Як не сприймати все надто близько до серця: поради психолога 

Олександра Зоз 18:05, 31 Травня 2024
Поради психолога
Як не сприймати все близько до серця, поради психолога / фото Вільногірськ IN.UA

Бувають випадки, коли люди надто чутливо сприймають критику у свою адресу, або складно проживають події навколишнього середовища, які напряму не стосуються їх життя. Це впливає на психічний стан, може вплинути на тиск чи апетит. Психолог Олександр Зінченко радить вчитися не сприймати все близько до серця. 

Поради психолога — у матеріалі Вільногірськ IN.UA

Не сприймати все близько до серця треба вчитися

Чутливе сприйняття критики або подій життя в психології має окремий термін — соціальний перфекціонізм.  

«Це коли ви не можете не звертати увагу на те, що інші люди про вас думають. А також які ваші недоліки чи помилки бачать», — каже психолог Олександр Зінченко.

Така психічна проблема розвивається у дитинстві, зазначає психолог. На це впливає виховання, якщо у ньому близькі використовували часту критику, тиснули на почуття провини та намагання зробити дитину «зручною».

Щоб навчитися не брати близько до серця, варто пам’ятати, що лише власне бачення себе важливе. 

«Страх не відчувати себе по-дурному змушує почуватися невпевнено. Зазвичай, люди починають реагувати навіть на сміх інших людей, який до них не відноситься», — розповідає психолог.

Полегшити стан чутливого сприйняття допоможуть психологічні практики.

Діалог з внутрішнім критиком

«Вам варто зрозуміти, чий образ з’являється у голові. Зрозуміти, що це установки чиїсь, а не ваші. Зверніть увагу на свого внутрішнього хвалька і почніть його вирощувати», — радить Олександр Зінченко.

Думка інших 

«Коли вам виказують чужу думку на рахунок ваших дій, спитайте себе, чи бажали ви цієї поради, чи просили ви її. Якщо ні, то варто повідомити людині, що її думка не прохання і не варта уваги», — зазначає психолог.

Реагувати варто лише на конструктивну критику, на ту, про яку просили. У цьому разі треба враховувати й те, чи компетентна людина у питанні, про яке дає поради.

Підвищення власної самооцінки

В цьому допоможе техніка «Хто Я»:

«На листі паперу запишіть усі відповіді на питання «Хто Я?». Виділіть ті відповіді, які вас характеризують як гарну особистість. Ті відповіді, що вас критикують, варто протестувати на відповідність дійсності», — радить психолог Олександр Зінченко.

Не брати до серця
Не брати до серця/ ілюстративне фото з відкритих джерел

Читайте також:

Підписуйтесь

Українська молодь може взяти участь у програмі обміну з Литвою

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 13:15, 2 Квітня 2025
Обмін досвідом між молоддю / фото ілюстративне, Pexels

Міністерство молоді та спорту України розпочало прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у межах українсько-литовського молодіжного обміну. Програма обміну реалізується відповідно до Угоди між урядами України та Литви про створення Комітету Ради обмінів молоддю.

Про це повідомляє Міністерство молоді та спорту України.

Програма обміну

Головною метою обміну є активізація співпраці між молоддю обох країн задля зміцнення дружніх відносин. До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові організації, що працюють з молоддю, серед яких:

  • інститути громадянського суспільства;
  • заклади освіти;
  • комунальні установи.

Один проєкт може тривати не менше п’яти та не більше десяти календарних днів, не враховуючи дні приїзду і від’їзду учасників підготовчого етапу та підготовчого візиту.

Участь у проєктах можуть брати особи віком від 14 до 35 років. Кількість учасників проєкту має становити не менше 10 та не більше 15 осіб з кожної країни, у тому числі принаймні один супроводжуючий чи керівник групи.

Заявки приймаються до 20 квітня 2025 року. Детальна інформація про умови конкурсу доступна за посиланням. Додаткові питання можна поставити, звернувшись до управління молодіжної політики Мінмолодьспорту за телефоном: 044 246 62 36.

Читайте також:

Підписуйтесь

НБУ скасовує ліміт у 150 тисяч гривень на перекази “з картки на картку”

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 10:45, 2 Квітня 2025
обмеження
Переказ коштів / фото ілюстративне, Pexels

Національний банк України вирішив не продовжувати обмеження в 150 тисяч гривень на місяць для вихідних переказів між фізичними особами в межах одного банку.

Про це повідомляє Національний банк України.

Як зазначили в НБУ, ці обмеження стимулювали роботу над комплексними рішеннями, які були спрямовані на мінімізацію використання платіжної інфраструктури в протиправній діяльності. За час дії обмежень:

  • зменшилась кількість підозрілих переказів ;
  • банки приділили більшу увагу до проблеми так званих “дропів” — людей, які за гроші дозволяють використовувати свої рахунки для сумнівних операцій;
  • банки створили власні правила безпеки.

“Минулого року ми фіксували аномальний сплеск обсягу переказів між рахунками фізосіб, який наразі знизився внаслідок введення регуляторних обмежень, комунікації НБУ, що звернула увагу ринку на проблему дропів, та впровадження Меморандуму”, – зазначили фахівці НБУ.

Читайте також:

Підписуйтесь

Українська молодь може взяти участь у програмі обміну з Литвою

Міністерство молоді та спорту України розпочало прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у межах українсько-литовського молодіжного обміну. Програма обміну реалізується відповідно до Угоди між […]

13:15, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

НБУ скасовує ліміт у 150 тисяч гривень на перекази “з картки на картку”

Національний банк України вирішив не продовжувати обмеження в 150 тисяч гривень на місяць для вихідних переказів між фізичними особами в межах одного банку. Про це […]

10:45, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

Україна отримала €3,5 млрд від ЄС у рамках “Ukraine Facility”: на що підуть гроші?

Україна отримала 3,5 млрд євро від Європейського Союзу в межах інструменту “Ukraine Facility”. Транш складається з пільгового фінансування у розмірі 3,1 мільярда євро та грантової […]

09:30, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

Зростання ВВП України у 2024 році: які галузі стали рушійною силою економіки

За підсумками 2024 року валовий внутрішній продукт (ВВП) України зріс на 2,9% порівняно з попереднім роком. Номінальний ВВП за рік склав 7658,7 мільярда гривень. Про це повідомляє […]

10:39, 01.04.2025 Дмитро Бойцун
Погода

Перші дні квітня: якою буде погода у Вільногірську цього тижня

Згідно з прогнозом погоди у Вільногірську, протягом тижня з 31 березня до 6 квітня, погода обіцяє бути хмарною, з частими опадами. Температура протягом тижня коливатиметься […]

09:30, 31.03.2025 Дмитро Бойцун