Бюджет Вільногірська буде отримувати близько 900 тисяч гривень податку від АТ «ОГХК» за користування землею

Олександра Зоз 16:57, 12 Серпня 2024
Користування земельною ділянкою
Користування земельною ділянкою/ фото pexels

Депутати Вільногірської міської ради проголосували про надання згоди АТ «ОГХК» на право користування землею площею 332, 5714 гектарів. Комбінат сплачуватиме податок за встановленим земельним сервітутом. 

Більше — у матеріалі Вільногірськ IN.UA

Користування земельною ділянкою за встановленим сервітутом

Раніше, як зазначили депутати на засіданні постійної комісії, Вільногірськ не отримував кошти за користування землею. Проте, за їх даними, на тій ділянці знаходяться об’єкти АТ «ОГХК». 

«На сьогодні ми маємо факт порушення земельного законодавства, а саме використання земельних ділянок без оформлення правовстановлюючих документів. Управління не виносило жодного разу це питання, не озвучувало, що є така проблематика. Я вважаю, що це відсутність контролю за дотриманням земельного законодавства з боку УАКБ»

Віталій Федоренко // депутат Вільногірської міської ради

Ці факти викликали у депутатів недовіру до роботи начальника управління архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства Дмитра Волощука, бо саме це управління відповідає за використання земельних ділянок у Вільногірській громаді. 

«В мене є пропозиція винести до цього рішення пункт щодо визнання незадовільної роботи заступника міського голови в частині контролю за дотриманням вимог земельного законодавства на території міської ради»

Віталій Федоренко // депутат Вільногірської міської ради

На засіданні 65 сесії міськради, депутати розглянули пропозицію щодо недовіри до роботи начальника УАКБ та ЖКГ Дмитра Волощука. Міський голова Володимир Василенко пропонував не поєднувати розгляд питань про земельного сервітуту та про незадовільну роботу, проте депутати його не підтримали, а рішення щодо землі не прийняли.

Поіменне голосування
Поіменне голосування/ скріншот

Втім, вже на наступному засіданні позачергової 66 сесії Вільногірської міської ради, яку Василенко скликав в той же день, депутати прийняли рішення про надання згоди АТ «ОГХК» на право користування землею.

Акціонерне товариство «ОГХК» з 2022 року виключено з переліку підприємств, які мають право на постійне користування земельними ділянками. А надавати таке право на користування міська рада може виключно на підставі встановлення земельних сервітутів, зазначив на засіданні постійної комісії начальник відділу комунальної власності та юридичного забезпечення УАКБ та ЖКГ Вільногірської міської ради Сергій Ткачук.

«Ми пропонуємо встановити їм плату за використання земельної ділянки на рівні 3% з використанням понижуючого коефіцієнту 0,25 на термін спеціального дозволу до 2047 року з правом подовження»

Сергій Ткачук //

На питання депутатів чи не низький це коефіцієнт, міський голова Вільногірська відповів так: 

«Наразі на комбінаті непроста ситуація із заробітними платами, і взагалі з існуванням. Ця пропозиція, на мій погляд, прагматична. Треба підтримати комбінат і підтримати міський бюджет, бо, повторюсь, це 900 тисяч гривень в міський бюджет»

Володимир Василенко // міський голова Вільногірська

Читайте також:

Підписуйтесь

Українці можуть подати заявку до Реєстру збитків про втрату нежитлової нерухомості

Анастасія Гришкова 17:00, 16 Травня 2025
Нежитлове приміщення / ілюстративне фото, Дніпропетровська ОВА

Відтепер українці, чиє нежитлове майно постраждало внаслідок збройної агресії рф, можуть офіційно зафіксувати збитки в міжнародному Реєстрі.

Про це повідомили на сторінці державних послуг Дія у Fecebook.

Заявку можна подати в Дія

У застосунку та на порталі “Дія” запрацювала нова послуга — подання заяви А3.2 “Пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна”.

Йдеться про гаражі, склади, прибудинкові споруди та інші об’єкти нежитлової нерухомості.

“Навіть якщо ваше майно розташоване в зоні бойових дій або ви не маєте всіх документів — варто подати заяву. Кожен зафіксований випадок посилює позиції України на міжнародному рівні й наближає майбутні компенсації”, — йдеться в повідомленні.

Подати заяву можна за посиланням.

Читайте також:

Підписуйтесь

Люди яким встановлено інвалідність мають пройти повторний огляд: кого стосується

Анастасія Гришкова 15:00, 16 Травня 2025
Людина в кріслі колісному / ілюстративне фото, Rexels

З 1 квітня 2025 року окремі категорії людей обов’язково мають пройти оцінювання повсякденного функціонування. Це стосується тих, хто отримав інвалідність ще до впровадження нової системи й з поважних причин не пройшов повторний огляд у встановлений час.

Про це повідомили на сайті Урядового порталу.

Хто має пройти повторний медичний огляд

Чоловіки віком від 25 до 60 років, які мають другу або третю групу інвалідності, так які мали пройти повторний огляд у 2022-2024 роках, але з різних обставин не пройшли його, проходять оцінювання в період з 1 квітня до 1 листопада 2025 року.

Інші люди, які також мали пройти повторний огляд, але не проходили його під час воєнного стану, мають зробити це до 1 квітня 2026 року.

Це не стосується:

  • людей, яким інвалідність була встановлена пізніше — вже у 2025 році — і строк її перегляду ще не настав;
  • людей з безстроковим статусом інвалідності;
  • військовослужбовців, осіб цивільного захисту — для них діють окремі підходи.

Також серед винятків люди, які перебувають на територіях, де ведуться бойові дії, або тимчасово окупованих територіях;пацієнти з важкими порушеннями функцій організму (не мають кінцівки або якогось з парних органів, не чують або не бачать, мають онкологічне або психічне захворювання).

Читайте також:

Підписуйтесь

Українці можуть подати заявку до Реєстру збитків про втрату нежитлової нерухомості

Відтепер українці, чиє нежитлове майно постраждало внаслідок збройної агресії рф, можуть офіційно зафіксувати збитки в міжнародному Реєстрі. Про це повідомили на сторінці державних послуг Дія […]

Люди яким встановлено інвалідність мають пройти повторний огляд: кого стосується

З 1 квітня 2025 року окремі категорії людей обов’язково мають пройти оцінювання повсякденного функціонування. Це стосується тих, хто отримав інвалідність ще до впровадження нової системи […]

Як козацькі землі стали ранговими дачами: історія села Мотронівка, що поблизу Вільногірська

Село Мотронівка, що нині входить до територіальної громади Вільногірська, має давню і маловідому історію, пов’язану з козацтвом, імперськими реформами та дворянськими родами. Історію про село […]

Річку Саксагань на Дніпропетровщині можуть відновити — Міндовкілля

Через підрив росіянами греблі Каховської ГЕС та активне водозабезпечення Кривого Рогу з річки, Макортівське водосховище майже повністю висохло. Нині його наповнення становить лише 19,6 мільйонів […]

Новини

Залізничний вокзал Вільногірська: історична пам’ятка та символ розвитку міста

Залізничний вокзал у Вільногірську — одна з найстаріших будівель міста та важливий елемент його історичної спадщини. Збудована в 1898 році, станція спочатку була частиною будівництва […]