Їжа або медикаменти, спожиті донором перед здачею крові, мають особливе значення. Донорство крові є важливою частиною системи охорони здоров’я кожної країни, тому підходити до цього процесу медики радять відповідально. У Вільногірську 21 березня о 9:00 у центральній лікарні міста проведуть донорський день, повідомляє міськрада. Здати кров можуть жителі та гості міста за адресою вулиця ім.Ю.М. Устенка, 72. З собою мати паспорт та ІНН.
Вільногірськ IN.UA пояснює як підготуватися до здачі крові та що можна і не можна вживати перед процедурою.
Як підготуватися до здачі крові донорам
Починати готуватися до донації потрібно за два-три дні до процедури. Тоді необхідно відмовитися від вживання анальгетиків та аспірину, а також ліків, що їх містять.
За 48 годин до здавання крові не можна вживати алкоголь. Не палити за годину до здачі крові. Не приходити здавати кров, якщо з’явився недуг (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість).
Перед процедурою треба виспатися та з’їсти легкий сніданок. Це може бути солодкий чай, дієтичне печиво та каша на воді. Під час огляду лікарем перед донацією варто відверто відповідати на запитання і не приховувати інформацію про вживання ліків, алкоголю, наркотичних речовин і перенесені захворювання.
Неправильне харчування впливає на якість крові, тому донори мають щодня отримувати норму білків, жирів, заліза, мінеральних солей та пити достатньо води.
Продукти, які не можна вживати перед здачею крові:
- молочні продукти та яйця – за 24 години до донації;
- горіхи, фініки та банани – за 24 години;
- соління – за 24 години;
- ковбаса – за 36 годин;
- копчена, гостра, пряна та смажена їжа – за 48 годин;
- буряк – за 48 годин;
- чипси, сухарики, халва, насіння, снеки, солодкі магазинні напої, кетчуп, майонез, соуси та маринади – за 48 годин;
- чорниця – за 72 години.
Міфи про донорство крові та чому бути донором корисно
Три найпоширеніших міфи про донорство:
- Донорство крові — це небезпечно
Насправді у сучасному світі донорство крові — абсолютно безпечна та життєво необхідна процедура. Для взяття крові використовують лише одноразові та стерильні системи, індивідуальні для кожного донора.
- Донорство — це страшно, боляче і довго
Єдиним неприємним моментом протягом всієї процедури є укол голкою, що навряд чи можна назвати страшним і болючим. Порізи та удари, яких ми зазнаємо ледь не щодня, завдають значно більшого болю. Донація крові триває не більше 10 хвилин.
- У мене візьмуть забагато крові, це призведе до погіршення здоров’я
В організмі дорослої людини є близько 5,6 л крові, а за один раз забирають 450–470 мл — замало, щоб нашкодити здоров’ю.
Медики кажуть, бути донором крові корисно. У донорів кращий баланс холестерину і нижчий його загальний рівень — менша ймовірність серцево-судинних хвороб. У донорів менше проявів запалення та вищий так званий антиоксидантний статус, тобто їхній організм краще знешкоджує вільні радикали. Донору регулярно і безоплатно роблять аналізи на гемоглобін, ВІЛ, гепатити B та C і сифіліс.
Кому потрібна донорська кров та її компоненти
Наразі донорської крові потребують військові шпиталі, які надають допомогу захисникам та захисницям України.
Крім того, кров потрібна:
- пологовим будинкам;
- хірургічним відділенням;
- опіковим центрам;
- онкологічним відділенням;
- пацієнтам, які мають захворювання крові;
- людям із хронічними недугами, для яких компоненти крові є життєво необхідними.
Читайте також: