Кутя на Святвечір: традиційні рецепти та секрети приготування

Буянова Єва 10:30, 14 Грудня 2024
Кутя на Святвечір/ фото ілюстративне, Вікіпедія

Кутя – це не просто страва, а справжній символ Святвечора, який об’єднує родину за столом. Традиційна, з пшениці та маку, чи сучасна, з горіхами й медом, – кутя має свої секрети приготування, які передаються з покоління в покоління. У цій статті ви дізнаєтеся, як приготувати її так, щоб здивувати рідних і зберегти дух свята.

Редакція Вільногірськ.IN.UA зібрала 3 рецепти куті на Святвечір. 

Кутя в українській культурі

Кутя є найголовнішою стравою на різдвяному столі, з якої заведено розпочинати частування. Основою куті та головним інгредієнтом є зерно, яке символізує вічне життя і переродження, а символічне значення страви – вшанування предків. Проте сьогодні кутю готують не лише з пшениці, а існує багато альтернатив. 

Рецепт традиційної куті

Інгредієнти:

  • 200 грамів пшениці; 
  • 100 грамів маку; 
  • 100 грамів ізюму; 
  • 100 грамів волоських горіхів; 
  • 2 столові ложки цукру; 
  • мед; 
  • узвар; 
  • вода; 
  • сіль.

Приготування:

Промиту пшеницю замочити на кілька годин, а потім зварити до готовності у підсоленій воді у співвідношенні 1:2.

Мак промити через дрібне сито, залити окропом, проварити приблизно 15 хвилин, відцідити й ретельно розтерти до появи макового молочка. Додати цукор і перемішати, поки він повністю не розчиниться. Родзинки промити та запарити в гарячій воді на 10 хвилин. Волоські горіхи дрібно посікти.

З’єднати всі підготовлені інгредієнти та залити узваром, в якому попередньо розчинити мед.

Мак до куті/ фото ілюстративне, Вікіпедія

Рецепт куті з булгуру

Інгредієнти: 

  • 0,5 стакану булгуру; 
  • 600 мілілітрів булгуру; 
  • 50 грамів темних родзинок; 
  • 50 грамів маку;
  • 40 мілілітрів соняшникової рафінованої олії;
  • 70 грамів меду; 
  • 30 грамів мигдалю;
  • 50 грамів волоських горіхів; 
  • 3 грами солі. 

Приготування: 

Півсклянки булгуру ретельно промити та викласти на сито, щоб стекла зайва вода. У сотейнику з товстим дном розігріти 40 мілілітрів соняшникової олії, додати булгур і обсмажувати, помішуючи, 3-4 хвилини. Потім залити водою, довести до кипіння та варити 5 хвилин. Додати 3 грами солі та готувати на слабкому вогні під кришкою ще близько 15 хвилин, поки крупа не стане м’якою. Залишити під кришкою, щоб охолола.

50 грамів родзинок промити, залити окропом, вам потрібно 150 мілілітрів, на хвилину, після чого відкинути на друшляк. 50 грамів волоських горіхів злегка підсмажити на сухій сковороді до появи аромату, остудити й нарізати середніми шматочками. 50 крамів макупромити, залити 150 мілілітрів води, довести до кипіння та варити 5 хвилин. Потім відкинути на друшляк і перетерти блендером або іншим зручним способом до виділення молочка.

У мисці з’єднати булгур, родзинки, горіхи, мак, 70 грамів меду та 100 мілілітрів кип’яченої води. Усе добре перемішати, викласти натарілку й прикрасити мигдалем. Подавати страву можна з узваром або компотом.

Рецепт куті з перловим з журавлиною

Інгредієнти: 

  • 250-300 грамів перлової крупи; 
  • 50 грамів сушеної журавлини; 
  • лимонний сік з половини лимону; 
  • 50 грамів маку; 
  • 30 грамів маку; 
  • 30 грамів родзинок; 
  • 50 грамів волоських горіхів; 
  • 1 столова ложка меду. 

Приготування: 

Перлову крупу ретельно промити й замочити в холодній воді на ніч, залишивши при кімнатній температурі.

Мак залити окропом і залишити на 30 хвилин для набухання. Потім процідити через сито й перетерти в ступці або подрібнити в чаші блендера.

Усі підготовлені інгредієнти з’єднати в мисці, добре перемішати, додати мед і трохи лимонного соку. Дати страві настоятися не менше 30 хвилин перед подачею.

Читайте також: 

Чи дійсно Новий рік – час для змін: як правильно ставити цілі на рік

Буянова Єва 17:00, 21 Грудня 2024
Цілі/ фото ілюстративне, Freepik

Новий рік часто асоціюється з новими стартами, прагненням до самовдосконалення та великими планами. Але що саме в цьому періоді надихає нас на зміни? Редакція Вільногірськ.IN.UA підготувала матеріал про те, як зробити поставлені цілі реальністю, а не залишити їх лише у форматі святкових мрій.

Редакція Вільногірськ.IN.UA зібрала поради щодо того як правильно ставити цілі на рік. 

Як ставити цілі на рік

Щоденник або планер

Візуалізація допомагає розставити пріоритети та чітко усвідомити свої прагнення. У цьому чудово допоможуть щоденник або планер. Регулярні записи сприятимуть вашій продуктивності протягом року, а досягнення підвищуватимуть самооцінку.

Аналіз досягнень попереднього року

Аналіз успіхів і невдач є важливим кроком до самовдосконалення. Розглядаючи власні досягнення, ви зможете виділити ключові фактори, що допомогли реалізувати плани в минулому році. Вивчення помилок дозволить зрозуміти, що не спрацювало, і відкрити нові можливості. Усвідомлення своїх досягнень сприятиме підвищенню ефективності впродовж року.

Конкретність цілей

Цілі у вашому планері повинні бути чіткими, позитивно сформульованими, реалістичними та прив’язаними до конкретного часу. Важливо, щоб ви могли легко відстежити виконання кожного пункту, адже це впливає на вашу ефективність у досягненні мети. 

Розставлення пріоритетів

Визначте пріоритети. Що у вашому списку потребує негайної уваги? Що можна відкласти на потім? Які завдання слід виконати сьогодні, а які розраховані на тиждень, місяць чи навіть цілий рік?

Читайте також: 

Підписуйтесь

Як прикрасити дім до Нового року: креативні ідеї

Буянова Єва 14:00, 21 Грудня 2024
Декор/ фото ілюстративне, Freepik

Декор до Нового року – це чудова нагода створити святкову атмосферу та додати затишку вашому дому. Креативний підхід дозволяє перетворити навіть найпростіші елементи декору на справжні витвори мистецтва. 

Редакція Вільногірськ.IN.UA зібрала топ-3 трендові ідеї прикрашання дому до Нового року. 

Бантики на ялинці

Бантики на ялинці/ фото ілюстративне, Pinterest

Щоб прикрасити ялинку такими бантиками, спершу оберіть стрічки бажаного кольору та ширини, які гармоніюють із загальним декором. Зробіть бантики потрібного розміру, акуратно формуючи петлі й фіксуючи їх посередині тонким дротом або ниткою. Готові бантики закріпіть на гілках ялинки, використовуючи дротяні кріплення або тонку стрічку. Розмістіть їх рівномірно по всій ялинці, чергуючи з іншими прикрасами, щоб створити гармонійний вигляд.

“Подарунок” на дверях

«Подарунок» на дверях/ фото ілюстративне, Pinterest

Для створення такої прикраси на двері знадобиться стрічка з новорічним візерунком, клейка стрічка або двосторонній скотч, а також декоративний бант. Спочатку визначте центр дверей і розмістіть стрічку вертикально, закріпивши її з обох кінців. Потім додайте горизонтальну стрічку, перетинаючи її з вертикальною, щоб створити ефект подарункової упаковки. У місці перетину прикріпіть бант. Для меншого декору можна використати лише одну стрічку по діагоналі, прикріпивши її вгорі та внизу дверей.

Візерунки на вікні

Візерунки на вікні/ фото ілюстративне, Pinterest

Для створення таких візерунків на склі знадобиться трафарет, штучний сніг у спреї та малярний скотч. Спочатку очистіть поверхню скла, щоб спрей лягав рівномірно. Закріпіть трафарет на склі за допомогою скотчу, щоб він не рухався. Рівномірно розпиліть штучний сніг на трафарет, тримаючи балончик на відстані, щоб отримати акуратний малюнок. Після завершення акуратно зніміть трафарет, щоб не пошкодити візерунок.

Читайте також: 

Цілі

Чи дійсно Новий рік – час для змін: як правильно ставити цілі на рік

Новий рік часто асоціюється з новими стартами, прагненням до самовдосконалення та великими планами. Але що саме в цьому періоді надихає нас на зміни? Редакція Вільногірськ.IN.UA […]

17:00, 21.12.2024 Буянова Єва
Декор

Як прикрасити дім до Нового року: креативні ідеї

Декор до Нового року – це чудова нагода створити святкову атмосферу та додати затишку вашому дому. Креативний підхід дозволяє перетворити навіть найпростіші елементи декору на […]

14:00, 21.12.2024 Буянова Єва
Кутя

Кутя на всі смаки: як готують головну різдвяну страву в різних регіонах України

Кутя — традиційна різдвяна страва, яка об’єднує родини за святковим столом. Однак у кожному регіоні України її готують по-своєму: десь додають мак і мед, а […]

11:05, 21.12.2024 Буянова Єва

Святкуй Новий Рік смачно: 5 безалкогольних коктейлів до святкового столу

Кожен господар та господиня бажає накрити свій особливий святковий стіл на Новий рік. Раніше ми писали, як урізноманітнити святковий стіл оригінальними коктейлями на основі алкоголю. […]

17:00, 20.12.2024 Бойцун Дмитро

У Вільногірську можливі перебої зі світло: що відомо

У Вільногірську 23, 26 та 27 грудня пройдуть планові роботи, під час яких можливі перебої в електропостачанні. Про це повідомляє Приватне акціонерне товариство “ПЕЕМ”ЦЕК” Планові […]

14:00, 20.12.2024 Бойцун Дмитро