Переселенці можуть працевлаштуватися на підприємства Вільногірська за програмою Карітас: що передбачає програма

Наталія Філоненко 11:12, 30 Квітня 2024
Допомога ВПО з працевлаштування
Допомога ВПО з працевлаштування/ фото Вільногірськ IN.UA

«Карітас Кам’янське» допомагає переселенцям у Вільногірську працевлаштуватися на місцеві підприємства. За програмою «Гроші за роботу» благодійний фонд сплачує зарплату людям замість роботодавців.

Про умови працевлаштування — у матеріалі Вільногірськ IN.UA

Допомога ВПО з працевлаштування 

Волонтери та юристи Благодійного фонду «Карітас Кам’янське» приїздили у Вільногірськ, де зустрілися з переселенцями. Вони розповіли про програму з працевлаштування «Гроші за роботу», яка передбачає виконання суспільно-корисних робіт чи роботи за фахом людини протягом трьох місяців. 

Взяти участь у програмі можуть люди:

 • зі статусом ВПО;
 • сім’ї, які приймають переселенців;
 • люди з інвалідністю;
 • місцеві, які зазнали російської агресії та втратили джерело доходу.

Вони отримають:

 • заробітну плату від 8 000 до 12 000 гривень з урахуванням податків;
 • узгоджений графік роботи з роботодавцем;
 • офіційне працевлаштування (потрібно документи про освіту або досвід роботи, паспорт).

Не можуть долучитися до програми такі люди:

 • пенсіонери;
 • зареєстровані в центрі зайнятості;
 • працевлаштовані, які мають дохід.

На зустрічі юристка благодійного фонду надавала консультації присутнім переселенцям. Зокрема, про можливість отримання компенсації за втрачене майно, а також як відновити втрачені документи.

Присутні були й роботодавці. Директор Вільногірської центральної міської лікарні Ігор Яцевич зазначив, що у лікарню потрібні прибиральниці, косарі та електрик.

«У нас територія майже п’ять гектарів, ще й приміщення лікарні. Нам потрібно обслуговувати бомбосховище та пункт незламності, а також тримати в чистоті прилеглу територію біля лікарні, щоб трохи розвантажити медперсонал наш. У нас відкрита пропозиція також для лікарів отоларинголога, дитячого лікаря, кардіолога. Потребуємо санітарок»,  —  розповідає Ігор Яцевич.

Яцевич каже, що розглядатиме й подальшу співпрацю з людьми, які прийдуть працювати за програмою. 

Ігор Яцевич
Директор Вільногірської ЦМЛ Ігор Яцевич/ фото Вільногірськ IN.UA

«Для мене була дуже корисна ця зустріч, мені роз’яснила багато юристка стосовно моїх документів та трудовому договору. Також відділ кадрів ЦМЛ взяли в мене контакт для подальшої співбесіди. Маю надію, що все складеться. За фахом я економіст», —  розповідає переселенка з Донеччини Світлана Мурашко.

Програма «Кризовий супровід» для місцевих

Відомо, що Благодійний фонд надає допомогу літнім самотнім людям, людям з інвалідністю, багатодітним родинам. Людям, які опинилися у складних життєвих обставинах, спеціалісти Карітасу допомагають співпрацювати з органами соціального захисту та шукають ресурси для надання матеріальної допомоги. Можливість надавати таку допомогу є й у Вільногірську, завдяки співпраці з ГО «Ми масштабуємо добро».

Благодійний фонд й надалі планує проводити заходи у Вільногірську разом з ГО «Ми масштабуємо добро» та запрошувати на них всіх переселенців та  місцевих жителів. 

«Першим відбудеться захід до Дня вишиванки. Де будуть смаколики, майстер-класи та подарунки. Хочемо в майбутньому бачити дружні та довірливі відносини між місцевими та тими, хто був змушений покинути свої домівки й переїхати до іншого міста», — розповідає координаторка волонтерів Світлана Волошина.

Проєкт «Багатосекторна допомога постраждалим від війни в Україні» працює за сприянням уряду Сполучених штатів Америки задля підсилення громади. Працевлаштування виконується за договором ЦПХ виключно для осіб ВПО оплачується робота організацією Карітас, а не роботодавцем. 

ВПО Вільногірська
ВПО Вільногірська на зустрічі з Карітас/ фото Вільногірськ IN.UA

Взяти участь у програмі роботодавцям, пошукачам роботи або розв’язати юридичні питання можна за телефонами «гарячої лінії» фонду:

 • +38(050)-081-0069;
 • +38(068)-175-78-08.

З понеділка по п’ятницю з 10:00 до 15:00 години.

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

Швеція надала новий пакет для підтримки української енергосистеми

Наталія Філоненко 18:00, 29 Травня 2024
Швеція надала допомогу Україні
Швеція надала пакет допомоги Україні / ілюстративне фото з відкритих джерел

650 мільйонів шведських крон в пакеті для енергетичної  підтримки України. З них 150  мільйонів  через Програму розвитку ООН, яка буде спрямована на фінансування термінового будівництва енергетичної інфраструктури в Україні.

Про це йдеться на сторінці Уряду Швеції.

Пакет допомоги для української енергосистеми

Вчора, 28 травня, Уряд Швеції презентував новий енергетичний пакет для України вартістю 650 мільйонів шведських крон. 

Ця допомога забезпечить енергопостачання на важливі соціальні об’єкти, як то школи, лікарні, транспорт, водопостачання та бізнес України.

«Доступ до енергії має вирішальне значення для підтримки українського суспільства, економіки та бізнесу. Підтримка України з боку Швеції є потужною та довгостроковою. Росія все більше націлюється на українську енергосистему з метою виведення з ладу життєво важливої ​​громадської інфраструктури. Щоб посилити стійкість України, ми зараз збільшуємо підтримку енергетичного сектору», – каже міністр допомоги та зовнішньої торгівлі Йохан Форсселл.

Нова підтримка складається з двох частин:

 1. 500 мільйонів шведських крон через фонд підтримки енергетики України це фінансова підтримка  від урядів, міжнародних організацій. Спрямована вона нагальних потреб в енергозабезпеченні України, таких як закупівля технічного обладнання.
 2. 150 мільйонів шведських крон через Програму розвитку ООН. Вона спрямована на фінансування термінового будівництва енергетичної інфраструктури в Україні та закупівлі технічного обладнання та навчання персоналу. 

Наразі пріоритетним містом для такої допомоги є Харків. За допомогою можуть звернутися й інші області країни, наприклад Одеса, Київ та Миколаїв.

Швеція надає політичну, військову та гуманітарну допомогу Україні ще з 2022 року. Становить вона 37 мільярди шведських крон або ж 3,3 мільярда євро.

Читайте також:

Підписуйтесь

«Я не можу сидіти на місці»: вільногірка захоплюється танцями

Наталія Філоненко 16:28, 29 Травня 2024
Вільногірська вчителька Ольга Левковець / фото Ольга Левковець

Жителька Вільногірська Ольга Левковець цьогоріч стала «Учителем року». Крім основної роботи в ліцеї, жінка викладає українську мову у центрі «Змістовно». А також вчить рідної мови переселенців у клубі «Ріка». Активна Ольга також займається танцями, джампінгом та ходить на High Heels – один з напрямків сучасного танцю.

Більше розповіла журналістам Вільногірськ IN.UA викладачка міського ліцею Ольга Левковець.

«Тільки той, хто постійно розвивається, йде у ногу з часом»: вільногірська вчителька

Ольга Левковець з Вільногірська дуже любить вчитися має багато хобі. Вона викладає українську мову та літературу у місцевому ліцеї. Вважає, що така непосидючість та звичка всього навчатися з дитинства.

«Я не можу сидіти на місці. Мені подобається рухатися вперед. Я в цьому році отримала нагороду «Учитель року», хочу сказати, що мені приємно, і я вдячна за таку високу нагороду. Це був, як-то кажуть, вибір народу», – ділиться викладачка мови та літератури Ольга Левковець.

Працює у центрі «Змістовно», де викладає українську мову для дітей від 5 років до 17 річних, ті, які вже закінчують школу і готуються до НМТ. Ще Ольга викладає українську мову у клубі «Ріка» для переселенців.

«Війна, спалені міста, розруйновані будинки. Все життя, яке мали люди, воно зникло. В них його відібрали. І, прилаштовуючись вже в іншому місті, приїжджаючи сюди, шукаючи тут свого захисту і порятунку, вони знаходяться його у  клубі «Ріка. Я неодноразово чула від своїх учнів у клубі таку фразу: ми хочемо говорити українською мовою. Ми хочемо говорити грамотно, чисто», – каже викладачка.

У клубі, де викладає Ольга,  не тільки мову вивчають та літературу. Вони говорять про книжки, обговорюють фільми, спілкуються, товаришують. Вони вже стали справжньою сім’єю, каже жінка.

Натхнення у великій кількості хобі

Хобі допомагає Ользі розвиватися духовно, розповідає жінка.

«Сучасні діти потребують сучасних вчителів. Тільки той, хто постійно розвивається, йде у ногу з часом, і живе тут і зараз, тільки той і може навчати сучасних», – радить  викладачка.

Колектив «Фламінго»
Колектив «Фламінго» / фото Ольга Левковець

Ольга танцює у колективі «Фламінго» у групі танцюючих мам. Займається джампінгом — стрибає на черевиках з пружинами. Від цього отримує радість та  енергію. Ходить на High Heels – один з напрямків сучасного танцю, який танцюють на високих підборах.

Ольга Левковець на заняттях з джампінгу
Ольга Левковець на заняттях з джампінгу / фото Ольга Левковець

«Ну і, звісно ж, я хочу сказати, що за кожною успішною вчителькою стоїть обов’язково родина, яка її підтримує. Знаєте, є така приказка. За кожною успішною вчителькою стоїть чоловік, який допомагає їй спонсорувати всю цю справу і хобі. Так от, це дійсно так. Моя родина в мене вірить. Мій чоловік мій перший слухач всіх моїх курсів. І якби не допомагала мені моя родина, то, може, нічого б не було. А от завдяки сину і чоловікові я розвиваюся і професійно зростаю», – ділиться викладачка Ольга Левковець.

Ольга з сином Артемом
Ольга з сином Артемом / фото Ольга Левковець

Ще Ольга Левковець керівник методичної спільноти вчителів-філологів, вчитель вищої категорії та класний керівник.

Читайте також:

Підписуйтесь

Швеція надала пакет допомоги Україні

Швеція надала новий пакет для підтримки української енергосистеми

650 мільйонів шведських крон в пакеті для енергетичної  підтримки України. З них 150  мільйонів  через Програму розвитку ООН, яка буде спрямована на фінансування термінового будівництва […]

Вільногірська вчителька Ольга Левковець

«Я не можу сидіти на місці»: вільногірка захоплюється танцями

Жителька Вільногірська Ольга Левковець цьогоріч стала «Учителем року». Крім основної роботи в ліцеї, жінка викладає українську мову у центрі «Змістовно». А також вчить рідної мови […]

Податки

Вільногірські ФОПи за два останні роки сплатили в бюджет громади 26,7 мільйона гривень єдиного податку

У Вільногірській громаді зареєстровано 761 фізична особа підприємець. З них 269 бізнесів розпочали свою діяльність з початку повномасштабного вторгнення. Вони сплачують податки у місцевий бюджет. […]

Виплати для малозабезпечених родин

Уряд розширив коло людей, які можуть отримати допомогу для малозабезпечених родин: хто та як може подати заяву на допомогу

Відтепер отримати соціальну допомогу для малозабезпечених родин можуть ті сім’ї, які повернулися в Україну після тривалого перебування за кордоном, а також родини переселенців, які не […]

Поліцейські Кам'янського провели навчальні ігри для дітей

Поліцейські Кам’янського нагадали дітям про правила дорожнього руху у формі гри

Протягом тижня поліцейські офіцери громад Кам’янського району відвідували садочки та школи району, де проводили для дітей пізнавальні уроки. Малечі пояснювали правила безпеки дорожнього руху. Про […]