Люди, в яких завжди все погано: як перестати бути «жилеткою» для друзів і близьких

Олександра Зоз 16:09, 9 Серпня 2024
Люди, які постійно скаржаться впливають своєю негативною енергією
Люди, які постійно скаржаться впливають своєю негативною енергією/ фото Вільногірськ IN.UA

Є люди, які постійно ниють та скаржаться на життя. Вони зазвичай завжди незадоволені, нещасні, у них все погано. Є такі люди й поруч з нами – серед друзів, рідних чи колег. 

Що робити, якщо набридло бути «жилеткою» для друзів і близьких, які постійно жаліються на життя розповів редакції Вільногірськ IN.UA практичний психолог Олександр Зінченко.

Способи захистити себе від негативної енергії, яку «несуть» люди

Важко жити позитивним життям в оточенні негативних людей. Мати справу з негативом може бути рівносильно поняттю «ускладнити собі життя».

«Не будьте зливним бачком. Якщо людина не змінює ситуацію, на котру жаліється, то їй ваша допомога не потрібна. Вона в позиції жертви й тут вже потрібна допомога спеціаліста. Є психологи, які допомагають у таких випадках»

Олександр Зінченко // психолог

Що робити, щоб показати співрозмовнику, що не готові розділяти з ним його негативні емоції:

  1. Треба запитати чи потрібна допомога цій людині. Це змусить замислитись про способи зміни ситуації.
  2. Варто поцікавитись з якою метою людина розповідає про свої проблеми. В цей момент люди виказують свої реальні мотиви.
  3. Розставити пріоритети. Варто вказати людині на те, що наразі немає можливості приділити їй увагу. А щоб вона пожалілася, можна назначити день та конкретний час. 

«Також ви можете виставити свою ціну за той час, який витрачаєте на людину. Це не обов’язково гроші. Це може бути діяльність, яку необхідно зробити. Зрозумівши, що ваша увага та час має ціну, люди перестануть вішати на вас свої проблеми»

Олександр Зінченко // психолог

Читайте також:

Підписуйтесь

Українська молодь може взяти участь у програмі обміну з Литвою

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 13:15, 2 Квітня 2025
Обмін досвідом між молоддю / фото ілюстративне, Pexels

Міністерство молоді та спорту України розпочало прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у межах українсько-литовського молодіжного обміну. Програма обміну реалізується відповідно до Угоди між урядами України та Литви про створення Комітету Ради обмінів молоддю.

Про це повідомляє Міністерство молоді та спорту України.

Програма обміну

Головною метою обміну є активізація співпраці між молоддю обох країн задля зміцнення дружніх відносин. До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові організації, що працюють з молоддю, серед яких:

  • інститути громадянського суспільства;
  • заклади освіти;
  • комунальні установи.

Один проєкт може тривати не менше п’яти та не більше десяти календарних днів, не враховуючи дні приїзду і від’їзду учасників підготовчого етапу та підготовчого візиту.

Участь у проєктах можуть брати особи віком від 14 до 35 років. Кількість учасників проєкту має становити не менше 10 та не більше 15 осіб з кожної країни, у тому числі принаймні один супроводжуючий чи керівник групи.

Заявки приймаються до 20 квітня 2025 року. Детальна інформація про умови конкурсу доступна за посиланням. Додаткові питання можна поставити, звернувшись до управління молодіжної політики Мінмолодьспорту за телефоном: 044 246 62 36.

Читайте також:

Підписуйтесь

НБУ скасовує ліміт у 150 тисяч гривень на перекази “з картки на картку”

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 10:45, 2 Квітня 2025
обмеження
Переказ коштів / фото ілюстративне, Pexels

Національний банк України вирішив не продовжувати обмеження в 150 тисяч гривень на місяць для вихідних переказів між фізичними особами в межах одного банку.

Про це повідомляє Національний банк України.

Як зазначили в НБУ, ці обмеження стимулювали роботу над комплексними рішеннями, які були спрямовані на мінімізацію використання платіжної інфраструктури в протиправній діяльності. За час дії обмежень:

  • зменшилась кількість підозрілих переказів ;
  • банки приділили більшу увагу до проблеми так званих “дропів” — людей, які за гроші дозволяють використовувати свої рахунки для сумнівних операцій;
  • банки створили власні правила безпеки.

“Минулого року ми фіксували аномальний сплеск обсягу переказів між рахунками фізосіб, який наразі знизився внаслідок введення регуляторних обмежень, комунікації НБУ, що звернула увагу ринку на проблему дропів, та впровадження Меморандуму”, – зазначили фахівці НБУ.

Читайте також:

Підписуйтесь

Українська молодь може взяти участь у програмі обміну з Литвою

Міністерство молоді та спорту України розпочало прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у межах українсько-литовського молодіжного обміну. Програма обміну реалізується відповідно до Угоди між […]

13:15, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

НБУ скасовує ліміт у 150 тисяч гривень на перекази “з картки на картку”

Національний банк України вирішив не продовжувати обмеження в 150 тисяч гривень на місяць для вихідних переказів між фізичними особами в межах одного банку. Про це […]

10:45, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

Україна отримала €3,5 млрд від ЄС у рамках “Ukraine Facility”: на що підуть гроші?

Україна отримала 3,5 млрд євро від Європейського Союзу в межах інструменту “Ukraine Facility”. Транш складається з пільгового фінансування у розмірі 3,1 мільярда євро та грантової […]

09:30, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

Зростання ВВП України у 2024 році: які галузі стали рушійною силою економіки

За підсумками 2024 року валовий внутрішній продукт (ВВП) України зріс на 2,9% порівняно з попереднім роком. Номінальний ВВП за рік склав 7658,7 мільярда гривень. Про це повідомляє […]

10:39, 01.04.2025 Дмитро Бойцун
Погода

Перші дні квітня: якою буде погода у Вільногірську цього тижня

Згідно з прогнозом погоди у Вільногірську, протягом тижня з 31 березня до 6 квітня, погода обіцяє бути хмарною, з частими опадами. Температура протягом тижня коливатиметься […]

09:30, 31.03.2025 Дмитро Бойцун