Що потрібно для здоров’я та щастя домашніх улюбленців: поради ветеринарки

Єва Буянова 14:00, 30 Листопада 2024
Що потрібно для здоров’я та щастя домашніх улюбленців/ фото з особистого архіву героя

30 листопада — Всесвітній день домашніх тварин. Це нагода подбати про своїх улюбленців ще краще. Ветеринарка Людмила Галайда розповіла журналістам Вільногірськ IN.UA, як забезпечити тваринам комфорт і здоров’я.

Більше на Вільногірськ.IN.UA

Права улюбленців — на першому місці

Домашній улюбленець має право на якісне харчування, комфортний простір для відпочинку, увага, любов, ветеринарний нагляд та вигул, відповідний її потребам.

«Тварина повинна отримувати якісний корм у необхідній кількості відповідно до свого віку, виду та стану здоров’я. Крім того, слід щодня змінювати питну воду, аби вона залишалася чистою», — наголошує ветеринарка.

Важливим є створення для улюбленця затишного місця для відпочинку.

«Тварина має право на усамітнення. Господар повинен поважати її бажання відпочити та реагувати на її сигнали, як-от пози тіла чи звуки», — додає Людмила.

Регулярний огляд — запорука здоров’я

«Планові візити до ветеринара допомагають уникнути серйозних захворювань. Обробка від паразитів і вакцинація значно знижують ризик небезпечних хвороб, а раннє виявлення проблем забезпечує швидке одужання», – наголошує ветеринарка Людмила Галайда.

Поширені помилки в догляді

Людмила виділяє кілька найчастіших помилок:

  • неправильне харчування;
  • відсутність дресування;
  • недостатня фізична активність;
  • ігнорування профілактичних заходів;
  • неналежний догляд за шерстю, нігтями, зубами;
  • ігнорування емоційного стану тварини.

Що робити у разі жорстокого поводження з твариною

Якщо ви стали свідком такого інциденту:

  1. Негайно викликайте поліцію за номером 102.
  2. Зафіксуйте подію (фото, відео).
  3. За можливості зупиніть порушника.
  4. Надішліть допомогу тварині та зверніться до зоозахисників.

Як адаптувати тварину з притулку

Для комфортної адаптації Людмила рекомендує:

  • Підготувати відповідний корм та облаштувати затишне місце з іграшками та пледом.
  • Здійснити візит до ветеринара для оцінки стану здоров’я.
  • Проявляти терпіння: адаптація може зайняти час.

«Дайте тварині час познайомитися з новим середовищем. Якщо в сім’ї є діти, перший час контакти з твариною повинні відбуватися під наглядом дорослих», — радить експертка.

Вчіть дітей любові до тварин

Людмила наголошує на важливості виховання правильного ставлення до улюбленців.

«Діти переймають поведінку дорослих, тому власний приклад — найкращий спосіб навчити поваги до тварин. Установіть правила і поясніть, чому вони важливі», — підсумовує вона.

Пам’ятайте: турбота про тварин — це не лише обов’язок, але й прояв людяності. Редакція Вільногірськ IN.UA бажає, щоб ваші улюбленці були здоровими, щасливими та оточеними любов’ю. 

Читайте також:

Підписуйтесь

Українська молодь може взяти участь у програмі обміну з Литвою

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 13:15, 2 Квітня 2025
Обмін досвідом між молоддю / фото ілюстративне, Pexels

Міністерство молоді та спорту України розпочало прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у межах українсько-литовського молодіжного обміну. Програма обміну реалізується відповідно до Угоди між урядами України та Литви про створення Комітету Ради обмінів молоддю.

Про це повідомляє Міністерство молоді та спорту України.

Програма обміну

Головною метою обміну є активізація співпраці між молоддю обох країн задля зміцнення дружніх відносин. До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові організації, що працюють з молоддю, серед яких:

  • інститути громадянського суспільства;
  • заклади освіти;
  • комунальні установи.

Один проєкт може тривати не менше п’яти та не більше десяти календарних днів, не враховуючи дні приїзду і від’їзду учасників підготовчого етапу та підготовчого візиту.

Участь у проєктах можуть брати особи віком від 14 до 35 років. Кількість учасників проєкту має становити не менше 10 та не більше 15 осіб з кожної країни, у тому числі принаймні один супроводжуючий чи керівник групи.

Заявки приймаються до 20 квітня 2025 року. Детальна інформація про умови конкурсу доступна за посиланням. Додаткові питання можна поставити, звернувшись до управління молодіжної політики Мінмолодьспорту за телефоном: 044 246 62 36.

Читайте також:

Підписуйтесь

НБУ скасовує ліміт у 150 тисяч гривень на перекази “з картки на картку”

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 10:45, 2 Квітня 2025
обмеження
Переказ коштів / фото ілюстративне, Pexels

Національний банк України вирішив не продовжувати обмеження в 150 тисяч гривень на місяць для вихідних переказів між фізичними особами в межах одного банку.

Про це повідомляє Національний банк України.

Як зазначили в НБУ, ці обмеження стимулювали роботу над комплексними рішеннями, які були спрямовані на мінімізацію використання платіжної інфраструктури в протиправній діяльності. За час дії обмежень:

  • зменшилась кількість підозрілих переказів ;
  • банки приділили більшу увагу до проблеми так званих “дропів” — людей, які за гроші дозволяють використовувати свої рахунки для сумнівних операцій;
  • банки створили власні правила безпеки.

“Минулого року ми фіксували аномальний сплеск обсягу переказів між рахунками фізосіб, який наразі знизився внаслідок введення регуляторних обмежень, комунікації НБУ, що звернула увагу ринку на проблему дропів, та впровадження Меморандуму”, – зазначили фахівці НБУ.

Читайте також:

Підписуйтесь

Українська молодь може взяти участь у програмі обміну з Литвою

Міністерство молоді та спорту України розпочало прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у межах українсько-литовського молодіжного обміну. Програма обміну реалізується відповідно до Угоди між […]

13:15, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

НБУ скасовує ліміт у 150 тисяч гривень на перекази “з картки на картку”

Національний банк України вирішив не продовжувати обмеження в 150 тисяч гривень на місяць для вихідних переказів між фізичними особами в межах одного банку. Про це […]

10:45, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

Україна отримала €3,5 млрд від ЄС у рамках “Ukraine Facility”: на що підуть гроші?

Україна отримала 3,5 млрд євро від Європейського Союзу в межах інструменту “Ukraine Facility”. Транш складається з пільгового фінансування у розмірі 3,1 мільярда євро та грантової […]

09:30, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

Зростання ВВП України у 2024 році: які галузі стали рушійною силою економіки

За підсумками 2024 року валовий внутрішній продукт (ВВП) України зріс на 2,9% порівняно з попереднім роком. Номінальний ВВП за рік склав 7658,7 мільярда гривень. Про це повідомляє […]

10:39, 01.04.2025 Дмитро Бойцун
Погода

Перші дні квітня: якою буде погода у Вільногірську цього тижня

Згідно з прогнозом погоди у Вільногірську, протягом тижня з 31 березня до 6 квітня, погода обіцяє бути хмарною, з частими опадами. Температура протягом тижня коливатиметься […]

09:30, 31.03.2025 Дмитро Бойцун