Як сформувати у дитини впевненість в собі: говорить психолог

Олександра Зоз 10:07, 12 Квітня 2024
Впевненість в собі
Впевненість в собі/ фото Вільногірськ IN.UA

Формування у дитини впевненості в собі багато в чому залежить від того, як із нею спілкуються батьки. Саме тому психолог Олександр Зінченко радить батькам дітей звертати увагу на свою поведінку.

Рекомендаціями, які допоможуть виховати впевнену дитину, поділився з Вільногірськ IN.UA практичний психолог Олександр Зінченко. 

Впевненість в собі: як розвинути її у дитині

Впевненість — не означає ідеальність. Це означає – дозволити собі помилятись, просити про допомогу та підтримку без почуття сорому, робити те, що страшно, бо відчувати страх так само природно, як відчувати радість.

Олександр Зінченко радить батькам дітей звертати увагу на такі прояви свого піклування:

  • не допомагати, поки дитина не попросила допомоги сама;

«Я помічаю, що батьки спішать своїм дітям на допомогу, коли бачать, що щось не виходить. Таким чином виховується безпорадність, залежність від оточення і невміння просити про допомогу. Самостійне виконання завдань змушує дитину до творчого мислення», — каже психолог.

  • допомагаючи — пояснюйте;

«Коли дитина попросила про допомогу, не беріться самі робить, а підкажіть дитині, як виконати завдання», — зазначає Зінченко.

  • не критикувати, а хвалити; 

Психолог каже, дитині необхідно вказувати на її успіхи та пояснювати, чому саме вона молодець.

  • підтримка інтересів;

«Заохочуйте дитину розвивати свої захоплення й таланти. Коли вона робить те, що їй подобається і в чому вона відчуває себе впевненою, це допомагає підвищити її самооцінку», — радить психолог Олександр.

Такі правила допоможуть батькам зробити своїх дітей більш впевненими в собі. Варто пам’ятати, що почуття впевненості можна розвинути, проте шлях не завжди може бути швидким та легким.

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

Українська молодь може взяти участь у програмі обміну з Литвою

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 13:15, 2 Квітня 2025
Обмін досвідом між молоддю / фото ілюстративне, Pexels

Міністерство молоді та спорту України розпочало прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у межах українсько-литовського молодіжного обміну. Програма обміну реалізується відповідно до Угоди між урядами України та Литви про створення Комітету Ради обмінів молоддю.

Про це повідомляє Міністерство молоді та спорту України.

Програма обміну

Головною метою обміну є активізація співпраці між молоддю обох країн задля зміцнення дружніх відносин. До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові організації, що працюють з молоддю, серед яких:

  • інститути громадянського суспільства;
  • заклади освіти;
  • комунальні установи.

Один проєкт може тривати не менше п’яти та не більше десяти календарних днів, не враховуючи дні приїзду і від’їзду учасників підготовчого етапу та підготовчого візиту.

Участь у проєктах можуть брати особи віком від 14 до 35 років. Кількість учасників проєкту має становити не менше 10 та не більше 15 осіб з кожної країни, у тому числі принаймні один супроводжуючий чи керівник групи.

Заявки приймаються до 20 квітня 2025 року. Детальна інформація про умови конкурсу доступна за посиланням. Додаткові питання можна поставити, звернувшись до управління молодіжної політики Мінмолодьспорту за телефоном: 044 246 62 36.

Читайте також:

Підписуйтесь

НБУ скасовує ліміт у 150 тисяч гривень на перекази “з картки на картку”

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 10:45, 2 Квітня 2025
обмеження
Переказ коштів / фото ілюстративне, Pexels

Національний банк України вирішив не продовжувати обмеження в 150 тисяч гривень на місяць для вихідних переказів між фізичними особами в межах одного банку.

Про це повідомляє Національний банк України.

Як зазначили в НБУ, ці обмеження стимулювали роботу над комплексними рішеннями, які були спрямовані на мінімізацію використання платіжної інфраструктури в протиправній діяльності. За час дії обмежень:

  • зменшилась кількість підозрілих переказів ;
  • банки приділили більшу увагу до проблеми так званих “дропів” — людей, які за гроші дозволяють використовувати свої рахунки для сумнівних операцій;
  • банки створили власні правила безпеки.

“Минулого року ми фіксували аномальний сплеск обсягу переказів між рахунками фізосіб, який наразі знизився внаслідок введення регуляторних обмежень, комунікації НБУ, що звернула увагу ринку на проблему дропів, та впровадження Меморандуму”, – зазначили фахівці НБУ.

Читайте також:

Підписуйтесь

Українська молодь може взяти участь у програмі обміну з Литвою

Міністерство молоді та спорту України розпочало прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у межах українсько-литовського молодіжного обміну. Програма обміну реалізується відповідно до Угоди між […]

13:15, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

НБУ скасовує ліміт у 150 тисяч гривень на перекази “з картки на картку”

Національний банк України вирішив не продовжувати обмеження в 150 тисяч гривень на місяць для вихідних переказів між фізичними особами в межах одного банку. Про це […]

10:45, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

Україна отримала €3,5 млрд від ЄС у рамках “Ukraine Facility”: на що підуть гроші?

Україна отримала 3,5 млрд євро від Європейського Союзу в межах інструменту “Ukraine Facility”. Транш складається з пільгового фінансування у розмірі 3,1 мільярда євро та грантової […]

09:30, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

Зростання ВВП України у 2024 році: які галузі стали рушійною силою економіки

За підсумками 2024 року валовий внутрішній продукт (ВВП) України зріс на 2,9% порівняно з попереднім роком. Номінальний ВВП за рік склав 7658,7 мільярда гривень. Про це повідомляє […]

10:39, 01.04.2025 Дмитро Бойцун
Погода

Перші дні квітня: якою буде погода у Вільногірську цього тижня

Згідно з прогнозом погоди у Вільногірську, протягом тижня з 31 березня до 6 квітня, погода обіцяє бути хмарною, з частими опадами. Температура протягом тижня коливатиметься […]

09:30, 31.03.2025 Дмитро Бойцун