Вільногірськ попрощався із загиблим військовим Євгенієм Філоненко

Катерина Тесленко 14:00, 11 Березня 2025
Церемонія прощання з Євгенієм Філоненко / фото Вільногірськ IN.UA

У вівторок, 11 березня, у Вільногірську біля Палацу культури та спорту відбулося прощання з військовослужбовцем Євгенієм Філоненко, який загинув під час бойового завдання поблизу населеного пункту Піщане Куп’янського району Харківської області.

Журналістка Вільногірськ IN.UA також була присутня на церемонії прощання.

Шлях від мирного життя до фронту

Євгеній Філоненко народився 19 червня 1994 року у Вільногірську. Тут він навчався у загальноосвітній школі №2, а після її закінчення вступив до Вільногірського фахового коледжу Українського державного університету науки і технологій. Отримав фах техніка-електрика та розпочав трудову діяльність.

Свого часу проходив строкову службу в Полтаві. Повернувшись додому, працював у ТОВ “Скляний Альянс” та на Вільногірському гірничо-металургійному комбінаті.

Коли у 2022 році розпочалося повномасштабне вторгнення, Євгеній вирішив добровільно стати на захист країни. Він служив у 43-й окремій механізованій бригаді та виконував бойові завдання в Донецькій і Харківській областях у складі снайперського підрозділу.

Прощання з Євгенієм Філоненко

Церемонія прощання з Євгенієм Філоненком розпочалася о 12:00 на площі перед Палацом культури і спорту “Металург”. Сюди прийшли його рідні, друзі, знайомі, бойові побратими та жителі громади, щоб віддати останню шану загиблому воїну.

Із промовою виступив міський голова Володимир Василенко. Він висловив свої співчуття рідним загиблого захисника.

 “Дякуємо нашому землякові за гідність, мужність, стійкість, за вірність військовій присязі та громадянському обов’язку”, — сказав Володимир Василенко.

Церемонія прощання з Євгенієм Філоненко / фото Вільногірськ IN.UA

Також своє слово про Євгенія Філоненко сказав вільногірець Ігор Миронюк, викладач предмета “Захист України” у Вільногірському фаховому коледжі, де навчався Євгеній.

 “Близького знайомства в нас з Євгеном не було, але всі герої на одне лице — вони герої. Вони не ховалися за спини других. Це вічна йому пам’ять і дяка”, — розповідає Ігор Миронюк.

Церемонія прощання з Євгенієм Філоненко / фото Вільногірськ IN.UA

Присутні згадували Євгенія як людину добру, життєрадісну, відкриту до спілкування. Бойові побратими ділилися спогадами про його відданість службі та підтримку товаришів.

Після прощальної церемонії військовослужбовця поховали на Алеї Слави міського кладовища. Жителі громади провели його в останню путь, висловлюючи співчуття матері, сестрі, бабусі, рідним і друзям.

Читайте також:

Підписуйтесь

Турбота, що зігріває з перших днів життя: вільногірки передали вишиванки до пологового будинку Дніпра

Анастасія Гришкова 16:00, 9 Травня 2025
Майстрині передали вишиванки у пологовий Дніпра

Упологовий будинок Дніпра було передано вишиті сорочки, створені майстринями з Вільногірська в рамках волонтерської акції “Народжені у вишиванках Непереможні!”. Ця акція організована “Розмовним клубом “Файно”та приурочена до Дня Вишиванки, який традиційно відзначають у третій четвер травня.

Як вільногірські майстрині долучилися до акції

Майстрині з Вільногірська стали частиною всеукраїнського волонтерського руху, який щороку об’єднує людей навколо створення національного одягу для малюків. Вони зазначають, що така робота – це не просто рукоділля, а спосіб зберегти культуру та підтримати українські сім’ї у складні часи.

Серед тих, хто працював над вишиванками у Вільногірську, були Борщ Світлана, Овчаренко Олена, Дудник Наталя, Мусієнко Оксана, Єщенко Алла. Також є ті, хто не вишивав, а в’язав, це Марчук Світлана та Гречко Вікторія.

Майстрині передали вишиванки у пологовий Дніпра

Одна з учасниць акції Світлана Борщ розповіла, що дізналася про акцію ще минулого року та охоче долучилася до процесу.

“Я питала, чого ніхто цього року не вишиває? Виявилося, що вишивають, і повинні передати роботи у Дніпро. Дізналася, скільки залишилося льоль, і взяла сім для вишивання,” — розповіла Світлана.

За її словами, вона вишивала приблизно одну льолю на день, тож весь процес зайняв близько тижня.

Світлана Борщ зазначила, що її надихнула ця акція, адже вона б раділа, якби подібний подарунок отримали її діти.

“Мені було б приємно, якби хтось подарував моїм дітям вишиту сорочечку, коли вони народилися,” — сказала вона.

Майстрині передали вишиванки у пологовий Дніпра

“Народжені у вишиванках Непереможні!” – збереження традицій через волонтерство

Ініціатива має на меті не лише підтримку немовлят у їхні перші дні життя, а й популяризацію традиції вишиванки як символу української культури. У межах акції майстрині з різних міст об’єднуються для створення вишитих сорочечок, які дарують новонародженим.

До Дня Вишиванки волонтери особливо активно працюють над виготовленням льоль, щоб кожен малюк міг отримати свій перший національний символ ще в пологовому будинку.

Майстрині передали вишиванки у пологовий Дніпра

Вишиванка – символ спадковості та єдності

Традиція вишиванки передається з покоління в покоління, символізуючи родинний зв’язок, добробут і захист. У давнину вишиті сорочечки для немовлят створювали з особливою увагою, адже вони мали оберегову функцію.

Кожен орнамент, що з’являється на льолях, має своє значення. Вишиті символи можуть уособлювати добру долю, захист або зв’язок поколінь.

Вільногірські майстрині вклали у свою роботу любов та майстерність, щоб кожна дитина отримала часточку національної спадщини.

Майстрині передали вишиванки у пологовий Дніпра

Спільна мета – збереження традицій та єднання українців

Організатори наголошують, що вони прагнуть зробити акцію ще масштабнішою, щоб у кожному місті, селі чи містечку знаходилися майстрині, які готуватимуть сорочечки для немовлят.

“Наша мета – не тільки подарувати вишиванку новонародженим, а й зберегти традиції, нагадати про силу українського духу та підтримати нашу культуру,” — зазначають організатори.

Підписуйтесь

Переробні підприємства можуть отримти грант на суму 8 мільйонів гривень

Анастасія Гришкова 11:08, 9 Травня 2025
Гранти на розвиток / ілюстративне фото, Rexels

Мінекономіки схвалило нову хвилю фінансування в межах програми “Гранти для переробних підприємств”. Гранти загальною сумою понад 100 мільйонів гривень отримають 21 компанія, яка працює або планує розвиватися у переробній галузі.

Про це повідомили на сторінці Кам’янської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості.

Гранти для переробних підприємств

Серед отримувачів — виробники харчових продуктів, текстилю, кормів для тварин, медичних товарів, електрообладнання, безпілотників, а також підприємства з дерево- та металообробки.

Максимальна сума гранту — 8 мільйонів гривень. Отримати фінансування можуть підприємці, які:

  • вже працюють у переробній галузі та планують масштабування;
  • планують реалізувати новий проєкт з переробки (КВЕД С).

Грантові кошти можуть бути спрямовані на:придбання, доставку та запуск нового обладнання;розширення або модернізацію виробничих потужностей.

Умови програми

Співфінансування: 50/50 — для більшості підприємств; 80/20 — для виробників безпілотників, поліграфії та бізнесів у зонах бойових дій. Створення щонайменше 5 нових робочих місць. Бізнес має працювати не менше 3 років, щоб компенсувати суму гранту через податки.

Як подати заявку

1. Подати заявку через портал “Дія”.

2. Пройти перевірку банком.

3. Отримати погодження Мінекономіки та Державної служби зайнятості.

4. Отримати фінансування.

Подати заявку можна через портал Дія.

Читайте також:

Підписуйтесь

Турбота, що зігріває з перших днів життя: вільногірки передали вишиванки до пологового будинку Дніпра

Упологовий будинок Дніпра було передано вишиті сорочки, створені майстринями з Вільногірська в рамках волонтерської акції “Народжені у вишиванках Непереможні!”. Ця акція організована “Розмовним клубом “Файно”та […]

Переробні підприємства можуть отримти грант на суму 8 мільйонів гривень

Мінекономіки схвалило нову хвилю фінансування в межах програми “Гранти для переробних підприємств”. Гранти загальною сумою понад 100 мільйонів гривень отримають 21 компанія, яка працює або […]

На Дніпропетровщині під час пожежі врятували цуценя

У селі Мала Долина Криворізького району виникла пожежа в господарчій будівлі, внаслідок якої згоріли близько 2 тонн пшениці. Пожежа охопила всю споруду, утворивши густе задимлення. […]

На підвезення піску для дитячих майданчиків у Вільногірську виділили 45 тисяч гривень

Фінансування програми благоустрою збільшили майже на 200 тисяч гривень. Із них 45 тисяч спрямують на підвезення піску на дитячі майданчики. Раніше КП просило на це […]

У Вільногірську виділять кошти на покіс трави, які зекономили взимку

Під час позачергової сесії Вільногірської міської ради обговорили питання покосу трави в місті. Міський голова Володимир Василенко, сказав, що в минулу п’ятницю відбулася нарада із […]