Бюджет Вільногірська буде отримувати близько 900 тисяч гривень податку від АТ «ОГХК» за користування землею

Олександра Зоз 16:57, 12 Серпня 2024
Користування земельною ділянкою
Користування земельною ділянкою/ фото pexels

Депутати Вільногірської міської ради проголосували про надання згоди АТ «ОГХК» на право користування землею площею 332, 5714 гектарів. Комбінат сплачуватиме податок за встановленим земельним сервітутом. 

Більше — у матеріалі Вільногірськ IN.UA

Користування земельною ділянкою за встановленим сервітутом

Раніше, як зазначили депутати на засіданні постійної комісії, Вільногірськ не отримував кошти за користування землею. Проте, за їх даними, на тій ділянці знаходяться об’єкти АТ «ОГХК». 

«На сьогодні ми маємо факт порушення земельного законодавства, а саме використання земельних ділянок без оформлення правовстановлюючих документів. Управління не виносило жодного разу це питання, не озвучувало, що є така проблематика. Я вважаю, що це відсутність контролю за дотриманням земельного законодавства з боку УАКБ»

Віталій Федоренко // депутат Вільногірської міської ради

Ці факти викликали у депутатів недовіру до роботи начальника управління архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства Дмитра Волощука, бо саме це управління відповідає за використання земельних ділянок у Вільногірській громаді. 

«В мене є пропозиція винести до цього рішення пункт щодо визнання незадовільної роботи заступника міського голови в частині контролю за дотриманням вимог земельного законодавства на території міської ради»

Віталій Федоренко // депутат Вільногірської міської ради

На засіданні 65 сесії міськради, депутати розглянули пропозицію щодо недовіри до роботи начальника УАКБ та ЖКГ Дмитра Волощука. Міський голова Володимир Василенко пропонував не поєднувати розгляд питань про земельного сервітуту та про незадовільну роботу, проте депутати його не підтримали, а рішення щодо землі не прийняли.

Поіменне голосування
Поіменне голосування/ скріншот

Втім, вже на наступному засіданні позачергової 66 сесії Вільногірської міської ради, яку Василенко скликав в той же день, депутати прийняли рішення про надання згоди АТ «ОГХК» на право користування землею.

Акціонерне товариство «ОГХК» з 2022 року виключено з переліку підприємств, які мають право на постійне користування земельними ділянками. А надавати таке право на користування міська рада може виключно на підставі встановлення земельних сервітутів, зазначив на засіданні постійної комісії начальник відділу комунальної власності та юридичного забезпечення УАКБ та ЖКГ Вільногірської міської ради Сергій Ткачук.

«Ми пропонуємо встановити їм плату за використання земельної ділянки на рівні 3% з використанням понижуючого коефіцієнту 0,25 на термін спеціального дозволу до 2047 року з правом подовження»

Сергій Ткачук //

На питання депутатів чи не низький це коефіцієнт, міський голова Вільногірська відповів так: 

«Наразі на комбінаті непроста ситуація із заробітними платами, і взагалі з існуванням. Ця пропозиція, на мій погляд, прагматична. Треба підтримати комбінат і підтримати міський бюджет, бо, повторюсь, це 900 тисяч гривень в міський бюджет»

Володимир Василенко // міський голова Вільногірська

Читайте також:

Підписуйтесь

Зниження цін на ліки: ще понад 100 препаратів стануть дешевшими у квітні

Анастасія Гришкова 18:05, 1 Квітня 2025
Ціни на ліки знизять у квітні / ілюстративне фото, Rexels

У квітні українці зможуть купити ще понад 100 лікарських засобів за нижчими цінами. Загалом вдалося домовитися про здешевлення більш ніж 200 препаратів. На половину з них ціни вже знижені, а решта стане дешевшою протягом місяця.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Які знижки очікувати?

Середній розмір знижки становить близько 17%. Водночас на деякі препарати ціна зменшиться на понад 60%, залежно від конкретного засобу.

До переліку увійшли препарати для лікування серцево-судинних хвороб, ГРВІ, захворювань органів дихання, нервової та ендокринної систем, а також дерматологічних і шлунково-кишкових патологій. Також зниження цін стосується жарознижувальних засобів.

Ознайомитися з повним переліком лікарських засобів та їх максимально допустимими цінами в аптеках можна за посиланням.

Нагадаємо, раніше з 1 березня, вже було знижено за 30% ціни на 100 лікарських засобів від найбільших українських фармвиробників.

Читайте також:

Підписуйтесь

“Народжені у вишиванках – непереможні”: традиція, що єднає Україну

Єва Буянова 16:35, 1 Квітня 2025
“Народжені у вишиванках”/ фото Вільногірськ.IN.UA

Головна ідея акції “Народжені у вишиванках”– підтримка українських традицій та новонароджених дітей. Немовлятам у пологових будинках дарують вишиті сорочки-льолі як символ єдності, сили та національної спадщини.

Детальніше про те, як долучитися до вишивання сорочки, читайте у матеріалі Вільноногірськ.IN.UA.

Як усе починалося

Історія волонтерської акції “Народжені у вишиванках – непереможні” розпочалася з простого повідомлення у Facebook. 28 жовтня 2017 року ГО “Український розмовний клуб “Файно”” разом із “Союзом Українок”, Wood Like, БФ “Карітас Краматорськ” та за ініціативи Лесі Воронюк (ГО “Всесвітній День вишиванки”) започаткували цю ініціативу на Донеччині.

Основні напрямки акції

Проєкт складається з трьох ключових етапів:

• Виховний, навчальний, освітній – знайомство з традицією вишивання, важливістю збереження культури;

• Ручна робота – пошиття та вишивання льоль волонтерами й усіма охочими;

• Заключний етап – безпосередньо передача вишитих сорочечок у пологові будинки.

Досягнення за роки існування

Популярність акції зростала, і з кожним роком вишитих сорочечок ставало все більше:

• 2017 рік – 35 льоль;

• 2018 рік – 50 льоль;

• 2019 рік – 100 льоль;

• 2020 рік – 400 льоль, подарованих пологовим будинкам Донецької області;

• 2021 рік – 300 льоль, які отримали пологові будинки не лише в Україні, а й у США, Чехії, Латвії;

• 2022 рік – через повномасштабне вторгнення Росії традиційну акцію не вдалося провести, проте вишиванки продовжували дарувати;

• 2023 рік – рекордні 1234 вишиванки передано до 32 міст України. 

Майстрині, які брали участь в акції минулого року/ фото з особистого архіву Тетяни

Як долучитися?

Організатори закликають усіх небайдужих приєднатися до вишивання та підтримати традицію, що єднає Україну.

Кожен охочий може долучитися до акції та вишити власну сорочечку-льолю для новонародженого. Заготовки для вишивання можна отримати в гуртожитку коледжу цілодобово, вони залишені на вахті.

Деталі можна дізнатись телефоном за номерами:

  • +380978308741 – Світлана Борщ
  • +380966232589 – Олена Овчаренко
  • +3800970345965 – Тетяна Бігун

Читайте також: 

Підписуйтесь

Зниження цін на ліки: ще понад 100 препаратів стануть дешевшими у квітні

У квітні українці зможуть купити ще понад 100 лікарських засобів за нижчими цінами. Загалом вдалося домовитися про здешевлення більш ніж 200 препаратів. На половину з […]

На Дніпропетровщині чоловік заволодів фургоном та потрапив у ДТП

30-річний мешканець області заволодів автомобілем жінки та вчинив на ньому ДТП. Зловмисник отримав ключі від вантажного фургона “MERCEDES-BENZ SPRINTER”, щоб здійснити перевезення. Про це повідомляє […]

14:50, 01.04.2025 Дмитро Бойцун

Вільногірська міська рада застерігає від стихійної торгівлі

З потеплінням в Україні зростає кількість стихійної торгівлі, що є серйозною загрозою для здоров’я громадян. Продукти без відповідних документів та перевірок потрапляють до вуличних продавців, […]

13:13, 01.04.2025 Дмитро Бойцун

СБУ затримала агентів, які на замовлення рф планували два теракти на Дніпропетровщині

Контррозвідка Служби безпеки запобігла новим терактам на Дніпропетровщині. За результатами комплексних заходів затримано двох ворожих агентів, які отримали від своїх російських кураторів “замовлення” на щонайменше […]

12:00, 01.04.2025 Дмитро Бойцун