожиті донором перед здачею крові, мають особливе значення. 

Медики кажуть, бути донором крові корисно. У донорів кращий баланс холестерину і нижчий його загальний рівень — менша ймовірність серцево-судинних хвороб. У донорів менше проявів запалення та вищий так званий антиоксидантний статус, тобто їхній організм краще знешкоджує вільні радикали. Донору регулярно і безоплатно роблять аналізи на гемоглобін, ВІЛ, гепатити B та C і сифіліс.

Кому потрібна донорська кров та її компоненти

Наразі донорської крові потребують військові шпиталі, які надають допомогу захисникам та захисницям України.

Крім того, кров потрібна:

  • пологовим будинкам;
  • хірургічним відділенням;
  • опіковим центрам;
  • онкологічним відділенням;
  • пацієнтам, які мають захворювання крові;
  • людям із хронічними недугами, для яких компоненти крові є життєво необхідними.

Читайте також:

Підписуйтесь

Новий маркетплейс від monobank: коли відкриття

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 15:30, 18 Жовтня 2024
платіжна картка / фото Monobank

Запуск маркетплейсу під назвою “Market by mono” запланований на 21 жовтня. На старті проєкту там будуть представлені три категорії: ґаджети, смартелектроніка та компʼютерна техніка.

Про це розповів бізнесмен та співзасновник monobank Олег Гороховський.

За словами Гороховського, клієнти зможуть придбати техніку без переплат та прихованих тарифів за програмою «Покупка частинами». Маркетплейс обіцяє покупцям те, що вони очікують від сервісу – простоту, впевненість, економію часу та гарне ставлення до себе.

Для партнерів маркетплейсу підготовлені особливі тарифи, як заявив бізнесмен, які в 3-5 разів нижчі ніж в конкурентів, а рівень співпраці та підтримки має бути простим та без зайвих комунікацій.⠀

“Market by mono, так він називається, це наша спроба зробити щось особливе в e-commerce. Судити його суворо відразу, звичайно, не варто – він ще зовсім малюк і попереду довгий, складний шлях. Ми хочемо дати клієнтам те, що вони очікують від сервісу – простоту, впевненість, економію часу та гарне ставлення до себе”, – розповів бізнесмен та співзасновник monobank Олег Гороховський.

Нагадаємо, що monobank – це мобільний застосунок та спільний банкінг-проєкт Універсал Банку Сергія Тігіпка та IT-компанії Fintech Band. Повноцінно запущений у листопаді 2017-го. Позиціонує себе як перший мобільний банк в Україні без відділень.

Fintech заснували колишні топменеджери ПриватБанку, зокрема ексголова правління банку Олександр Дубілет і його син Дмитро. У серпні 2021 року Олег Гороховський заявив, що вартість monobank перевищила позначку понад $1 мільярд.

Читайте також:

Підписуйтесь

Новий цифровий центр запрацював у Вільногірську: подробиці

Наталія Москаленко 14:07, 18 Жовтня 2024
Освітній центр у Вільногірському ліцеї №4
Освітній центр у Вільногірському ліцеї №4 / фото Вільногірська міська рада

Освітній центр відкрився у Вільногірському ліцеї №4 завдяки підтримці міжнародних партнерів з Японії. Він створений для вивчення сучасних технологій і розвитку навичок, які є популярними у XXI столітті. Центр оснащений сучасною технікою, що дозволяє учням займатися робототехнікою, використовувати штучний інтелект і реалізовувати різноманітні проєкти.

Про це повідомляє Вільногірська міська рада.

У новому освітньому центрі в Вільногірському ліцеї №4 учні можуть здобувати знання та навички, які мають великий попит у XXI столітті. Тут вони можуть надолужувати освітні втрати, займатися робототехнікою, проводити дозвілля з користю, спілкуватися, міркувати, створювати нові проєкти та використовувати штучний інтелект.

Центр оснащено сучасними технологіями: планшетами, ноутбуками, 3D-принтером, наборами для робототехніки та інтерактивною панеллю. Також він забезпечений генератором і портативною зарядною станцією. Ремонт приміщення був проведений за кошти міського бюджету.

“Департамент соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської висловлю слова вдячності Японському агенству міжнародного співробітництва, Дніпропетровській обласній військовій адміністрації та Вільногірській міській раді Дніпропетровської області за створення сучасного цифрового освітнього центру”, – повідомили у Вільногірській міській раді.

Читайте також:

Підписуйтесь

Новий маркетплейс від monobank: коли відкриття

Запуск маркетплейсу під назвою “Market by mono” запланований на 21 жовтня. На старті проєкту там будуть представлені три категорії: ґаджети, смартелектроніка та компʼютерна техніка. Про […]

15:30, 18.10.2024 Бойцун Дмитро

Новий цифровий центр запрацював у Вільногірську: подробиці

Освітній центр відкрився у Вільногірському ліцеї №4 завдяки підтримці міжнародних партнерів з Японії. Він створений для вивчення сучасних технологій і розвитку навичок, які є популярними […]

Дніпропетровський фермер виростив гігантський гарбуз і встановив національний рекорд

Після офіційної реєстрації рекорду, гігантський гарбуз буде виставлений на аукціон. Кошти, отримані від продажу, будуть передані на потреби Збройних Сил України. Про це повідомляє керівниця […]

12:30, 18.10.2024 Бойцун Дмитро

Пожежі у Камʼянському та Нікополі цієї ночі: деталі

В Камʼянському загорілась квартира на п’ятому поверсі в дев’ятиповерховому житловому будинку. Із задимленого під’їзду рятівники вивели чотирьох мешканців. Про це повідомляє головне управління ДСНС Дніпропетровської […]

11:00, 18.10.2024 Бойцун Дмитро

В Україні 50 та 200 гривень зникнуть з обігу: деталі

З 1 листопада в Україні почнуть замінювати банкноти старого зразка на нові. Поступово вилучатимуть банкноти номіналом 50 та 200 гривень зразків 2003 – 2007 років. […]

09:27, 18.10.2024 Бойцун Дмитро