З Вільногірської міської ради пішли депутати: як пройшло голосування

Наталія Москаленко 14:00, 4 Листопада 2024
Депутатські повноваження / фото Вільногірськ IN.UA.

На 73-тій сесії Вільногірської міської ради свої депутатські повноваження склали п’ятеро народних обранців. Серед них – Олександр Бобошко, Валерій Бобошко, Володимир Лисенко, Юрій Мелащенко, Людмила Дроздіна.

Як голосували депутати – читайте на Вільногірськ IN.UA.

Депутати, які склали депутатські повноваження

Брати Олександр та Валерій Бобошко, які представляли політичну партію “Громадська сила”, склали мандати за власним бажанням. На відміну від своїх колег, їм вдалося завершити депутатські повноваження з першої спроби. 

“Зараз вирішується питання щодо двох осіб, які зайдуть після нас в депутатський корпус з нашої партії, обирають з чотирьох людей. Сподіваюсь це краще вплине на громаду, адже вони живуть у Вільногірську, зможуть відвідувати сесії, приймати важливі рішення. Бо я вже не живу в місті, як і брат мій.зазначив Вільногірськ IN.UA Олександр Бобошко. 

Юрій Мелащенко та Володимир Лисенко балотувалися до Вільногірської міської ради від політичної партії «Опозиційна платформа “За життя”. Депутатські повноваження склали через особисті обставини з другої спроби. Тепер у складі депутатського корпусу Вільногірської міської ради від цієї партії залишається лише одна представниця – Світлана Архипова. їхні посади залишаться вакантними до наступних виборів.

«Згідно з частиною 5 ст. 283 Виборчого кодексу України передбачається, що у разі вичерпання відповідного територіального виборчого списку черговість отримання мандата передається єдиному багатомандатному виборчому списку цієї ж організації партії. У разі вичерпання єдиного виборчого списку організації партії такий мандат залишається вакантним. Таким чином, партія ОПЗЖ втратила мандати, а отже заповнити вона раду не зможе, як і перерозподілити між іншими партіями тощо. Таким чином будуть вільні місця, доки не відбудуться вибори», – пояснює адвокат, медіаюрист ГО «Платформа прав людини» Євген Воробйов.

Людмила Дроздіна, депутатка від політичної партії «Пропозиція», також вирішила скласти свої повноваження за власним бажанням. Їй вдалося це зробити лише з третьої спроби. 14 серпня 2024 року вона подала заяву про складання депутатських повноважень. Людмила входила до складу постійної комісії з питань освіти, охорони здоров’я, культури, спорту, молоді, соціального захисту населення та зв’язків з громадськістю. Проте за 2023 рік вона відвідала лише 6 з 16 сесій міськради, а в 2024 році – жодної. Хто займе вакантне місце – невідомо.

Голосування депутатів за складання депутатських повноважень

За складання мандату депутати голосували декілька разів. Ми проаналізували 70, 72 та 73 сесії міськради. 

Голосуючи на минулому пленарному 72- му засіданні за вихід зі складу депутатів Людмили Дроздіної, депутати Віталій Федоренко (політична партія Блок Вілкула “Українська перспектива”) та Іван Буряк (політична партія “Пропозиція”) – утрималися, Світлана Архіпова (“Опозиційна платформа “За життя”) не голосувала взагалі. Разом з тим, про складання депутатських повноважень Лисенка та Мелащенка вони всі проголосували “За”.

Депутатські повноваження
Депутатські повноваження / Вільногірськ IN.UA.

Журналісти Вільногірськ IN.UA запитали депутатку Світлану Архипову про причини такого голосування.

“А я голосувала. Не знаю, мабуть, якась помилка сталася. У мене ще й пульт не працював. Треба дізнатися,” – відповіла депутатка Світлана Архипова.

Депутат Віталій Федоренко постійно утримувався під час голосування за складання депутатських повноважень Людмили Дроздіної. Журналісти запитали його, чому він проголосував за відставку депутатів, які регулярно виконували свої обов’язки, на відміну від Людмили Дроздіної.“А це немає значення, хто був чи не був. Я маю право голосувати так, як вважаю за потрібне, згідно з законом про місцеве самоврядування,” – відповів депутат Віталій Федоренко.

Читайте також:

Підписуйтесь

Росіяни вдарили по Кривому Рогу: що відомо про наслідки та травмованих

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 15:30, 21 Листопада 2024
росіяни вдарили по Кривому Рогу
постраждалі від удару / фото ДСНС

Вдень росіяни вдарили по Кривому Рогу. Внаслідок атаки пошкоджено адміністративну будівлю та житлові будинки. Наразі відомо про 17 постраждалих, серед яких 2 дітей. Десятеро з них вже госпіталізували.

Про це повідомляє голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул.

Очільник Ради оборони міста підкреслив, що в адміністративну будівлю влучила ракета. Аварійно-рятувальна операція триває.

У місті, окрім адмінбудівлі, пошкоджені 10 багатоквартирних будинків, 2 мікроавтобуси, легковик.

“Штаб допомоги людям розгортається. Людям постраждалих будинків видаватимуться необхідні будматеріали, комунальні бригади. Якщо необхідно – допомога з розселенням, приймаються заяви на матеріальну допомогу від міста”, – розповів Олександр Вілкул.

Внаслідок того, що росіяни вдарили по місту, 10 травмованих госпіталізовано до лікарні. Медики надають всю необхідну допомогу. Серед пацієнтів – жінка у «важкому» стані. У неї різані рани голови.

На місці працюють всі необхідні служби, зокрема психологи ДСНС надають постраждалим необхідну допомогу та підтримку.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вільногірськ вшановує героїв у День Гідності та Свободи

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 14:00, 21 Листопада 2024
фото Вільногірська міська рада

У Вільногірську біля пам’ятника воїнам АТО представники влади та громадськості зібралися, щоб вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні та загиблих у російсько-українській війні. Під час заходу присутні поклали квіти як символ скорботи та солідарності з українським народом, засвідчуючи свою відданість цінностям незалежності, свободи та гідності.

Про це повідомляє Вільногірська міська рада.

“Українці – сильна нація, здатна єднатися, боротися і навіть змінювати хід історії. Незламність, витримка і впевненість мільйонів — це фундамент вільного майбутнього України”, – зазначили у Вільногірській міській раді.

На заході зібралися небайдужі жителі громади, працівники бюджетних установ та активні містяни.

Раніше ми писали, що до Дня Гідності та Свободи, Національний музей Революції Гідності підготував інформаційні матеріали для ознайомлення населення з контекстом і значенням Майданів 2004 та 2013 років.

“Цього дня у 2004 та 2013 роках на столичний майдан Незалежності вийшли небайдужі громадяни. У листопаді 2004-го – щоб захистити своє право на чесні вибори. За дев’ять років – щоб обстояти свою гідність та європейське майбутнє України.”, – розповіли в музеї Революції Гідності.

фото Вільногірська міська рада

Що означає День Гідності та Свободи?

День Гідності та Свободи відзначається в Україні щорічно 21 листопада на честь подій, які стали символом боротьби за права людини, демократію та національну ідентичність. Це свято об’єднує два ключові періоди в історії країни – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013-2014 років.

Помаранчева революція 2004 року розпочалася після оголошення результатів другого туру президентських виборів, на яких було зафіксовано численні фальсифікації. Переможцем оголосили проросійського кандидата Віктора Януковича, що спричинило масові протести. Головним осередком опору став Майдан Незалежності у Києві, де тисячі людей виступили на підтримку проєвропейського кандидата Віктора Ющенка. Цей рух отримав назву Помаранчева революція. Внаслідок протестів Верховний Суд України ухвалив рішення про повторний тур виборів, де перемогу здобув Ющенко. На честь цих подій у країні було встановлено День Свободи.

Революція Гідності 2013-2014 років розпочалася з протестів, відомих як Євромайдан, після рішення уряду Миколи Азарова призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Протести переросли в масштабний громадський рух після жорстокого розгону мітингувальників спецпризначенцями «Беркут» у ніч на 30 листопада 2013 року. Це стало точкою неповернення, спричинивши масові акції, які набули характеру боротьби проти авторитарного режиму.

Революція завершилася втечею Януковича в лютому 2014 року. Однак за свободу України було заплачено велику ціну – під час протестів загинули понад 100 осіб, яких назвали Героями Небесної Сотні. Ці події стали символом боротьби за свободу, незалежність і гідність українців.

День Гідності та Свободи нагадує про ціну демократії та роль кожного громадянина у побудові незалежної держави.

Читайте також:

Підписуйтесь

Росіяни вдарили по Кривому Рогу: що відомо про наслідки та травмованих

Вдень росіяни вдарили по Кривому Рогу. Внаслідок атаки пошкоджено адміністративну будівлю та житлові будинки. Наразі відомо про 17 постраждалих, серед яких 2 дітей. Десятеро з […]

15:30, 21.11.2024 Бойцун Дмитро

Вільногірськ вшановує героїв у День Гідності та Свободи

У Вільногірську біля пам’ятника воїнам АТО представники влади та громадськості зібралися, щоб вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні та загиблих у російсько-українській війні. Під час заходу […]

14:00, 21.11.2024 Бойцун Дмитро

«Павло, попаси короову»: перша виставка художника з Кам’янського у Дніпрі

Виставка «Павло, попаси короову» Богдана Бучковського проходить у дніпровській галереї «Артсвіт» і представляє роботи, створені після початку війни. Вона висвітлює процес відновлення творчості митця та […]

12:30, 21.11.2024 Бойцун Дмитро

Ексгравець “Дніпра-1” може продовжити кар’єру в іспанській “Жироні”

Український воротар Владислав Крапивцов, який раніше грав за СК Дніпро-1, може продовжити свою кар’єру в іспанській «Жироні». 19-річний футболіст наразі проходить перегляд у команді, до […]

11:00, 21.11.2024 Бойцун Дмитро

Ранковий ракетний удар по Дніпропетровщині: є влучання та збиття

Сьогодні вперше російські війська завдали удару міжконтинентальною балістичною ракетою по Дніпру (поки що невідомого зразка) з району Астраханської області. Ворог завдав удару в промислове підприємство […]

09:30, 21.11.2024 Бойцун Дмитро