Бюджетні виклики і громадські ідеї: як Вільногірськ вирішує проблему листя

Катерина Тесленко 16:16, 28 Березня 2025
Неприбране листя у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA

У Вільногірську гостро стоїть проблема прибирання листя на вулицях, у дворах та парках. Мешканці нерідко самі організовують локальні ініціативи, але вони стикаються з труднощами у вивезенні зібраного сміття. Комунальні служби пояснюють ситуацію нестачею фінансування та ресурсів.

Журналісти Вільногірськ IN.UA поспілкувалися з начальником УАКБ Ростиславом Варницьким та директором КП “УК “Жилкомсервіс” Іваном Буряком, щоб дізнатися інформацію щодо прибирання листя у Вільногірську.

Чому вулиці залишаються не прибраними?

Ростислав Варницький, начальник управління архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства, пояснив, що фінансування на прибирання листя у міському бюджеті цього року не передбачено. З його слів, кошти для проведення робіт планують закласти у бюджет восени, у жовтні або листопаді.

На запитання щодо ситуації з листям, яке збирають мешканці самостійно, Ростислав Варницький пояснив, що жителі можуть звертатися до комунальних підприємств для організації вивезення. Проте на сьогодні ці підприємства стикаються із браком техніки.

Якщо люди самі прибирають листя, вони можуть звернутися до комунального підприємства, але там теж не вистачає техніки. Проте ми маємо відходити від думки, що хтось мусить це робити за нас. Бюджетні кошти краще спрямовувати на ті потреби, які люди самі не можуть вирішити – ремонт доріг, освітлення тощо”, – зазначає Ростислав Варницький.

Неприбране листя у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA

Іван Буряк, директор КП “УК “Жилкомсервіс”, пояснив, що у поточному році кошти на прибирання листя не виділялися. Він наголосив, що підприємство зосереджується на інших завданнях, таких як прибирання доріг, але вивезення листя здійснюється лише за запитами мешканців. 

Нам виділили кошти на дороги, і ми виконуємо цю роботу. Листя ми не прибиратимемо, поки не буде виділено окреме фінансування на це,” — прокоментував Іван Буряк.

Проблема вивезення після екологічної акції

Нещодавно у міському парку відбулася екологічна акція до дня Всесвітнього дня водних ресурсів, під час якої мешканці та волонтери зібрали листя та сміття. Однак зібрані мішки досі залишаються на місці. Ростислав Варницький пояснив, що комунальне підприємство не має техніки, здатної впоратися з великим обсягом робіт.

Ми ведемо перемовини з підприємствами, такими як ‘Скляний альянс’, щоб вони надали техніку для вивезення. Сподіваємося, що вивеземо сміття вже наступного тижня. У майбутньому будемо планувати такі заходи заздалегідь, аби техніка була доступною одразу після прибирання,” — зазначив Ростислав Варницький.

Неприбране листя в парку після екологічної акції / фото Вільногірськ IN.UA

Ініціативи мешканців: самостійні зусилля для чистоти

Місцеві жителі часто самостійно організовують прибирання своїх дворів. Так, мешканці будинку на бульварі Миру, 15 об’єдналися, щоб навести лад на прибудинковій території. Ініціаторкою стала Наталя Журавель, яка висловила вдячність сусідам за активну участь. За її словами, мешканці сподіваються, що комунальні служби зможуть оперативно вивезти зібране сміття, а жителі підтримуватимуть чистоту біля своїх будинків.

Прибирання листя мешканцями на вулиці Бульвар Миру, 15 / фото Вільногірськ Online

Подібну ініціативу реалізували і мешканці бульвару Миру, 1. Вони не лише прибрали територію, але й звернулися до приватного підприємства, яке надало трактор для вивезення листя.

Іван Буряк підкреслив, що “Жилкомсервіс” готовий реагувати на запити мешканців щодо вивезення зібраного листя.

Пропозиція компостування як альтернатива

Спалювання листя залишається поширеною проблемою у приватному секторі. Ростислав Варницький порушив це питання, запропонувавши запровадження компостування як альтернативу. Він зазначив, що компостування дозволяє ефективно використовувати органічні відходи, зменшуючи шкоду довкіллю.

Компостування — це не лише можливість удобрювати ґрунт, але й ефективне рішення для зменшення навантаження на сміттєзвалища. Це екологічно та доступно для кожного власника домогосподарства,” — пояснив Варницький.

Неприбране листя у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA

Читайте також:

Підписуйтесь

На Дніпропетровщині рибалки за 3 дні завдали понад 800 тисяч гривень збитків біоресурсам регіону

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 18:00, 3 Квітня 2025
Риба / фото Дніпропетровський рибоохоронний патруль

Від початку нерестової заборони на вилов водних біоресурсів на Дніпропетровщині зафіксували кілька порушень правил рибальства. Загальна сума збитків, завданих біоресурсам регіону, становить 816 663 гривень.

Про це повідомляє Дніпропетровський рибоохоронний патруль.

Збитки завдані біоресурсам за 3 дні

У перший день заборони, 1 квітня, рейдова група виявила двох чоловіків, які займалися незаконним виловом риби на річці Саксагань у Кривому Розі. Зловмисники використовували заборонені знаряддя лову, зокрема 4 сітки. Вони наловили 25 кілограмів риби. Серед виловлених водних біоресурсів були:

  • 121 екземпляр плітки;
  • 43 карасі сріблясті;
  • 26 окунів;
  • 11 судаків.

Завдані державі збитки оцінили в 378 896 гривень.

Риба / фото Дніпропетровський рибоохоронний патруль

На наступний день, 2 квітня, Дніпропетровський рибоохоронний патруль зафіксував порушення правил рибальства на річці Коноплянка біля села Карнаухівка. Чоловік ловив рибу за допомогою 2 сіток. Він незаконно виловив 15 кілограмів риби. Серед виловлених біоресурсів були:

  • 110 карасів сріблястих;
  • 7 плоскирків;
  • 7 краснопірок;
  • 1 окунь;
  • 1 плітка.

Збитки, завдані рибному господарству, становлять 200 532 гривні.

Риба / фото Дніпропетровський рибоохоронний патруль

Згодом рибоохоронці спільно з водною поліцією зафіксували подібне порушення на Дніпровському водосховищі в Дніпрі. Чоловік також ловив рибу з гумового човна за допомогою 3 сіток. Він незаконно виловив 47 кілограмів риби. Серед виловлених біоресурсів були:

  • 47 карасів сріблястих;
  • 9 судаків;
  • 5 лящів;
  • 2 щуки;
  • 1 окунь;
  • 1 сазан.

Збитки склали 128 639 гривень.

Заборонені знаряддя лову / фото Дніпропетровський рибоохоронний патруль

Пізніше, 3 квітня, рибпатруль зафіксував порушення на річці Інгулець біля села Кудашівка. Чоловік ловив рибу з гумового човна за допомогою 1 сітки. Він незаконно виловив 26 кілограмів риби. Серед виловлених водних біоресурсів були:

  • 41 плітка;
  • 25 карасів сріблястих;
  • 3 лящі.

Завдані збитки становлять 108 596 гривень.

Риба / фото Дніпропетровський рибоохоронний патруль

Проти винних осіб складено адміністративні протоколи за частиною 4 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Матеріали справ готуються для передачі до правоохоронних органів. Розглядається можливість відкриття кримінальних проваджень за статтею 249 Кримінального кодексу України (незаконне заняття рибним промислом). Човни, заборонені знаряддя лову та незаконно виловлені водні біоресурси вилучено слідчими.

Читайте також:

Підписуйтесь

На Дніпропетровщині водій хотів уникнути відповідальності за 5 тисяч гривень

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 16:30, 3 Квітня 2025
Документування факту спроби підкупу / фото Національна поліція

У Дніпрі правоохоронці задокументували спробу підкупу від 21-річного водія, який намагався уникнути адміністративної відповідальності за керування автомобілем у стані алкогольного спʼяніння.

Про це повідомляє Головне управління Національної поліції в Дніпропетровській області.

Інцидент стався 15 березня в Дніпровському районі міста, коли патрульні зупинили автівку порушника за порушення правил дорожнього руху.

Водій, маючи явні ознаки спʼяніння, запропонував поліцейським хабар у сумі 5 тисяч гривень, намагаючись уникнути відповідальності. Після цього на місце події викликали слідчо-оперативну групу для документування правопорушення.

Слідчі повідомили фігуранту про підозру за частиною 1 статті 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України. Наразі обвинувальний акт щодо підозрюваного направлено до суду.

Читайте також:

Підписуйтесь

На Дніпропетровщині рибалки за 3 дні завдали понад 800 тисяч гривень збитків біоресурсам регіону

Від початку нерестової заборони на вилов водних біоресурсів на Дніпропетровщині зафіксували кілька порушень правил рибальства. Загальна сума збитків, завданих біоресурсам регіону, становить 816 663 гривень. Про […]

18:00, 03.04.2025 Дмитро Бойцун

На Дніпропетровщині водій хотів уникнути відповідальності за 5 тисяч гривень

У Дніпрі правоохоронці задокументували спробу підкупу від 21-річного водія, який намагався уникнути адміністративної відповідальності за керування автомобілем у стані алкогольного спʼяніння. Про це повідомляє Головне […]

16:30, 03.04.2025 Дмитро Бойцун

Вільногірська міська рада відкриє аукціон з продажу права оренди земельної ділянки

Право оренди земельної ділянки у Вільногірську площею 3 461 метр квадратний планують продати через аукціон на платформі “Українська універсальна біржа”. Стартова ціна лота складає 67 […]

14:50, 03.04.2025 Дмитро Бойцун

Поліція ліквідувала мережу наркоугруповань на Дніпропетровщині

Правоохоронці передали до суду обвинувальні акти щодо учасників злочинної організації, яка щомісяця виготовляла майже тонну заборонених речовин. Зловмисники діяли у різних областях, використовуючи криптовалютні біржі, […]

13:20, 03.04.2025 Дмитро Бойцун
Новини

Військовослужбовці можуть отримати безкоштовне зубопротезування у Вільногірській ЦМЛ

Українські захисники та захисниці мають право на безкоштовне зубопротезування в медичних закладах, що уклали договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Про це повідомили в […]