Помічати все навколо та насолоджуватися життям: поради психолога

Олександра Зоз 17:36, 17 Травня 2024
Поради психолога
Поради психолога/ фото Вільногірськ IN.UA

Ймовірно, чи не кожна людина хоч раз замислювалася над тим, що у поспіху та щоденній рутині не помічає життя. Психолог Олександр Зінченко радить розвивати в собі інтерес до навколишнього середовища та щодня помічати щось гарне.

Більше про це читайте у матеріалі Вільногірськ IN.UA

Поради психолога: як навчитися помічати все навколо та уповільнитися у щоденній рутині

Пошук нових відчуттів та потяг до ризику, надаючи надмірне значення почуттю захоплення та нервового збудження, може призвести до небезпечної поведінки та травм, як фізичних, так і психічних, розповідає психолог Олександр Зінченко. Проте сприйнятливість до змін і потяг до повноцінного життя з’являються, коли пошук новизни призводить до нових захоплень, нових занять та ставлення до життя як до пригоди. 

«На цю тему мене надихнули клієнти з Германії. Різниця менталітету наводить на думку, а куди ми поспішаємо. Йдучи у справах, чи звертаємо ми увагу на те, що навколо нас», — каже психолог Олександр Зінченко. 

У щоденній рутині більшість людей перестають помічати гарне навколо себе. Та саме цікавість до навколишнього змусить уповільнитись і насолодитись життям.

«Пропоную прочитати книгу «Зростаючий мозок», автор Даніел Сігел. В ній багато практик для власного використання та корисні знання для батьків підлітків. Я хочу, щоб ми взяли приклад з дітей, котрим усе цікаво: як біжить мураха, як цвіте квіточка. Ви зрозумієте наскільки багато чудових речей навколо, це дасть можливість видихнути», — радить практичний психолог. 

Енергія майндсайт: що це та для чого

«Огляньтеся навколо та оберіть поглядом неживий предмет (стілець або камінь). Якщо ви на вулиці, зверніть увагу на об’єкт, що рухається (хмара або струмок). Тепер подивіться на людей, які йдуть вулицею, та спробуйте уявити їх лише як предмети, що рухаються у просторі та не мають внутрішнього життя. Це ваш фізичний зір, який дозволяє помічати зовнішні риси об’єктів. Тепер увімкніть свою навичку майндсайт, подивіться на тих же людей і уявіть, що діється у них всередині», — пропонує Олександр Зінченко.

Система  сприйняття майндсайт дозволяє створювати карти розуму інших людей. Так ми можемо «бачити» їхнє внутрішнє життя.

Наша система фізичного сприйняття — зображення об’єктів, створює карту фізичного світу у просторі та часі. 

Читайте також:

Підписуйтесь

В Україні повернуть щоквартальну звітність для ФОП

Анастасія Гришкова 17:00, 23 Липня 2025
ФОП звітуватимуть щоквартально / ілюстративне фото, Державна податкова служба

У 2026 році в Україні фізичні особи-підприємці (ФОП) знову подаватимуть звітність щокварталу замість щомісяця.

Про це заявила народна депутатка Галина Васильченко в ефірі телеканалу “Еспресо”.

ФОПи знову звітуватимуть щоквартально

Нагадаємо, що до 1 січня 2025 року фізичні особи-підприємці та юридичні особи звітували про найманих працівників раз на квартал. Йшлося про подання звітності з податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), єдиного соціального внеску (ЄСВ) та військового збору.

Однак торік за ініціативою Мінекономіки було запроваджено щомісячне подання звітності.

Як пояснила народна депутатка, така норма дозволяла відстежувати кадрові зміни та інші показники, необхідні для визначення підприємства як “критично важливого” під час бронювання працівників.

За словами народної депутатки, цю норму поправкою виправити. І вже з 2026 року буде повернута щоквартальна звітність для ФОП.

Читайте також:

Підписуйтесь

Усі аптеки мають приєднатися до програми “Доступні ліки”: що зміниться для пацієнтів

Анастасія Гришкова 09:00, 23 Липня 2025
Аптеки мають приєднатися до програми “Доступні ліки” / ілюстративне фото, Rexels

З 1 липня 2025 року всі ліцензовані аптечні заклади в Україні мають приєднатися до програми реімбурсації, це коли частину вартості за медикаменти сплачує держава. Таким чином “Доступні ліки” повинні бути не лише в переліку, а й фізично присутні в кожній аптеці — у кожному місті, селищі чи селі.

Про це повідомляє Національна служба здоров’я України у Facebook.

Що зміниться для пацієнтів

  • зросте кількість аптек, де можна отримати ліки за програмою;
  • розшириться перелік препаратів, зокрема за рахунок нових діючих речовин;
  • гарантовано забезпечуватиметься безперервний доступ до лікування, незалежно від місця проживання.

Що робити, якщо в аптеці відмовили у видачі “Доступних ліків”

Якщо аптека не має договору з НСЗУ — звертайтеся на гарячу лінію МОЗ за номером 0800 505 201.

В НСЗУ наголошують, що інформацію буде передано до Держлікслужби для перевірки. Якщо аптека має договір з НСЗУ, але відмовляється відпускати ліки — телефонуйте в контакт-центр НСЗУ за номером 16-77 або подайте скаргу онлайн.

Читайте також:

Підписуйтесь

В Україні повернуть щоквартальну звітність для ФОП

У 2026 році в Україні фізичні особи-підприємці (ФОП) знову подаватимуть звітність щокварталу замість щомісяця. Про це заявила народна депутатка Галина Васильченко в ефірі телеканалу “Еспресо”. […]

Усі аптеки мають приєднатися до програми “Доступні ліки”: що зміниться для пацієнтів

З 1 липня 2025 року всі ліцензовані аптечні заклади в Україні мають приєднатися до програми реімбурсації, це коли частину вартості за медикаменти сплачує держава. Таким […]

Держава надасть гранти на навчання дітям захисників і захисниць

У 2024-2025 навчальному році держава повністю оплатить навчання студентам І–ІІІ курсів, які є дітьми захисників і захисниць України та навчаються на контракті. Гранти буде надано […]

МОН нагадало абітурієнтам про важливі зміни у вступній кампанії-2025

Міністерство освіти і науки України оприлюднило інфографіку з роз’ясненнями важливих змін, які очікують вступників під час вступної кампанії 2025 року. Більше в інфографіці від МОН. […]

17:00, 18.07.2025 Діана Попович

Як отримати статус людини з інвалідністю внаслідок війни

Отримати статус особи з інвалідністю внаслідок війни можна як офлайн, так і онлайн — через ЦНАП, портал Дія або Реєстр адмінпослуг. Подати заяву можуть як […]